Песен за огън и лед 28 - Those are brave men... lets go kill them

  • 73 534
  • 750
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 17 375
те, едва ли ще го изкарат на точно 1 март, а сигурно някъде чак по средата, (ще гледат да е максимално близо но пролетния Панаир - обиконовено практиката им е да издават книгите около Панаирите*) така че са по-скоро 4 месеца. А да речем "Светът" го изкараха за 2 месеца и два-три дни.  "Спомен за светлина"  на Сандърсън/Джордан също го преведоха някъде за към 3 месеца, а бе над 1000 страници.

*преди 15-20 март не очаквам да излезе у нас

Последна редакция: ср, 21 ное 2018, 21:50 от Джон Сняг

# 616
  • Мнения: 1 961
Днес разгледах книгата...ами няма да си я купя, сухо написана, скучно и само история, история, единични диалози и страшно много имена в 900 страници, не мерси.

# 617
  • Варна
  • Мнения: 1 226
Някой взе ли си или поне разцъка ли книгата? Интересува ме хронологически докъде стига историята.

# 618
  • Мнения: 1 961
Стига до убийството на Регар и Р. Баратеон на ЖТ.

# 619
  • Вестерос
  • Мнения: 38 198
Нещо ново има ли или все стари и познати неща от другите книги?

# 620
  • Варна
  • Мнения: 1 226
Е, сигурно има. 900 страници, дори с изображенията доста надхвърлят Историята. Това ме радва - че стига чак до Регар, точа лиги да прочета малко повече за КГ, Големия пролетен мор, посещението на Алисън на Север и т.н.
Ама ако е първа част какво толкова пък ще има във втора? След смъртта на Регар остава само разчистването на потомството му от Ланистър, скитанията на Денерис и лудото й братле и това е. А тях си ги знаем от Песента.

# 621
  • Мнения: 17 375
Аз честно казано не знам дали ще я купя. АКо беше за някои от другите светове извън Вестерос - Спорните Земи, Сотьорос, Робският залив - тогава да. Но Ако беше за пътуването на Нимерия или на Морската змия, за Хялядогодишната война или за войната  за Трите Сестри....обаче да чета пак за Таргите ми се струва тъпо. Какво ОЩЕ може да добавим Мартин,
което вече го няма в ИСторията, в Кралицата и Прицесата или Принцът-Ренегат.
А изображенията мисля, че не са цветни - така че сори. Предпочитам пет цветни картинки, през 50 чернобели.

# 622
  • Варна
  • Мнения: 17 841
Не са цветни, но не са никак лоши. МОже даже да си ги оцветиш Mr. Green
Скрит текст:
 

Превю на книгата:
https://youtu.be/MjINfnQIn_o

# 623
  • Мнения: 17 375
Хексе, не съм казал че са лоши, но не обичам черно бели илюстрации, защото тогава държа да има десет абзаца описания как са облечени героите и какъв цвят са косите им. Аз разчитам от илюстрациите да научавам страшно много информация - например  дали един човек има черна коса или руса, и като не са цветни се дразня много.

ОЩе повече ме дразни това, че в ИСторията можеха да си позволят  цветни илюстрации, а тука не могат. Като повтаря Мартин стари неща, то единственото извън текста което остава са илюстрациите - ако те не просто перфектни не виждам как ще ме спечели за книгата.

П.С. На Танца също доста му се ядосвах, че имаше глави като тази на Джайм, в която имаше доста неща повторени от книга четвърта.
Ветровете ще си я купя заради чакането като излезе, ама ако и там има толкова много неща повторени от по-стари книги, силно се съмнявам, че ще купя някога последната книга. Дразни ме излишната информация.

# 624
  • Варна
  • Мнения: 17 841
Хмммм, кои неща са повторени?

# 625
  • Мнения: 17 375
ами ето - в книга четвърта имаме как Джон изпраща Сам заедно с майстер Емон и в книга пета - пак. Съгласен съм че имаме различни гледни точки,(веднъж на Джон - и веднъж на Сам) но нямаме нужда от тези повторения. Това е един пример, могат да се намерят и други.

В новата книга пък имаме твърде много информация, която вече знаем от ИСторията, Принцесата и Кралицата и Принцът -Ренегат - например за Първия Танц на драконите. Ето една излишна информация. Пред това бих предпочел да чета за АСшаи или за Летните острови да речем.  Или колкото се може повече за Робския залив или за Юай Тай.

