Изписаха ми противозачатъчни Диане 35-помогнете с инфо

  • 1 908
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 493
Здравеите.искам да ви помоля да ми дадете инфо за противозачатъчните Диане 35.ето моята история-при поредния си профилактичен преглед преди 4 месеца споделих на гинеколожката ми ,че не се пазим няколко месеца и нищо не става(не сме се втурнали в отчаяни опити,просто не се пазим,ако стане нещо добре дошло).тя ми каза да си меря БТ и да отида след 1 месец.тогава ми каза че нямам овулация.изписа ми клостилбегит и дуфастон по схема и аз без да знам нищо за тези хапчета започнах да ги пия.така 3 месеца.нищо.междувременно  случаино попаднах на този форум и след обстоен прочит на много теми разбрах че моята лекарка иска да ме умори.нито един път през тези 3 месеца не спомена за фоликули,не проследи нищо само преди увеличаване на дозата ме гледаше на ехограф-коремен.започнах да се вманиячавам и си направих доста изследвания.добри са.поисках и цветна снимка-не тя да ми предложи,а аз поисках и тогава ме прати при една друга лекарка.разказах на нея всичко това и тя ме прегледа и каза че имам 2 кистички.днес ми изписа противозачатъчните Диане 35.моля ви кажете какво да правя?на никои в тоя тъп град Бургас немога да разчитам.записах си час при д-р Стаменов в клиника Малинов но е в началото на юни.какво става от тези хапчета ?да не напълнея или пък да се окосмя.аз спортувам доста и това ме притеснява.благодаря ви предварително Simple Smile

# 1
  • Мнения: 9 077
Мисля че е много добре това, че си си записала час при Стаменов Simple Smile Дори само това трябва да те успокоява.
Колкото до Диане-то, често го изписват при кистички. Колко време трябва да го пиеш?

# 2
  • Мнения: 1 765
При мен лекуваха ПКЯ с Диане - 35, но от ПКЯ до кистички, някак си има голяма разлика....поне според мен. Най-добре се консултирай с друг гинеколог... newsm10 стискам палци, кистите да изчезнат с лекарства....При мен Диането не помогна за ПКЯ, а лапароскопската операция....

# 3
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
При кисти и СПЯ това лекарство помага много. Не знам дали лекува, но помага за овулация и бебе.
Пие се обикновено поне 6 мес. И после бебето само идва Simple Smile Така казват и занм за много случаи, но не е панацея.

# 4
  • Мнения: 474
Здравей,
Аз_съм_пила_диане_4_месеца_заради_киста.
Като_започнах_да_ги_пия_1-вия_месец_получих_страхотно_
главоболие_и_по_цели_нощи_сънувах_кошмари.През_деня_
изпадах_в_някакви_панически_състояния.А_колко_непоносима
бях_станала...Sad((
Споделих_с_гинеколожката_ми_и_тя_каза,че_след_мах.2_месеца_
ще_изчезнат_тези_оплаквания.Беше_склонна_дори_да_ми_изпише
някакви_слаби_успокоителни,но_да_не_спирам_Диане-то.
Не_пих_нищо_допълнително_и_действително_след_около_1_
месец_се_чувствах_нормално.
Окосмяването_ми_намаля-кола-маска_на_крака_се_налагаше_
1_път_месечно,а_беше_лято.А_кожата_ти_става_супер!Лицето
ми_стана_като_за_реклама_на_крем.Колежките_само_питаха
какво_правя,че_така_съм_си_изчистила_кожата.
Отслабнах_с_около_5_килограма_за_тези_4_месеца.
Но_ако_пушиш_трябва_задължително_да_спреш/намалиш_силно
цигарите.Аз_ги_намалих_до_3-4/ден_и_така_не_ми_пречеха.
Успех!

П.С.Забременях_веднага_след_като_спрях_диането.А_преди_това
не_ставаше_повече_от_година...Simple Smile

# 5
Да  се включа  и аз  доколкото имам  некви спомени от  времето  , когато и аз  бях на Диане Simple Smile
И аз имах ПКЯ  и ги пих  цели 7  месеца . КАзвам "цели" , защото  единият  доктор  ми каза , че  толкова  ми е нужно и  май се оправих ( май newsm78 ) . След  време  се наложи да отида на  друг  гинеколог и  след  обстойни обяснения за  " положението ми " и  лечението на колегата му , той се  втрещти #Crazy , ей  така ... Rolling Eyes Ха , сега де ! Как можело толкова  месеци , бил ми  натровил черния  дроб  Outta Joint Ама  че  работа ! Но  може  би  имаше  известно право , защото  ако говорим за  странични  ефекти  имаше  и  наистина странични . Какво имам предвид - получих трайна непоносимост към всякакъв вид белтъчини - мляко , кашкавал , яйца , ОСОБЕНО яйца  Tired не ги понасях ... 
Ситните мъхчета обаче станаха  малко по - тъмни ( после мина и това  .. )
Иначе  , ако  говорим за  Ефектите Simple Smile имаше  ги и тях , разбира се - нормализира ми се цикъла за  онзи момент, но не  и  за постоянно  ( това  вътрешните ) . Някой нагоре  беше  писал за кожата - верно е ( макар че никога преди   съм нямала  проблем  с кожата, винаги ми е кат на  бебе дупето ) и  това  се  пооправя Simple Smile Обаче  и понапълнях малко ( което за мен не е  проблем , аз  си  вървя  принципно  слабоватичка )   но най - странното е , че  и "пораснах "  Simple Smile Той не че  доФтора не  ми го беше  казал де , но все пак ме  учуди , че на  17  както си бях спряла  отдавна растежа и  изведнъж - ХОП , айде  2-3  санта  нагоре  Party , това  ме   изкефи . Нали съм си и  дребна ( 1,52  бях и сега  съм 1,54 ) Това  ставало  така , защото  Диането стимулирало  освен действието на  яйчниците , и разтежа им . Защото  си  имах и "недоразвити яйчници " . На 17   съм  била  кат  току що  съзряваща  пубертетка Simple Smile)

И  такам , незнам  колко  ще  ти помогна , но реших да  споделя  по въпроса Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2 096
По някога се чудя "абе наред ли сте бе хора!!!" Какви см. говорите, какви пет лв. Косми, кожа, дупе.. момичето няма овулация, а не се обръща към вас за козметични съвети..
angela_80 аз пих хапчетата 10 м. след което нямах кисти за.. ЦЕЛИ 20 дни.. точно след толкова бях в началото. Никакви странични ефекти и тем подобни не ме интересуваха. Исках само да си имам пак редовен цикъл с овулация. Лице, кожа, косми, ако ще на Анджелина Джоли да заприличам от Диането, не го почвам наново. Добре си се насочила към Стаменов. Хубаво е темата да я беше пуснала в проблемно. По мое лично мнение до юни месец не е толкова много времето. Така че изчакай да видиш какво лечение ще ти назначи той. Довери му се. От Диане не се пълнее, пълнее се от ядене. Продължавай да си спортуваш и се довери на Стаменов. Момичетата тук са много доволни. Надявам се скоро да се зарадваш на хубава новина!

# 7
  • София
  • Мнения: 6 175
И при мен лекуваха ПКЯ с Диане 35, пих го около две години и нямаше никакъв резултат. Докторът реши, че ще ме оперират и аз в ужас предпирех крайни мерки като гладолечение. И като отидох на следващия преглед нямаше и следа от кистичките. От тогава профилактично си гладувам 1 седмица в годината и да чукна на дърво не съм имала проблеми със зачеването (когато го решихме). От Диане-то понапълнях около 5кг. (да си призная това беше другата причина да се опна да гладувам), но то при всяка жена е индивидуално. Окосмяване няма да получиш, дори напротив, аз имам на брадата и косъмчетата намаляват от всякакви противозачатъчни. При мен обаче, действаше отрицателно на сексуалното желание.

# 8
  • Мнения: 493
Мисля че е много добре това, че си си записала час при Стаменов Simple Smile Дори само това трябва да те успокоява.
Колкото до Диане-то, често го изписват при кистички. Колко време трябва да го пиеш?
Засега ми каза 3 месеца.но доста се колебая дали да го почна.ще изчакам до началото на юни,когато ще отида в софия.само факта ,че имам нещо нередно не  ми дава миг спокоиствие.и без това немога да ги започна веднага.каза ми като ми доиде М от първия ден.благодаря на всички за разбирането.

# 9
  • Мнения: 255
Здравей Angela, пих Диане преди 3-4 години заради една упорита киста. Смисъла на Диането ,  е че спира действието на яйчниците по отделяне на яйцеклетки, и им оставя време и сили да се преборят с кистите, пие се поне 2 месеца (по един за всеки яйчник). При мен след две години наблюдение (кистата беше малка 3-4 см) се стигна до операция. е, оставиха ми малко яйчник (и той се възстанови почти изцяло) и сега съм в ноемврийските мами.
А Дуфастона помага ако си забременяла - внася хормона, който поддържа бремеността (дава се за задържане особено в първите три месеца).
Честно казано ми се струва несериозно да ти каже лекар че нямаш овулация, само по твоите измервания на БТ. ( Може и да не съм права, извинявам се на лекарите).Поне може да те гледа на УЗ, и да види има ли или няма фоликули...  Така че, отиди при друг лекар, и ако трябва при трети. Успех и скоро с коремче.

# 10
  • Мнения: 59
Малииии какви са тия лекари дето слагат диагнози само с 1 месес мерене на БТ и един видеозон. Да ги подгониш с.... #2gunfire

# 11
  • Мнения: 157
И аз съм от тези, дето са пили Диане с месеци, но нямам никакви странични ефекти. Килограмите са ми в норма, главоболие - не по-често от обикновено; а цикъла и без това си ми е редовен;окосмяване и пъпки - не са се променили по никакъв начин!
 ама съм съгласна с това:
Малииии какви са тия лекари дето слагат диагнози само с 1 месес мерене на БТ и един видеозон. Да ги подгониш с.... #2gunfire

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Аз приемах известно време Диане, вярно е, че се качва някое кило,защото се задържа повече вода, но после се възстановява теглото.

Общи условия

Активация на акаунт