Детето ми отказва да яде. Помогнете ми!

  • 996
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 23
Тя е вече почти на 4 месеца, от месец и половина насам всяко ядене е мъка за нас. За мен като майка, че съм принудена да й държа главичката, за да не се мята, а за нея може би да прави нещо, което не й се нрави. Давам аптамил от самото начало, т.е. след като след месец постепенно кърмата ми спря. Пробвах с нутрилон, пак е сьщото. Яде 50 гр. и после отказва. Пробвах да и слагам нещо на очичките и така се получава от време на време, т.е. не вижда млякото и суче по инерция, но е много жалка картинка. Баща й ме вини, че ще получи отвращение към храната, стрес, а аз мисля че дори ще ме намрази. Причинта не е и в бибероните. Какво да правя?

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Първата ми дъщеря беше същата. Период е. Докато отмине направо ми съсипа здравето. Хранех я по час и половина- време, за което изпиваше едва по 50 гр. На първия си рожден ден тежеше точно 7 кг. И сега е злояда, но положението е поносимо.
А как наддава бебче?

# 2
  • Мнения: 23
Роди се 2950, Първия месец наддаде 700 гр, после май 660, абе теглих я 5 дена след като навърши 3 месеца нямаше 5 кг. 4,950

# 3
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Съвсем си е в норма (е, под средното е, но това не е толкова важно). Александра на 3 месеца беше 4300 гр. (записала съм си).

# 4
  • Мнения: 23
Притеснява ме дали няма съвсем да намрази храната като я мъча така. Казвам ти като дойде време за ядене ми се реве. Тя иначе от 2 месец си направи режим - само 4 яденета на ден. Яде първите 50 гр, после почивка , после я лъжа с другите 50 и така, като мине 1 час вече то млякото е за хвърляне.

# 5
  • София
  • Мнения: 105
Пробвай с Милумил - аз не съм го ползвала, но съм чела, че е по - сладичко на вкус и е за злояди дечица. И не забравяй да пробваш поне 4-5 вида биберони, нищо че си ги сменила вече. А какво казва педиатъра?

# 6
  • Linz
  • Мнения: 11 619
На твое място бих я хранила по 6 пъти, без да настоявам, щом покаже, че не е гладна повече.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 378
А през останалото време плаче ли и нервна ли е за нещо или е спокойна? Моите и двамата нямат проблем с храненето, но са много различни. Баткото си изяждаше всичкото приготвено мляко, но сега не яде много видове храни. Бебчо пък е на настроения. Маже наведнъж да изяде 150 грама или хапва само 50. На смесено хранене сме, но има моменти, когато не желае добавка, а аз съв убедена, че повече от 40-50 грама не изсуква, но след като го мъча и не желае, го оставям. А твоята хубавица как приема сокчетата?

# 8
  • Мнения: X
Пропусни едно хранене, разреди ги, изчакй я да огладнее, така на сила не е хубаво. В крайн а сметка колкото иска - ако, разбира се е жизнено и здраво дете и наддава в норми.

# 9
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
На вашата възраст имахме този проблем-оказа се,че е от зъбките.Когато изби първият и всичко пак си дойде на мястото.Сменях млека,биберони,ядеше само през нощта,докато спи...Въоръжи се стърпение и давай мляко често по малко,но не я насилвай Hug

# 10
  • Мнения: 23
пробвах и с милумил. Пак не го иска. А за хранене често и по малко, някакси не ми се ще. То само си направи такъв режим. Тя спи повече, затова и яде през толкова много време. Иначе е спокойна, не плаче, никога. Може би само ако трябва да яде.Сокчетата си ги пие без проблем и пюренцата си ги яде.

# 11
  • Мнения: 742
знам от доктор че може да неим харесват накои млека затова може да се слага штипка захар и мн малко ванилия само за аромат аз лично не съм го пробвала защото стова нямахме проблеми но ти ако изкаш пробваи  bouquet

# 12
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Ами и моето дете така си яде по малко.На 2 месеца ядеше по 600мл и сега още яде по толкова.Погледни мерките-наддава си перфектно.Не я мъчи да яде-ще стане злояда.

# 13
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Тя иначе от 2 месец си направи режим - само 4 яденета на ден. Яде първите 50 гр, после почивка , после я лъжа с другите 50 и така, като мине 1 час вече то млякото е за хвърляне.
По настояване на педиатърката минахме на 4-кратно хранене след годинката (след 2-ия месец минахме на 7-кратно), точно защото е злояда. Така изяждаше повече мляко.

# 14
  • Мнения: 294
Значи същата картинка сме.Аз скоро дори бях питала мамите защо не иска да яде.Пусках пълна кръвна картина да не би да има анемия но всичко и беше наред .Когато доиде ред да я храня ми става лошо  само като видеше шишето и изпадаше в страхотен плач аз я минах на 4 часов режим  и пак не си го изяждаше след това я върнах на 3часа и половина започна да си хапва и сега от няколко дена сме пак така неиска и това си е.Сукне 40гр. и спре но аз повече не я мъча защото нищо не става.Иначе вчера бяхме на консултация теглиха я беше 6200кг. и 61см.Не се притеснявай не си само ти така с твойто бебче явно  си имат такива периоди.

