Математически турнири 5-12 клас

  • 160 921
  • 654
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 2 686
Във фб една майка каза,че да - две от задачите за пети клас са били за шести. Без думи съм.

# 301
  • София
  • Мнения: 3 390
Arino, аз харесвам и "Хитър Петър".

# 302
  • Варна
  • Мнения: 430
Добавям и "Австралийско кенгуру".

# 303
  • Мнения: 2 686
А самото ек или за след 5ти не? Или там е бойкот 😂

# 304
  • София
  • Мнения: 3 390
Моят син ходи на ЕК и явно му е полезно, защото все има нещо нерешено.
Също след 5ти клас много харесвам и Математическите боеве в Созопол. Изискват и развиват съвсем други умения

# 305
  • Sofiq
  • Мнения: 719
ЕК с висок резултат дава достъп до НЕК (втория кръг), на което има интересни задачи. Но за 5 клас националният кръг на ЕК вече не е през  лятната ваканция, понеже учат и юни месец.

# 306
  • Мнения: 19 244
За пети клас има ли някакъв хубав сборник  добри обяснения на задачите?
Търся нещо подобно на сборника на Косьо Косев за 4ти клас-Сборник от задачи по математика за изявени ученици в 4. клас.
Хем задачите са обяснени с много примери, по теми са, имат отговори, хем не са училищен материал, а надграждащи.

# 307
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 852
сборник с обяснения на задачите купих преди месец. не съм сигурна дали препоръчвам, но мога да дам инфо и всеки сам да реши.



плюсове
има отговорите и обяснения как се решават задачите
изнесени са в края на учебника (много удобно за мен, защото ако отговорите са дадени веднага след теста трябва да търся начин да се подсигуря срещу поглеждане.
разнообразни са.
задачите са представени в теми - няколко задачи от един тип заедно, дава се възможност за упражняване
със сигурност не са по материала в учебника.
минуси
издаван е 2012 година и само се преиздава
част от задачите в него сега се дават на състезания 3 и 4 клас: граф таблици и граф дърво, пресечни множества, скорости...

като цяло:
ще го използваме, защото с няколкото задачи в една тема се автоматизира решаването.
защото има различни по вид и трудност задачи, в някои случаи ще е като преговор на миналогодишните задачи, други ще са нови.

тук могат да се видят някои страници
https://www.book.store.bg/p84113/sbornik-s-nestandartni-zadachi- … na-rangelova.html


# 308
  • София
  • Мнения: 4 912
За пети клас има ли някакъв хубав сборник  добри обяснения на задачите?

https://www.book.store.bg/p76734/vtora-matematicheska-chitanka-z … tania-tonova.html

# 309
  • София
  • Мнения: 4 015
Преди няколко години детето ползваше този:
Скрит текст:
Математическата читанка 4-5 вече масово се ползва още в 4 клас. Преди на курсовете се ползваше само част от нея.

# 310
  • Мнения: 4 122
една задача от НОМ 5 клас
Учениците от V клас в едно училище за първи учебен срок получили 45 отлични
оценки по български език, 40 отлични оценки по математика и 50 отлични оценки по история и
цивилизации. Известно е, че 12 ученици имат отличен по математика и български език, 20
ученици – по математика и история и цивилизация и 15 ученици – по български език и по
история и цивилизации и 5 ученици имат отличен и по трите учебни предмета. Колко ученици
имат отлична оценка само по един от тези предмети?

Синът ми я решава с кръгове на Ойлер.
А как се решава с НОК?

# 311
  • Мнения: 7 871
една задача от НОМ 5 клас
Скрит текст:
Учениците от V клас в едно училище за първи учебен срок получили 45 отлични
оценки по български език, 40 отлични оценки по математика и 50 отлични оценки по история и
цивилизации. Известно е, че 12 ученици имат отличен по математика и български език, 20
ученици – по математика и история и цивилизация и 15 ученици – по български език и по
история и цивилизации и 5 ученици имат отличен и по трите учебни предмета. Колко ученици
имат отлична оценка само по един от тези предмети?
Синът ми я решава с кръгове на Ойлер.
А как се решава с НОК?
Въпроси за задачи http://bg-mam.ma/t/1046085

# 312
  • София-Младост
  • Мнения: 23 252
Кога излизат задачите от НОМ за София?

# 313
  • Мнения: 706
Децата си излизат с тях, поне всички, които видяхме днес в различни училища от София явили се.

# 314
  • Мнения: 310
А някой дали ги е решил задачите за 5 клас, за да снима решенията си, моля Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт