Запек от НАН - как решихте проблема ?

  • 5 067
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 66
Здравейте мами, имам бебе на месец и половина което не кърмя поради липса на кърма. Давам и Нан (обикновеното) от самото начало но много се запича от него. Ака на два дни като пластелин и общо взето само след клизма. Има ли мама тук с подобен проблем - запек от НАН и как го е решила?
Аз смесвам вече това мляко с фризовом 2:1, но засега ефект няма, само коликите като че ли се увеличиха..
Да добавя- бебето и повръща доста от време на време, но запека ме притеснява като че ли повече..

# 1
  • Варна
  • Мнения: 25 199
Ами просто смени млякото! Защо държиш точно НАН да даваш? Не съм давала такова, но съм чела доста оплаквания от него, че запича. Вземи друго - Милупа, Лактана, Аптамил, ДМ-ското... за всички тях съм чела добри отзиви, първите две съм ги и купувала. ОК са.

# 2
  • Мнения: 2 467
Момичета, говорите за тези млека все едно говорите за марки червила примерно. Мляко не се сменя току-така, още повече на такова малко бебе. Педиатърката какво казва по въпроса? Защо не се консултирате с гастроентеролог? На мен пък точно последният ми каза, че НАН е най-подходящо за бебета, но ако се приеме от бебето. Пък и има малко по-странна миризма. Повръщането също трябва да се отбележи пред доктора, при когото ходите.
Стискам палци да разрешите този проблем!

# 3
  • Варна
  • Мнения: 25 199
Ами в случая очевидно има проблем - запек, повръщане... Какво повече е нужно като доказателство, че млякото е кофти???

# 4
  • Мнения: 2 467
Ами в случая очевидно има проблем - запек, повръщане... Какво повече е нужно като доказателство, че млякото е кофти???

Така си е, но продължавам да твърдя, че трябва да се разговаря със специалист. Защото от разните му там смени самоинициативно може да стане двойно по-голям проблем. Лично мнение.

# 5
  • Мнения: 12 644
Като сменихме млякото.

# 6
  • Мнения: 46 403
На мен пък точно последният ми каза, че НАН е най-подходящо за бебета, но ако се приеме от бебето...
В случая се вижда, че не се приема добре.
Всяка болница и педиатър казват, че различна марка е най-подходящата за бебета, най-близка до кърмата и т.н. Това зависи коя марка се е заел да рекламира.

Всички млека са добри, просто на някои деца им понася едно, на други - друго.

Непрекъснатата смяна наистина не е препоръчителна, но щом има явен проблем няма как да се остане на него.

titi_25, щом вече даваш и Фризовом, опитай да мине само на него. Други майки с подобен проблем са споделяли тук, че помага.

# 7
  • Мнения: 2 467
Ясно, че не се приема добре в случая. Каза ми го гастроентеролога, не вярвам да има някаква причина да прави реклама. Още повече, че малката вече беше на 3 месеца и нямаше никакъв проблем. Просто я заведох на профилактика, защото съм параноичка. Лекарката е много обстойна и пита всякакви неща и така разбра кое мляко пием. После направи това уточнение за марката.

# 8
  • Мнения: 66
Ходихме на гастроентеролог, който каза да правим клизми, но мен ме е страх да не свикне детенце да ходи само по този начин..Sad

# 9
  • Мнения: 46 403
Намерете свестен педиатър.
Клизми и др. подобни - какво ги налага? Трябва да се опита първо регулиране по нормален начин. Дадоха ли ви обяснение защо не да не се направи промяна в храненето?

Аз не бих мъчила детето, бих спряла НАН, и бих взела Аптамил или Фризовом.

# 10
  • Мнения: 11 656
Синът ми беше на Хумана. Запек не е имал, макар че беше на антирефлуксно, заради повръщането. Твърдо и добре оформено чак след втората година, когато започна да си върши работата на гърне.

# 11
  • Мнения: 66
От два дни давам Фризовом като го бъркам 3:1 с Нан, но още не е подействал.. Кога според вас трябва да се прояви разхлабителния ефект от него?

# 12
  • Мнения: 46 403
Докато не спрете проблемното мляко не знам дали ще има ефект.

# 13
  • Мнения: 44
Има си и НАН при запека. Сега ми бяха препоръчали някакъв нов за малката. Донторката каза, че преди са работили с Нан Комфорт и не се е оплаквал никой. Но нямам идея.

Ходихме на гастроентеролог, който каза да правим клизми, но мен ме е страх да не свикне детенце да ходи само по този начин..Sad

По добре да не се месят млека. От акушерка го знам. А за клизмите... децата  свикват с тях. Джипито ми разправяше едни... А сега каката е на 3 и още ходи веднъж на 5 дни! Продължавам да мисля че е от клизмите!

Последна редакция: пн, 11 дек 2017, 15:40 от Не се сърди, човече

# 14
  • София
  • Мнения: 98


По добре да не се месят млека. От акушерка го знам. А за клизмите... децата  свикват с тях. Джипито ми разправяше едни... А сега каката е на 3 и още ходи веднъж на 5 дни! Продължавам да мисля че е от клизмите!

А все пак не се ли смесват млеката, когато се налага заместване на едно мляко с друго? Аз все още кърмя, но събирам инфо, да съм подготвена. Чувала съм, че не е добре изведнъж да се спре едното мляко и да се въведе друго.

Общи условия

Активация на акаунт