Шейново-пазар на стволови клетки

  • 4 324
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 6 915
Това е потресаващо меко казано!Направо се втрещих като го чета!Дано да има някакво логично обяснение и аз като абсолютен лаик да съм разбрала нещо грешно! Shocked
Доколкото четох някъде стволовите клетки ,които се замразяват са точно в пъпната връв.

# 16
  • Мнения: 2 471
Това е потресаващо меко казано!Направо се втрещих като го чета!Дано да има някакво логично обяснение и аз като абсолютен лаик да съм разбрала нещо грешно! Shocked
Доколкото четох някъде стволовите клетки ,които се замразяват са точно в пъпната връв.

Да точно от пъпната връв

# 17
  • Мнения: 4 978
Това е потресаващо меко казано!Направо се втрещих като го чета!Дано да има някакво логично обяснение и аз като абсолютен лаик да съм разбрала нещо грешно! Shocked
Доколкото четох някъде стволовите клетки ,които се замразяват са точно в пъпната връв.

да, така е! но на мен, въпреки че бях на ЖК през цялата бременност и раждах в Шейново, никой не ми предложи!!! а после, ако са продали стволови клетки и от моята плацента, го намирам за престъпление!

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Dencoho, Роси, благодаря  Peace
Това коета прочетох във FAQ от сайта:
"Възможно ли е стволовите клетки да се продадат на трета страна, която се нуждае от тях?
Не. Поради етични съображения е забранено да се продават части от човешкото тяло, като кръв и стволови клетки. Затова Cryo- Save е против този вид практика и се обявява твърдо против съхранението на стволови клетки за финансова изгода."


# 19
  • Sofia
  • Мнения: 6 915
Четох някъде рекламна брошура на Св.Лазар.Та те се рекламираха,че са първата клиника,която предлага на бременните си родилки тази екстра.В случай на бъдещи нужди и разболявания при раждане в клиниката да замразят стволови клетки от детето
Това не го правя с цел реклама на тази клиника.Даже напротив-само лоши неща съм чувала за там

# 20
  • Мнения: 2 332
Dencoho, Роси, благодаря  Peace
Това коета прочетох във FAQ от сайта:
"Възможно ли е стволовите клетки да се продадат на трета страна, която се нуждае от тях?
Не. Поради етични съображения е забранено да се продават части от човешкото тяло, като кръв и стволови клетки. Затова Cryo- Save е против този вид практика и се обявява твърдо против съхранението на стволови клетки за финансова изгода."
Да де, но нашите доктори нямат такива етични задръжки като Cryo- Save... #Cussing out

# 21
  • Мнения: 2 471
Понеже на мен не ми предложиха да замразят стволови клетки от малката, дали на някоя мама са и предложили? Въпроса е към тези, раждали в Шейново.

# 22
  • Мнения: 2 332
Понеже на мен не ми предложиха да замразят стволови клетки от малката, дали на някоя мама са и предложили? Въпроса е към тези, раждали в Шейново.
Бях до Шейново миналата седмица - до информацията имаше един плакат точно за замразяването на стволови клетки.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 6 915
На мен също не са ми предлагали,но незнам дали преди година и половина този метод вече се е практикувал в Бг

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
За пореден път се убеждавам, че лекар=търгаш.  #2gunfire

# 25
  • Мнения: 9 990
Възможно ли е  да е истина-без знанието на родителите да извличат стволови клетки newsm78Все пак това е процедура специална, прави се веднага с раждането, а не часове след като е изродена плацентата, така поне знам.Т.е.-възможно ли е да са такива спецове във вземането, че да продават?

# 26
  • Мнения: 4 978
Възможно ли е  да е истина-без знанието на родителите да извличат стволови клетки newsm78Все пак това е процедура специална, прави се веднага с раждането, а не часове след като е изродена плацентата, така поне знам.Т.е.-възможно ли е да са такива спецове във вземането, че да продават?

съмняваш ли се? щом от това се печелят много, ама много пари!

# 27
  • Мнения: 498
всички лекари в бг прерязват пъпната връв веднага след раждането, а това лишава бебето от около 200 мл много ценна за него кръв, която го предпазва от немалко болести и алергии за цял живот!!!! Twisted Evil
тази кръв предполагам по-информираните лекари продават за купища пари, това е положението #Cussing out

Такива некомпетентни "предположения" не бива да се правят  Sick Кръвта на новороденото е около 250 мл. в цялото тяло, как си представяш да го лишат от нея  #Crazy
Навсякъде по света се реже пъпната връв - никое бебе не си отива с нея в къщи... Sick
да- навсякъде по света се реже, но НЕ веднага, а след 20 минути поне, защото кръвта, която отива при бебето е много ценна, а и количеството не е никак малко..... Mr. Green

Последна редакция: чт, 18 май 2006, 15:47 от be4ka

# 28
  • Мнения: 498
това е цитат, не съм го писала аз

Как да предпазим детето си от ненужно лишаване от кръв?

