Фолиевата киселина и витамините по време на бременност

  • 8 752
  • 63
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 1 309
Приемах фолиева киселина и витамини за бременни през цялата бременност. Хранех се изключително здравословно, основно зеленчуци, риба и плодове. И много вода.

# 46
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Приемах фолиева киселина до 4 месец от бременността, както и други витамини. Стремях се да ям повече плодове и зеленчуци и риба.

# 47
  • Мнения: 6 529
Скрит текст:
Не съм приемала фолиева киселина, но увеличих консумацията на плодове и зеленчуци

# 48
  • Мнения: 61
Да, като бях бременна  приемах фолиева киселина. Знае се, че трябва да се набляга на здравословната храна, но аз наблягах на сладките неща.

Сега продължавам да пия ф.киселина по други причини и наблягам на зеленчуци , протеини , мляко и по-малко въглехидрати.

# 49
  • Мнения: 202
Започнах да приемам фолиева киселина още ,когато разбрах, че съм бременна. Вземах и витамини за бременни до раждането. След това, понеже кърмех, вземах Фемибион2 и съм изключително доволна. Разбира се и по време на бременността, и на кърменето, се съобразявах да ям здравословно и разнообразно. Пих много вода. Сега отново съм бременна и смятам отново да спазвам тези направления.

# 50
  • Мнения: 39 315
По време на моите бременности се храних разумно и в умерени количества. Нямаше цигари и алкохол.
Наблягах на плодове, зеленчуци, ядки, проядох млечни продукти. Пиех витамини и минерали.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 11 340
По време на трите си бременности приемах фолиева киселина, дори още преди забременяването. Мултивитамини за бременни вземах само през първата си бременност, за следващите две прецених, че нямам нужда.

# 52
  • Лясковец
  • Мнения: 764
Приемам Фолиева киселина тъй като правим опити за бебе,а относно витамините гледам да консумирам домашни плодове и зеленчуци

# 53
  • Мнения: 547
Към момента се подготвям за бременност и пия: фолиева киселина, витамин Б12, витамин Д и Омега 3. Simple Smile
Ще се радвам да продължа с продуктите на Femibion.

# 54
  • Мнения: 456
В началото на бременноста приемах фалиева киселина, след това комбинирани витамини за бременни.

# 55
  • Мнения: 18
Следя поредната си бременност при д-р Тошева. Изключителна мила и любезна е. Препоръча ми Femibion.
Наблягам на разнообразно меню, много плодове и зеленчуци.

# 56
  • Мнения: 2 070
С първата бременност съм приемала само фолиева киселина, сега приемам и други витамини наред с нея.
Опитвам се да се храня здравословно и наблягам на плодовете и зеленчуците. Simple Smile

# 57
  • Мнения: 3 020
Грижата за здравето ми по време и на трите ми бременности беше доста различна и не винаги съм приемала допълнително витамини, за съжаление през едната бременност пропуснах и фолиевата киселина. Консумирах каквото ми се ядеше, не съм се старала да се храня изцяло здравословно, то тялото ми само решаваше какво му се яде Simple Smile

# 58
  • Мнения: 2 117
Преди и по време на бремнността приемах метилтетрахидрофолат, омега 3-мастни киселини или  комбинирани витамии.

# 59
  • Мнения: 1 186
Преди бременността и през първите 4 м. пиех фолиева киселина. Ядях много плодове и зеленчуци, риба. Опитвах се да се храня здравословно, но и пиех в допълнение витамини.

Общи условия

Активация на акаунт