Готови ли сте да се заредите с енергия?

  • 19 538
  • 189
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 179
Съвременният живот и всички ангажименти, свързани с него, могат да окажат неблагоприятен ефект върху човешкото тяло. Доказано е, че стресът предизвиква болести по време на по-тежки и натоварени периоди. В стресово състояние се образуват голямо количество свободни радикали, които увреждат клетките в организма. Есенциалните хранителни вещества, като витамини и минерали, не могат да се синтезират в организма и е необходимо ежедневно да бъдат приемани чрез храна или хранителни добавки. При липса дори само на едно хранително вещество се нарушава оптималното протичане на метаболитните процеси.




Кои витамини ни помагат да се борим със стреса?
Мастноразтворимият витамин А е антиоксидант, който играе важна роля за работата на имунната ни система. Той помага на организма да бъде устойчив към заболявания, което е важно по време на стресови ситуации. Този витамин е важен за зрението, шийката на матката, белите дробове и сърцето.

Витамините от група В са едни от най-добрите витамини против стрес. Витамините В1, В3, B5, B12 и фолиевата киселина се считат за едни от най-важните за потискане на тревожност и страх. Те оказват благоприятно влияние на нивото на кръвната захар и на синтеза на серотонин (хормона на щастието).

Витамин С се смята за антиоксидант номер 1 и е незаменим в образуването на колаген. Помага за зарастването на рани, намалява кръвотеченията и образуването на синини. Нашият организъм не може да синтезира витамин С и да се запасява с него, затова всеки ден в менюто ни трябва да присъстват храни и напитки с неговото съдържание.

Витамин D съдейства за абсорбирането на калций от костите и е много важен за деца и бременни жени. Неговият недостиг може да се изрази в развалянето на зъбите и бавното съсирване на кръвта. През зимния период слънчевите лъчи не са достатъчни, за да стимулират образуването на витамин D в човешкото тяло.

Витамин Е е мощен мастноразтворим антиоксидант, който поддържа нормалното функциониране на сърцето, мозъка, белите дробове, репродуктивната и имунната система.

Анализирайте внимателно своето ежедневие. Чувствате ли се понякога отпаднали, без енергия и настроение?

Включете се в нашата дискусия и споделете в коментар до 18.12. как се справяте с предизвикателствата на напрегнатия начин на живот и по какъв начин борите умората. Десет от вас ще имат възможността да спечелят на томболен принцип награда от Bayer България – опаковки "Супрадин" твърда таблетка.

# 1
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 042
Умората опитвам да преборя с повече движение, спорт, време за почивка. Обичам да пия чай Ройбос, а през последните месеце приемам и витамини. С удоволствие бих пробвала и тези.

# 2
  • Мнения: 5 665
Най-доброто лекарство за умората е почивката, т.е. разтоварването в свободното време. Книга ли ще чета, филм ли ще гледам, ще се разхождам ли, ще спя ли..., каквото и да е, стига да е различно от обичайното ми ежедневие. Най-обичам да си правя екскурзии - няма по-добър лек за умората.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 090
С края на есента започвам прием на витамини - за мен и за семейството ми. Взимам чисти продукти, качествени и наистина ми носят енергия, както и превенция за зимния сезон, разбира се. За детето ми е по-важно, за да е здраво и да не отсъства от детска градина.

# 4
  • Мнения: 5 435
Опитвам се да преборя умората с повече почивка, сън, здравословно хранене, както и витамини.

# 5
  • Мнения: 5 077
Умората опитвам да преборвам с прием на витамини, повече през есента и зимата. Движение повече също и опит да си почивам, което не ми се отдава...  Smirk

# 6
  • София
  • Мнения: 897
Боря се с умората с допълнителни добавки, витамини, сън и подходящ хранителен режим.

# 7
  • Мнения: 22 867
Почивка, музика, книга, повече плодове. Когато усетя, че резултатът не е задоволяващ, приемам комбинирани витамини, обикновено през зимата и пролетта. Peace

# 8
  • Мнения: 1 199
Опитвам да почивам повече, когато имам възможност, приемам витамини и пия повече чай!

# 9
  • Мнения: 1 798
През деня с кафе и проветряване на офиса, а вечер с маджонг пингвини (игра) и достатъчно сън.

# 10
  • Мнения: 912
По-рано въобще не ми се налагаше да мисля за начини за справяне с умората, но вече усещам, че трябва. Мисля, че повече сън, почивка, движение и разнообразно хранене биха помогнали. Също може би няма да е зле да започна да приемам някакви витамини.

# 11
  • Мнения: 1 978
Повече почивка, движение на чист въздух. Вечер приятна атмосфера, музика  и чаша вино.

# 12
  • Сф
  • Мнения: 10 567
И аз и мъжа ми приемаме витамини почти целогодишно. Аз за съжаление наблягам на В комплекс под формата на милгама н, но през почивките пия комплексни витамини. Той има тежка работа и също взима мултивитамини, особено есенно- зимния период. Влият ни добре.Винаги гледам производителя, защото  има всякакви витамини на пазара, а съм
 чувала, че не вършат работа, ако не са от доказан медицински производител.
Пожелавам здраве на всички !

# 13
  • София
  • Мнения: 12 253
Пия много билков чай, вода и гледам да почивам колкото мога повече. Понякога пия витамини и рибено масло.

# 14
  • Мнения: 2 059
Почивка, любими занимания и естествени и синтетични витамини.

Общи условия

Активация на акаунт