Може да е по-трудно, но  щом Мартин има сили да пише странични неща като Дивите карти и Историята, нека си развива светостроенето, а не да преписва стари работи

*и в книгина други автори ме дразни когато във втора или трета книга от поредица авторът описва какво се е случило до момента. Абе човек, книгите ти ги купуват само яки фенове, те знаят какво се случило

# 626
  • Варна
  • Мнения: 1 226
Съгласна съм, че за Танца знаем доста - и от Принцесата и кралицата (която между другото не е издавана официално на български) и от предпоставките за Танца - от Принцът-ренегат.
Но в момента си препрочитам Историята и в нея зеят адски дупки. Това си е точно история - това се е случило тогава и тогава, тоя умрял, оня оживял. Защо се е случило, какво е довело до това - такава информация няма. Затова не една, а три книги може да напише Мартин само за Таргариените, а ако му стигне живота - за всяко кралство от седемте - още по една-две-три тухли.
А за летните острови какво толкова има да се чете не знам, мен лично много слабо ме интересуват, както и Соторьос, Юи Тай и останалите пълнежи. Нямат пряка връзка с повествованието за Вестерос. Да, прав си, че за Асшаи е добре да има малко повече информация, но и без нея лично аз бих минала.
И няма повторения на главите на Джайм в четвърта и пета книга. Просто действието е разделено между двете. Не знам какво точно си чел. Аз тия дни покрай Историята си четох избрани глави точно от последните две книги - Джайм, Давос и Смрад. Повторения няма.

# 627
  • Мнения: 442
Здравейте, хора. Някой случайно да е попадал на pdf на Fire and Blood?

# 628
  • Мнения: 17 375
Съгласна съм, че за Танца знаем доста - и от Принцесата и кралицата (която между другото не е издавана официално на български) и от предпоставките за Танца - от Принцът-ренегат.
Но в момента си препрочитам Историята и в нея зеят адски дупки. Това си е точно история - това се е случило тогава и тогава, тоя умрял, оня оживял. Защо се е случило, какво е довело до това - такава информация няма. Затова не една, а три книги може да напише Мартин само за Таргариените, а ако му стигне живота - за всяко кралство от седемте - още по една-две-три тухли.
А за летните острови какво толкова има да се чете не знам, мен лично много слабо ме интересуват, както и Соторьос, Юи Тай и останалите пълнежи. Нямат пряка връзка с повествованието за Вестерос. Да, прав си, че за Асшаи е добре да има малко повече информация, но и без нея лично аз бих минала.
И няма повторения на главите на Джайм в четвърта и пета книга. Просто действието е разделено между двете. Не знам какво точно си чел. Аз тия дни покрай Историята си четох избрани глави точно от последните две книги - Джайм, Давос и Смрад. Повторения няма.

Маскара в ИСторията има дупки, но точно за Таргите няма големи дупки.  ИМа дупки за Севера, дори за Ланистърите,  има различни версии за Таргите, но каквото не знаеш за Таргите от ИСторията го знаеш от другите книги.

Мен лично ме интересува светостроенето. ЕТо да речем Севера е водил Десесетвековна война със Долината за Систърн, Двувековна война със Болтъните и Дълговековна война с Могилните крале, а за това има едва няколко реда. И за трите войни можеше три тома да се напишат, а не за Таргите.
За Асшаи знаем страшно малко, а до този момент имаме няколко важни главни героя които са посещавали това място - Малисандра  и Марвин и Куайте както и Мокоро и Бенаро които са жреци на Р'хлор. АСшаи би ни дало ключ към Мелисандра.
Летните острови са водили война с Валирия оттам можем да научим  част от историята на Валирия и на предците на Таргите. Всичко има връзка с Вестерос. Защо да речем е имало повече от 300 дракона във Валирия по времето на Гарин Велики, а са оцелели само 3? как са измрели останалите. Таргите съвсем не са били най-силният род. ОСвен това защо не пише Мартин за дивите дракони съществували преди валирианците да опитомят драконите. За тази цел трябва да се проучат по-добре Сотьорос и Земите отвъд Севера. А откъде са дошли драконите? Вярно ли е че от Сянката? пак казвам знаем твърде малко за праисторията на Планетос.

Просто не мога да си представя какво съществено може да се добави към историята на Таргите, което вече да не го знаем. Много важно ако се спомене още една  любовница спал Егон Недостойния или точната бройка на избитите от Мегор Жестокия. Това са подробности. Предпочитам нещо което из основи да промени вижданията си света на Мартин и да можем да построим изцяло нови теории.

Последна редакция: пт, 28 дек 2018, 21:38 от Джон Сняг

# 629
  • Мнения: 9 591
Somniator, писах на лични.

Общи условия

Активация на акаунт