Лекари, акушерки и други медицински лица стягат или прерязват пъпната връв още на 30-та секунда след раждането. Това не само е ненужно, но е и опасно за бебето, защото го лишава от ценните хранителни вещества, съдържащи се в плацентната кръв, при това в момент, в който то има огромна нужда от тях.
Пъпната връв пулсира 5 или повече минути след раждането, а ако майките са приемали токсини (медикаменти) - до 20 минути. По-мъдрите лекари не прерязват пъпната връв, независимо дали пулсира или не, преди 12-та минута.

Може ли при цезарово сечение бебето да бъде извадено с плацентата, без прерязване на пъпната връв? Да. Ваше законно право е да уговорите това с лекаря, най-добре е предварително да сключите договор с него. Ако той въпреки това незабавно след раждането пререже пъпната връв, това ще е престъпление - поставяне на здравето на детето в опасност.

Незабавно прерязване на пъпната връв е необходимо само в много редки случаи - при разкъсване на връвта или на плацентата.
Плацентата трябва да се държи малко над бебето, в никакъв случай под него. Лоша практика е, особено при цезаровото сечение, лекарят да държи бебето високо. Това причинява затруднение на сърцето да изпомпва кръв с въглероден двуокис обратно към плацентата и да черпи свежа кръв с кислород. Това е и причината в много случаи връвта да спира да пулсира, ставайки бяла.

Дете, което не диша, може да бъде върнато към живота, ако не му е прерязана пъпната връв - щом сърцето забие отново, кръвният поток продължава да тече по връвта. Оставете го. То ще се възстанови. Достатъчно е то и майката да са на топло и сухо.

Защо медицинските лица прерязват рано пъпната връв? Защо ги обучават на това?

Отговорът на този въпрос може да се открие, ако се претегли плацентата и извлечената от нея кръв (от 4 до 6 унции или приблизително 120-180 мл). От това голямо количество кръв е лишено детето. Оправдание винаги може да бъде намерено, даже и ако вследствие на прерязването или завързването на пъпната връв някой орган е спрял да функционира. Внушават ви страх, че нещо може да се случи, а в действителност твърде рядко е необходимо връзката на бебето с плацентата да бъде прекъсната незабавно.

Мотивите за ранното прерязване са неетични, ако не и криминални. Плацентата бива “ожъната” за ценни хранителни вещества, хормони, стволови клетки, които се продават много скъпо. Длъжни сме да защитим бебето, което не може да даде своето информирано съгласие. Кръвта от плацентата принадлежи на бебето и не бива да бъде давана на друг. Бебето е твърде малко и незащитено, за да дарява кръв на друг.

Най-много се цени плацентата на недоносените бебета, защото е много богата на стволови клетки, така че преносените имат повече шансове връвта им да не бъде срязана веднага.

Продажбата на плацента и кръв, извлечена от нея, се прави почти винаги без знанието и съгласието на родителите. Медицинските лица не са длъжни да докладват какво е състоянието на връвта при прерязването, нито колко кръв са източили по-късно от плацентата, защото обикновено си сътрудничат с лабораториите в самите болници. В някои случаи се използва без знанието на родителите даже генетичната информация от клетките в плацентата.

В по-стари времена плацентата е оставала в пелените на детето поне два дни, след което пъпната връв е изсъхвала и се е скъсвала сама. Раната при скъсване зараства по-бързо, отколкото при срязване, и не се инфектира.

Бебето, получило необходимата кръв от плацентата, има много по-здрава имунна система, много по-рядко ще боледува от настинки, възпаления и т.н. Ранното прерязване води до анемия и други смущения, които обикновено проличават в по-късна възраст. Засягат се белите дробове, защото при липса на кръв се абсорбира водата от белите дробове, която е богата на кислород.

Неопитните родители, наивни и доверчиви, са най-уязвими от тази гледна точка.
 

Твърде много са случаите на неоправдаване на доверието, от страна както на лекари, така и на лицензирани сестри-акушерки. Дори се е случвало медицински лица уж случайно да навредят на майката, която е поискала да не се реже пъпната връв веднага след раждането. Един пресен пример: (октомври 2003) - неопитна майка ражда във Ванкувър. Тя е отказала ранното отрязване на пъпната връв на нейното бебе. Медицинските лица избутват бебето обратно към утробата под претекст, че не е обърнато с лице напред. Няма такава клинична практика - да се връща бебето в утробата само поради тази причина. След това майката се бори за живота си с вътреутробна инфекция.

Поемете отговорността и запазете контрола над ситуацията при раждането. В 95% от случаите майката няма нужда от помощ, за да роди своето дете. Достатъчно е един любящ човек да го поеме, когато то се появи на белия свят и да го даде на майката.

 

За предложения и коментари villa_sanctuary@HotPOP.com

 

 






 

Последна редакция: чт, 18 май 2006, 18:38 от be4ka

# 29
  • София
  • Мнения: 558
А ето тук е показано как се прави обикновенно у нас :  http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=16374&AlbumId=47461
Секцио... има пъпна връв... така го правят нашите доктори /и то "без уговорки"/ Mr. Green
/снимката е правена в наша болница, ако се съмняваш Wink/

Последна редакция: чт, 18 май 2006, 18:34 от tala

Общи условия

Активация на акаунт