Трапеза за Нова година

  • 65 128
  • 319
  •   1
Отговори
# 60
  • софия
  • Мнения: 2 908
Ще бъдем у дома с приятелско семейство и децата. Меню не сме обсъждали още, но и ние като Кристал ще започнем с пържоли.

# 61
  • софия
  • Мнения: 564
emkaemka1, ако трапезата за нова година хич не те интересува, просто потърси група за украса или нещо друго - тук сме събрани тъкмо от интерес към трапезата.

# 62
  • Мнения: 345
emkaemka1, ако трапезата за нова година хич не те интересува, просто потърси група за украса или нещо друго - тук сме събрани тъкмо от интерес към трапезата.

Добре де, защо сега дискриминация. Темата е интересна. Не съм казала, че не ме интересува.. Имаше идея за вегетариански лаленца по—горе, които изглеждаха много сладко. Мога да опитам да направя нещо подобно. Simple Smile

# 63
  • Мнения: 2
Пилешко с ориз! Това винаги върши работа.

# 64
  • Мнения: 1 238
На нова година се яде месо от животно, което рине напред като прасе, а не пернати, които ритат назад.

# 65
  • Мнения: 1 779
На нова година се яде месо от животно, което рине напред като прасе, а не пернати, които ритат назад.

Това са пълни глупости.... Всичко е двузначно. Аз пък знам че не се яде прасе, защото рине в калта..... Кой каквото му е вкусно да яде.
Аз толкова мразя нова Година, че няма на къде...... Най противното ми нещо е да кисна цяла нощ на маса и на 1ви да съм като труп (не от алкохол, не пия, просто имам малки деца).... Надявам се да сме сами с мм и децата за нова Година, ама надали ще ме угрее- не за друго а за да не приготвям нищо.
Иначе и аз съм се спряла на някакво пълнено хвъркато, 2 салати- още не са измислени и гарнитура картофи, че децата друго няма да ядът. И баница с късмети. Това е

# 66
  • Мнения: 2 290
Записвам се да ви следя, може да си "открадна" някоя идея Smile
Нещата вървят натам, че тази НГ ще си бъдем у дома.
Спряла съм се на капама /най-ми е лесна/, ще направя и баница с късмети.
Два, три вида салати,ядки и нещо сладко за десерт.

# 67
  • Мнения: 45
А какви десерти мислите да правите?

# 68
  • София
  • Мнения: 10 828
Тази година мисля да е нещо по-различно и най-вероятно ще са:

Пудинг от авокадо и кокосово мляко

Сладкиш с рикота, бадемово брашно и конфитюр

# 69
  • Мнения: 978
А какви десерти мислите да правите?

Със сигурност курабийки и линцери ще са на нашата новогодишна и коледна трапеза. А допълнително ще направя любимото ни 6-минутно руло и се замислям за някакъв вид лек крем, че чакането да е по-леко.

Имам въпрос към роял айсинг - има ли някаква особеност при пргиотвянето, каква трябва да е консистенцията - за пръв път ще украсявам с нея курабийките, та не знам дали ще се справя без да се допитам до вас.

# 70
  • Мнения: 45
Може ли рецепта за това 6 минутно руло

# 71
  • Мнения: 6 289
А какви десерти мислите да правите?

Със сигурност курабийки и линцери ще са на нашата новогодишна и коледна трапеза. А допълнително ще направя любимото ни 6-минутно руло и се замислям за някакъв вид лек крем, че чакането да е по-леко.

Имам въпрос към роял айсинг - има ли някаква особеност при пргиотвянето, каква трябва да е консистенцията - за пръв път ще украсявам с нея курабийките, та не знам дали ще се справя без да се допитам до вас.
В другата тема за Коледа се обсъждат основно сладки и десерти. Мисля, че там ще ти дадат точни и майсторски указания за айсинга и въобще. Страхотни мастер сладкарки има там с блогове и т.н.

Иначе аз обичайно приготвям баклава, но тази година ми се иска нещо по-различна да измисля. От миналата година се каня на една торта Павлова под формата на коледен венец и може би нея ще направя, но в мързелив вариант с готови целувки. Не ми се бият белтъци на сняг. Нещо от този род имам предвид
https://m.rozali.com/recepti/torti/koledna-torta-pavlova.html

# 72
  • Мнения: 978
Може ли рецепта за това 6 минутно руло

Разбира се. Аз много си го обичам и често си го правя, като променям само пълнежа. Та,

1 в.ч. брашно
1 в.ч. захар (в случай, че обожавате да хапвате доста сладинки работи)
1 яйце
2 ч.л. бакпулвер
Щипка сол

Слагаш всичко в дълбока купа. Бъркаш с мимсера за я минутка на силни обороти, колкото да се смесят работите и сипваш сместта в тава, застлана с хартия за печене.

Пече се на 200 градуса, предварително загрята фурна за 6 минути.

След това си го мажеш с домашно сладко или с каквото пожелаеш и увиваш внимателно, докато е все още горещо, че тогава е най-податлива на увиване.
Цялата направа не отнема повече от 10 минути.

# 73
  • Мнения: 2 417
Аз се двоумя между веганска торта(блат:орехи,фурми,ванилия кокосово масло крем:авокадо,банан,рожков) и плодова торта(с купен блат).Много ме изкушава и посоченото руло.

# 74
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Как се увива рулото? И дали ще стане със яйчен заместител?

Общи условия

Активация на акаунт