Правихте ли си някакви тестове преди опити за забременяване

  • 2 762
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 275
Говорих с две приятелки с деца и споделиха, че не да си правили никакви тестове преди да започнат с опитите за бебе. Вие правихте ли си изследвания? Ако да - какви? И ако не - съжалихте ли после, че не сте? Ако трябва да се сведат до минимум, то кои биха били най-важните, които е добре да де направят?

# 1
  • Мнения: X
Нито аз, нито ММ сме си правили тестове. Дъщеря ми стана след 10 месеца опити. Ако процеса се беше забавил, може би щяхме да се поинтересуваме дали има проблем.

# 2
  • Мнения: 2 288
Това с тестовете ми прозвуча, като за IQ или тези от последната страница на списанията "Ставаме ли за родители?'

Тук можеш да си зададеш всички въпроси : http://m.bg-mamma.com/?topic=1007776

Хубаво е да минеш през обикновен преглед, да ти пуснат изследване за микробиология и цитонамазка. Другото е да започнеш да приемаш фолиева киселина.
Успех!

# 3
  • Мнения: 754
Аз също изследвах някои неща преди да започнем опитите, но аз съм си такава... всичко анализирам и разучавам от рано Grinning При липса на оплаквания не мисля, че е нужно, все пак при установяване на бременност се пускат рутинни тестове.
Иначе проверих щитовидната жлеза, някои хормони, цитонамазка и също започнах да приемам фолиева киселина (метилирана е по-добре).
Но в същия момент, най-най важното е спокойствието, а при по-шашливи индивиди търчането по лаборатории и лекари въобще не е от полза 😀

# 4
  • Мнения: 4 275
Pure_nature, благодаря за линковете. Зачетох някои неща и останах изненадана, че и позата влияе на зачеването. И че е хубаво след полов акт жената да остане с вдигнати крака 15-30 минути...

Иначе попаднах на следния пакет на една лаборатория:


Също така, предполагам, че прегледът при гинеколог е задължителен?

# 5
  • Мнения: X
Pure_nature, благодаря за линковете. Зачетох някои неща и останах изненадана, че и позата влияе на зачеването. И че е хубаво след полов акт жената да остане с вдигнати крака 15-30 минути...

Иначе попаднах на следния пакет на една лаборатория:


Също така, предполагам, че прегледът при гинеколог е задължителен?

Задължително се посещава гинеколог за профилактичен преглед и цитонамазка, ако ме на 6 месеца, то поне веднъж в годината.
Иначе тези изледвания се правят по-скоро при вече налична бременност, след запис на ЖК за следене.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 986
Обикновени гинекологични изследвания (преглед, цитонамазка и микробиология) и проверка на щитовидната жлеза правих. Второто беше по препоръка на лекуващия ендокринолог, който искаше ТСХ да се смъкне под определена стойност, преди да почваме с опитите.

# 7
  • Мнения: 5 468
Аз ходих на обикновен преглед при гинеколог. Не е лошо и да се направи цитонамазка, ако не е правена скоро. Ако си имала предишни проблеми с вагинални инфекции, може да пуснеш и микробиология, тъй като не е добре да забременееш с инфекция. Аз след няколко месеца неуспешни опити пуснах хормони(някакъв женски пакет беше) и се установи, че ТСХ ми е високо за забременяване, тъй като референтните граници не важат при опити за бебе и при вече налична бременност. Ендокринолог ми назначи терапия и за месец свалих ТСХ и веднага забременях. Не знам дали това е била причината или е съвпадение. А изследванията, които ти си публикувала са при " регистриране на бременност", т.е. когато вече си бременна ще ти ги пуснат. Преди бременността си е твоя работа дали ще се изследваш или не.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 145
 Да правихме , спермограма , ТСХ , микробиологии и цитонамазка. За мен беше важно вс да е наред.

# 9
  • София
  • Мнения: 11 470
Някои хора си правят тестове за бременност преди опитите, но не ти препоръчвам Grinning

# 10
  • Мнения: 18 547
Не съм правила тестове. Правих пакета Лейди + изследвания в Цибалаб, на женските хормони, просто ей така за да видя как са ми. Като гледам колко трудно става вече при много хора реших ей така да си пусна за всеки случай. Имах и акне и исках да видя как са половите хормони. Бяха идеални. Пиех само Фк, не съм следяла и засичала ову, защото нямам проблеми и при нас стана за 3-4 месеца. Разбира се и редовните профхилактични геникологични прегледи и изследвания. Това е.

# 11
  • Мнения: 234
Не сме правили тестове нито аз нито ММ,забременях след 7 месеца опити Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт