кога ще ми спре кърмата ?

  • 2 596
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 76
Трябваше да взема едно лекарство,което е токсично за кърмата ми и трябваше да спра да кърмя изцяло. Детето ми е на 1г2м и от 6м яде и храна. Сега също си яде и през деня го кърмих рядко,но вечерта постоянно ,когато си поискаше. Днес на обяд го приспах на ръка тоест люшкане,и сега вечерта също. Въпросът ми е ,че четох някъде че някой майки ползвали хапчета за да си спрат кърмата. Това нужно ли е ? Няма ли да спре от самосебеси или ще трябва да пия нещо? Да попитам ли личният си лекър?Аз скоро и без това щях да махам нощното кърмене и да спим сами.

# 1
  • Мнения: 10 874
Ще спре сама, но първо трябва да спреш да кърмиш. Кърмата се произвежда спрямо търсенето - т.е. слагайки бебето на гърда, за тялото това е знак, че трябва да произвежда кърма и го прави. Като спреш да кърмиш, няма да има за какво да се произвежда и постепенно процесът ще спре. Ако по някаква причина искаш да си спреш кърмата максимално бързо, тогава ще ти е необходимо хапче.

# 2
  • Мнения: 76
Ще спре сама, но първо трябва да спреш да кърмиш. Кърмата се произвежда спрямо търсенето - т.е. слагайки бебето на гърда, за тялото това е знак, че трябва да произвежда кърма и го прави. Като спреш да кърмиш, няма да има за какво да се произвежда и постепенно процесът ще спре. Ако по някаква причина искаш да си спреш кърмата максимално бързо, тогава ще ти е необходимо хапче.
гърдите ме болят,това ще спре ли ?

# 3
  • Варна
  • Мнения: 36 428
Мисля, че чай от салвия (градинска трева се води) спомага за спиране на кърмата.

# 4
  • Мнения: 76
Мисля, че чай от салвия (градинска трева се води) спомага за спиране на кърмата.
на едната гърда са ми изпъкнали вените ,това нормално ли е ?

# 5
  • Мнения: 10 874
Консултирай се с лекар за тези болки, не ми хрумва от какво може да са. Мен ме боляха гърдите само в началото, когато ми тръгна кърмата и те се препълваха, защото не се бяха регулирали. Но при теб би трябвало да са се регулирали отдавна, още повече, че кърмиш по-рядко от началото.

# 6
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 471
Рицинус комунис 30сн ползвах аз, хомеопатично е, взема се първият ден 3 пъти по 5гр, втория 2пъти по 5 гр.и остава по веднъж за още 4-5 дни. Така се спира кърмата без риск от мастопатия. Отделно ограничи течностите няколко дни.

# 7
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
Когато спирах да кърмя, се наложи да изцеждам по малко на ръка, за да облекча гърдите си. Също така взех като добавка соев лецитин, който спомага за движението на лимфата из тялото. В рамките на 3-4-5 дни нещата се нормализираха и кърмата спря окончателно.

Общи условия

Активация на акаунт