Име за момиче /производно на Димитър/

  • 12 386
  • 100
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 077
Димислава

# 16
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Daffy_di, честит имен ден Simple Smile

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
ДАРИЯ имат собствен имен ден,на св св Хрисант и Дария.Не е на Димитров ден или на Благовещение

В случая Дария е добър вариант,но няма да отговаря за имения ден

# 18
  • Мнения: 506
Димона, на галено може Мона, Мони.

Димана на мен ми допада повече, ама вие май сте го отхвърлили.

# 19
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 662
Диана , Димана , Дияна
Сега разбрах,че и те празнували на Димитровден.  Thinking

# 20
  • Мнения: 1 565
Дария и на мен ми харесва,обаче не знам дали имат имен ден на димитровден.
Дария е на Богоявление от Божидара. 

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Дария е на Богоявление от Божидара. 

Не.Има си Светица Дария

http://www.pravoslavieto.com/life/03.19_sv_Hrisant_Daria.htm
Житието на свети мъченици Хрисант и Дария

# 22
  • Мнения: 54 061
А защо е толкова важно да има имен ден?! Rolling Eyes

# 23
  • София
  • Мнения: 22 887
Аз например също искам децата ми да имат имен ден. Може би, защото всички в семейството имаме и винаги сме държали на тях и сме си ги празнували.  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 7
А защо е толкова важно да има имен ден?! Rolling Eyes
Защото другото ми дете има... хубав български празник, който почитаме и празнуваме.... Някакси не искам един ден да чуя " мамо, защо кака има и имен ден и рожден, а аз само рожден"..
  Благодаря на всички за мненията, почти сме ги обмисляли повечето... друдно е точно с това име... но в крайна сметка човека прави името.. и да е по-нестандартно...  Simple Smile

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Да,и за мен е важно да имат имен ден.И двете имат, и светците ги приемаме като техни закрилници.Предполагам,че за вярващите е по-важно да имат имен ден,отколкото за атеистите

# 26
  • Мнения: 54 061
Аз съм вярваща, но нямам имен ден и се радвам, че нямам. Не ги разбирам тези именни дни, чак пък като личен празник да бъдат.
И детето ми няма.

# 27
  • Мнения: 18 503
Деметра.

# 28
  • Мнения: 11 739
А Димитричка обмисляли ли сте? Знам че не е модерно, но то и Димитър не е от модерните имена. А и ако искате да е точно на Димитър няма много варианти - Димитричка, Димитра, Митра, Димитрин(к)а,
Как е името на каката?

# 29
  • Мнения: 18 503
Как Димитричка? Ужас.
Момичето каза, че не иска такова име. Единствените близки варианти са Деметра И Димитра. Каквото и друго да е е просто с Д, но не и кръстено на дядото . За мен нямат и много добри варианти. По-добре да вземете само буквата. С Д има много хубави имена. Но вие си знаете.

Общи условия

Активация на акаунт