калции и витамини в 8-9 месец

  • 3 097
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 133
Здравейте, пиете ли витамини или калции в 8 и 9 месец, на мен докторите нищо не ми предписаха?

# 1
  • Мнения: 4 621
Пих Матерна до 7 месец. След това не съм пила нищо.

# 2
  • Мнения: 1 138
На мене последно ми изписа Neoxid, защото не внасят вече Матерна. То и аз не знам дали трябва още да ги пия тези витамини в деветия ама предполагам че щом ми ги изписват има защо newsm78

# 3
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Аз съм в 8-ми месец, но не пия нито калции нито витамини! С изключение на фолиевата киселина и желязото, които ми бяха предписани от доктора, заради нисък хемоглобин! Калцият си го набавям чрез киселото мляко, а витамините чрез плодове и зеленчуци- надявам се да са достатъчни за бебо!  Peace

# 4
  • Мнения: 723
Не съм пила нито витамини, нито калций, яж млечни продукти и много плодове и зеленчуци, това е по-дорбият начин да си набавиш необходимото!  Peace

# 5
  • Мнения: 481
Аз съм в осмия месец и досега съм пила само фолиева к-на до 5-иа месец, после лекаря ми предписа Матерна, но проф. Милчев (зав. ВМИ-Пловдив) ми каза че от нея главите на децата ставали по-големи и твърди и не я пих. Витамини и калции си набавям от млечни продукти, плодове и зеленчуци. Сега взимам само Зимафлоур за зъбките на бебчо.

# 6
  • Мнения: 619
нищо не пия ,в 9 месец съм.док каза да наблягам на плодове и зеленчуци...

# 7
  • София
  • Мнения: 6 259
Чела съм, че в 8-9 месец е желателно да се прекрати изкуственият прием на калций във връзка с калцирането на плацентата. Тогава бебето повече трупа маса, скелетът вече е оформен. Аз в девети месец витамини не съм пила.

# 8
  • Мнения: 2 242
За цялата бременност съм изпила половин опаковка Матерна, но всеки ден ядях около 400-500 гр сурови плодове и зеленчуци. Даже сутрин си цедях около 200мл сок.

# 9
През цялата бременност /остават ми 10 дни до термина/ не съм пила никакви витамини и добавки с изключение на вит.С през грипните периоди, моята лекарка твърдеше, че бебенцата нараствали твърде много от матерната и, въпреки че на всяка ЖК я питах дали да не вземам нещо допълнително /все пак цялата си бременност изкарах през зимата/,  тя категорично казваше, че нямам нужда от нищо. Аз обаче всеки ден хапвах по мин. килограм плодове и зеленчуци /а понякога и по 3 кг #Crazy/, прясно изцедени сокове и т.н. Съветвам те и ти да процедираш така, аз все още хапвам поне по 2 ябълки, 1-2 портокала, моркови, сега съм се нахвърлила на черешите и ягодите - все пак вече има повече плодове на пазара. Освен това през последните 2 месеца изяждам по 1 кисело мляко на ден и почти всеки  ден по около 1/2 прясно мляко - заради калция, хапвам и зелени салати, спанак и др. подобни /месо също/ заради желязото и досега не съм имала проблеми с хемоглобина. старай се да ядеш и пълнозърнест хляб - съдържа много витамини. То стана като лекция, извинявай, надявам се, че съм била полезна.

# 10
  • Мнения: 67
Аз съм в петия месец и досега съм пила само фолиева киселина. Не произвеждат Матерна и незнам какви витамини да си купя и дали е необходимо.

# 11
  • Мнения: 3 760
В 8 и 9-ти не съм пила нищо. Преди това пиех от дъжда на вятър, комбинирани от типа на Центрум-а.

# 12
  • Мнения: 356
         Изпила съм две опаковки матерна през месец, но в 8-я и 9-я месец не съм пила нищо.

# 13
през цялата бременност ми изписаха само фолиева киселина и желязо. Лекарката ми каза, че е най-добре да си набавям всичко от храната. Не се притеснявай, щом не са открили липса на калций, значи всичко е наред и няма защо да пиеш

# 14
  • Мнения: 1 860
 Аз пиех през  цялата бременност без да се съветвам с доктор,само го инхормирах какво пия.За калции съм твърдо да се взема.Мен страшно много ме боляха зъбите и костите през бременноста особенно последните месеци.Калция който си набавяме през бременноста е по-скоро за майката,защото бебето ще си вземе необходимото количество от майката.Така че сама си прецени.Докторите като ги питаш за витамини все няма нужда,ама ако е антибиотик веднага ще ти тикнат рецептата в ръцете.

Общи условия

Активация на акаунт