Лимфаденит или що е то?

  • 1 750
  • 2
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Здравейте, от няколко месеца съм с подути лимфни възли. Първо ги видях под челюстта, после се подух около ушите. Имам на тила, а от две седмици забелязвам, че започва да обхваща и лицето. От дясната страна подуването е малко по-голямо. Заедно с това имам чувството, че карам постоянен грип - със ставането сутрин съм като пребита. Чувствам се, сякаш съм с температура, а когато измеря е 37, понякога 37,2. Почти всяка вечер се потя.
Посетих УНГ - нищо.
Ендокринолог - изследваха ТСХ хормон и ехография на щитовидна жлеза - нищо.
Хематолог - пусна кръвна картина, ДКК, феритин, CRP белтък - нищо. Всичко в норма, а аз не се чувствам добре.
Прегледах зъбите, направиха ми панорамна снимка - и там нищо
Още един ехограф на шийната област. Установи се очевидното - че съм с подути лимфни възли. Едните са 6мм, другите - 8мм. Поне ми казаха, че са бенигнени и заключението беше данни за цервикален лимфаденит.
Междувременно отидох да прегледам и гърдите на ехограф, защото от три години ме тормози мастопатия. И там нищо страшно, обаче под мишниците - подути лимфни възли, на горната граница на нормалното.
И нищо. Обикалях, обикалях, пък стигнах до тук.

Ако има някой препатил от същото, моля да сподели. Трябва ми идея, съвет - на какъв лекар да отида, какво още да изследвам? Уж нищо ми няма, а се чувствам зле, тези подутини притискат и пречат. Не мога да продължавам така.

# 1
  • Мнения: 9
Съветвам ви да посетите хематолог. Най-добре ще прецени състоянието ви. Минала съм по това и затова ви препоръчвам преглед при такъв специалист.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Аз вече бях при хематолог. Освен нисък хемоглобин друго не откри. Дъвча Малтофер Фол, хемоглобинът се качи, но лимфните възли си стоят. Даже започват да се подуват и нови.

Общи условия

Активация на акаунт