# 15
  • Мнения: 918
Моя дзвер ядеше мляко само полузаспал, изчаквах го да се унесе и тогава бутвах шишето, защото иначе не исКАШЕ И да го помирише.

# 16
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Доста мнения за храненето си получила от момичетата във форума. Аз бих обърнала вниманието ти върху отношението на бащата на детето към тебе.

Отидете тримата при педиатъра на детето и коментирайте проблема или говорете двамата за това как той може да ти помогне.
Ако имаше вариант човек да получи отвращение от храната, досега да се е затрил човешкия род доста пъти.
Не мога да приема да обвиняват майката за това, че детето й не иска да яде!!
Предполагам, че подкрепата  му към тебе няма да е излишна изобщо в случая, защото ти си имаш и други грижи на главата, а освен това ТИ трябва да си добре, за да се грижиш добре за детето ви.

Успех и не се предавай.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 173
Моята дъщеря почна да проявява признаци на "злоядство" точно от 4-тия месец. Тя пиеше фризовом, защото имаше и рефлукс. По-късно минахме на Милумил, защото го харесваше най-много. Но преди 5-тия месец и изби първото зъбче и до сега зъбоникненето ни е свързано със страшни кризи на безапетитие. Не я гони със шишето, защото наистина ще почне да се дразни. Хранете се на тихо и спокойно място, че много бебета на тази възраст почват да се разсейват и затова не ядат. Намали малко храненията и другата "хватка", ако яде наистина малко пробвай да и дадеш млякото в заспало състояние. Успокой се!!!

# 18
  • Мнения: 3 356
При моя синковец се оказа,( единия  път  Rolling Eyes) че отказва АМ-то,защото му е запушен задно носът и не може и да пие и да диша.Ама майка му от къде да знае-няма сополки да текат-съответно за мен няма хрема.Та като отидохме на консултация разбрах защо не яде детето.

# 19
  • Мнения: 600
Здравей muzunka,
ние до скоро бяхме с този проблем. Знам за какво говориш като описваш, че й държиш главата, познавам и чувството на вина, от това че правиш така. При нас до съвсем скоро беше същото. Само че моите нерви не идържаха и й се карах, виках й (никога няма да си го простя това). И аз като теб мислех, че детето ТРЯБВА да яде по повече, защото така пише на много места. Страхувах се, че може да й стане нещо от яденето на съвсем малки количества, мъчих я и се мразих за това. Бог ми е свидетел - ревях всеки ден, казвах си че ще спра да я насилвам (защото това си е насилие) и не можех да спра. Но един ден вече не издържах и спрях. Оставих я да си яде колкото сама иска. Искам да ти кажа, че при нас се беше стигнало до там, че детенцето се страхуваше от биберона  Cry (аз съм виновна разбира се, моля се да не съм му увредила психиката). След два-три дни ядене на количества колкото желае една нощ се събуди стръвнишки гладна. Не изяде много, но от там нататък започна да яде по към 140 мл 5 пъти на ден. В началото не беше лесно, понякога помнеше лошото време, когато я мъчих и се дръпваше от биберено, гледаше ме със страх милото  Cry Но постепенно започна да ми се доверява (много съм й благодарна, защото безкрайно я обичам) и сега яде с удоволствие. Понякога, когато е много гладна блаженно притваря очички и цока. Понякога и сега яде по-малки количества, но смятам, че съм надживяла страха, че ще умре от глад и я оставям да си хапва колкото иска и може. Повярвай - детето ми е много по-щастливо сега, по-щастлива съм и аз. Въпреки всичко все още понякога тя се страхува от мен. Моля се да надживеем този период и един ден тя да ми има пълно доверие.
Знам стана дълго и тази изповед ме кара да се срамувам, защото не бях добра майка на детето си, за което сигурно няма да си простя. Не исках да го споделям с никого, пак поради срама. Но като видях темата ти реших, че искам да ти помогна, за да не страдаш и ти някой ден от чувство за вина и да имаш дете, което те обича много.
Целувки и дано всичко се оправи   bouquet

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 823
Според мен е от зъбките.Явно се мъчи и много бебета на тази възраст отказват да се хранят,точно заради зъбоникненето.Ако си ака и пишка редовно и е жизнено дечко,не се вторачвай толкова.Всичко ще отмине,период е.

# 21
Здравей , muzunka! Аз имам този проблем вече 11 - ти месец / на толкова е моята Никол / Роди се тежко бебе- 4,100 кг., но сега изостава от връстниците си. Когато се мъчехме като теб с адаптирани млека - пробвахме всички видове, които се зареждат в нашите магазини. Най- накрая ме посъветваха да и дам Милумил бил за злояди деца. След това мина на Аптамил - той и хареса повече. Винаги и го давах докато спи, защото така не усещаше или го смесвах с плодово пюре! Пробвай, мисля че ще има ефект.

Общи условия

Активация на акаунт