Кое е по важно?Да обичаш или да те обичат?

  • 7 777
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Била съм и в двата типа връзка. Не мога да преценя кое беше по-изчерпващо и токсично за мен...Да "обичаш " повече е обезличаващо и мазохистично. Не може да обичаш истински, ако не срещаш взаимност - това не е обич, а просене на милостиня. А да те обичат и да не може да отвърнеш със същото е ..."развращаващо". След погубваща връзка от първия тип, решаваш, че да "те носи на ръце" мъж е добър вариант да се отърсиш и това, което искаш, но не би... В един момент намразваш себе си, за това каква си с този човек, защото ти го лъжеш, реално...Той търси, иска, дава, подкрепя, а ти...ти можеш единствено да го нараняваш - с пасивност, безразличие, нежелание, апатия. А след това намразваш и него, че допуска да се държиш така. И го напускаш.... той страда и пак е готов да направи всичко, за да те върне и ти се държиш още по-зле,  и вече дори не го уважаваш и за това, което някога е правил. И всичко свършва... безвъзвратно, с горчивина не по-малка от тази, когато години си чакал "трохи" от някой...

# 31
  • София
  • Мнения: 1 508
Да те обичат за мен се оказва по-важно. Това не означава, че ти не трябва да обичаш с този с когото си. Няма как да изпитваш досада и отвращение, и да ти е хубаво. Другият вариант обаче за мен е самоунищожителен. Имала съм такъв кратък период на умопомрачение и не го свързвам с нищо хубаво.

# 32
  • Мнения: X
Здравейте, искам да Ви попитам за мнение,ако може да избирате ,кое според Вас е по-важно във връзката Ви, да обичате човека до Вас или той да Ви обича ? Моля не отговаряйте с това,че е най-хубаво,когато е споделено,съгласна съм,но въпроса ми е,ако обичате повече човека до Вас,околкото той Вас,леко е егоист във вашите отношения,случвало се е да Ви лъже и пренебрегва.Вашите приятели и семейство,ви съветват да приключите взаимотношения и Ви съдят за избора Ви,или човек,който прави всичко за Вас и би Ви гледал като писано яйце,но просто не го обичате,дали бихте оставали този който обичате,за този който обича Вас.
Благодаря за вниманието Ви.
Естествено, че идеалният вариант е взаимните чувства.
Но, ако трябва да избирам, бих избрала този, който МЕ обича.
Опустошително е да обичаш, а да ти отвръщат с безразличие и пренебрежение.Минала съм през това преди...втори път не бих си го причинила.

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 14 394
Зависи какво е "да не обичаш". Предполагам, тук влизат както случаите, когато човекът почти те отблъсква, не ти е приятен физически, така и тези, в които "няма тръпка" кой знае каква, но няма и отблъскване и като цяло не ти е лошо с него.
Т.е. ако обобщим - зависи как се чувстваш в такава връзка, некомфортно и с усещане за силна досада или пък спокойно, макар и без любовни емоции. Всъщност това "зависи" зависи донякъде и от личността на самия човек, за когото питаме как се чувства.
В първия случай за мен очевидно нито един от двата варианта не става, във втория - от двата избирам да ме обичат.

# 34
  • Мнения: X
Когато обичаш, дори и да те отблъскват, в теб има някакъв стремеж към човека, желание най-после да му спечелиш сърцето и това драпане те държи емоционално жив поне.
Когато само те обичат, а ти не, тогава те наляга огромна вина и пълна апатия, която лесно се пренася и в другите сфери на живота.
Но и двете са по равно гадни!

# 35
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Аз назаем не съм те прегръщал
и назаем не съм те мечтал,
всяка ласка под брой да ми връщаш.
Мен ми стига, че нещо съм дал.
Може днес да не дойдеш на среща
но след ден,
но след два,
но след три
да потрепне в душата ти нещо
и за мен да преминеш гори,
над които небето поклаща
обгорено от бури платно.
Може дълго писма да не пращаш,
но да сложиш две думи в едно
то за двеста писма да вълнува
и за двеста да има цена.

Може само веднъж да целуваш
ала тази целувка една
до последния дъх да гори,
до последния дъх...
и до гроба.

Стига заеми!
Стига везни!

Искам
обич за обич.
Евтим Евтимов - казал го е вече човека.

# 36
  • Мнения: 1 565
Кой изобщо си причинява това все тая щом единия не обича какво бъдеще може да имат .

# 37
  • Мнения: 1 756
Отчитам се с една от любимите ми мисли на Шекспир. „Да обичаш е нищо, да бъдеш обичан е нещо, да обичаш и да бъдеш обичан е всичко.”

# 38
  • На Марс
  • Мнения: 8 714
човек трябва да обича себе си, от там нататък както дойде ... звучи егоистично и сигурно е кофти за околните понякога, но по-добро отиграване няма Simple Smile

# 39
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Аз искам мен да обичат много. А аз да съм привързана и да ми е уютно. Така се чувствам добре.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 327
Много труден въпрос, няма еднозначен отговор ако е така поставен. Има много други обстоятелства от които човек да вземе решение, само "да обичаш или да си обичан" не е достатъчен въпрос.
Сигурно е обаче че колкото и да обичаш ако много те нараняват не бива да стоиш.

# 41
  • Мнения: 162
Да те обичат, разбира се!!!

# 42
  • Мнения: 54 404
Да бе! А ако е Делян Добревски? Twisted Evil Или Митьо Пищова? Mr. Green

# 43
  • Мнения: 3 788
В предната ми връзка той ме обичаше, а аз спрях да го обичам. И двамата се чувствахме ужасно, но аз се разделих с него.
За мен беше задушаващо, ограничаващо ме, натоварващо изобщо да го гледам как се мъчи да прави неща. Всичко ме дразнеше, направо го ненавиждах по едно време задето е такова "кученце". Все гледаше да ми угоди, но когато не обичаш някой, нищо не може да ти донесе пълно удовлетворение, каквото и да се опитва да прави.
В сегашната ми връзка се обичаме взаимно. Не мога да кажа кой кого обича повече, но щом стане дума за жестове, подаръци, романтични изненади в повечето случаи ги правя аз. Но пък той ми е правил също жестове и изненади, за които само съм мечтала и съм гледала по филмите.
Аз го слушам внимателно и знам какво обича и иска и с повод или без, гледам да го зарадвам. Той гледа да ме радва по негов си начин, не знае много какво искам аз, ама и така си го обичам.

# 44
  • Мнения: X
Ако трябва да избирам между двете злини, смятам че по-малката е аз да обичам повече, отколкото той мен. В такава връзка бих могла да остана. Не е здравословно знам, но ако го обичам достатъчно бих останала въпреки това. Ако обаче не го обичам, колкото и да ме обича той не бих. Би ми било отегчително и досадно.

+1

Общи условия

Активация на акаунт