Гледах! Хареса ми! Препоръчвам го! Искам да споделя... LII

  • 151 918
  • 752
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 2 429
То и аз на предната страница изсипах едно мнение като на Джо за филма, с изключение на факта, че съм фен на научната фантастика. Истината е, че сполучливи научнофантастични филми са рядкост - много често дори и смислени книги се превръщат в пълна боза на екран. Вероятно защото повечето режисьори нямат вяра на зрителите, че ще са достатъчно заинтересовани в историята, за да погълнат и малко наука, че ще са достатъчно образовани, за да могат да я разберат. Вследствие на това се вкарват напълно утопични и невъзможни глупости като "научна обосновка" и след това се пуска екшъна. Така от привидно уникална идея се стига до - да започнем интересно, пък да свършим с отворен край, да се чудят какво са гледали.
Много мразя отворени финали, защото често сценаристите прикриват пълната си неспособност да завършат това, което са започнали с отворен финал.
Не знам на какво отгоре Annihilation има рейтинг 7,5 - но мога да ви кажа, че box office не спечели.
Аз харесвам Натали Портман, не знам защо в последните й поне 3-4 роли направо е като препарирана на екрана. Абсолютно никакво желание да се напъне за роля.

# 316
  • Мнения: 6
В четвъртък гледах ,,Привличане''.Нещо като продължение на ,,11а'' ,но аз не съм го гледала. Със същата учителка (Яна Маринова)Много ми хареса!
Ами според мен си е почти същия като "11а", което нещо не ми се понрави, но поне е разтоварващ и забавен.
Предполагам, че е коментирано, но от българските филми последно време, най-много ми хареса "Вездесъщият" ... супер различен и интересен. Препоръчвам го Simple Smile))

# 317
  • Мнения: 161
Гледах испанския филм Contratiempo/Invisible guest на Ориол Пауло с участието на Марио Касас/Три метро над небето, Палми в снега../. Невероятен трилър, останах меко казано очарована-испанците са майстори на този жанр. Краят е неочакван Препоръчам!

# 318
  • Мнения: 3 480
Гледах Формата на водата и Билбордите, не са мой тип филми. Формата, ако нямаше Оскари въобще нямаше да я догледам след 20-тата минута.

# 319
  • Мнения: 25 600
Българският "Посоки". Хареса ни, 1:1 с действителността. Е, можеше и повече, но като за български филм – доста добре.

# 320
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 499
 Този филм ми допадна https://m.imdb.com/title/tt5776858/?ref_=m_nmfmd_act_1

# 321
  • Мнения: 3 070
Специалитет на деня


Чуден, неделен, неангажиращ и забавен.

# 322
  • Мнения: 1 614
Препоръчвам :
Mutluluk Zamani / Време за щастие (2017)

IMDB Рейтинг: 8.2 /10 , http://www.imdb.com/title/tt7533846/
Турска,романтична и много забавна комедия !!


# 323
  • Мнения: 1 209
Гледах испанския филм Contratiempo/Invisible guest на Ориол Пауло с участието на Марио Касас/Три метро над небето, Палми в снега../. Невероятен трилър, останах меко казано очарована-испанците са майстори на този жанр. Краят е неочакван Препоръчам!

Глас и от мен. Страшен филм!

# 324
  • София
  • Мнения: 22 944
Гледах испанския филм Contratiempo/Invisible guest на Ориол Пауло с участието на Марио Касас/Три метро над небето, Палми в снега../. Невероятен трилър, останах меко казано очарована-испанците са майстори на този жанр. Краят е неочакван Препоръчам!

Глас и от мен. Страшен филм!

Гледайте и " Тялото" ако не сте.

# 325
  • Norge
  • Мнения: 2 311
.... Билбордите, не...мой тип .... .... 20-тата минута.
Също. Или по-скоро подобно. Издържах около 20 или 30 минути от филма и приключих с него.
Подобно, та и по-лошо, беше положението с oще две от тазгодишните известни заглавия.

Извънредно много харесах „Франц“, който гледах преди време и не забравям и до днес.


http://www.imdb.com/title/tt5029608/?ref_=nv_sr_1

# 326
  • Мнения: 3 480

Също. Или по-скоро подобно. Издържах около 20 или 30 минути от филма и приключих с него.


 Joy Аз го изгледах с ндеждата да стане по-интересно и динамично, ама не стана. Което потвърждава моето мото, ако трейлърът не ме грабне, а филмът има 20 Оскара няма смисъла да си губя времето.

# 327
  • Мнения: 6
Гледах "Лично правосъдие" ... много наболяла тема последно време покрай доктора, който застреля крадеца. Малко екшънът ми дойде в повече, но темата ще става все по-популярна според мен и май не само в България.

# 328
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Stardust@, не можах да го докарам до финал.  Confused Мисля, че не бях гледала трейлъра преди да пусна филма.  newsm78
 Всъщност рядко гледам трейлър; при мен по-скоро е важно самият филм да ме грабне в един нормално дълъг отрязък от време след началото. Усетя ли, че имам потребност да хвана мишката и да прехвърля напред, значи явно, това не е моето заглавие.
И не е непременно необходимо началото да ми вземе дъха, не; понякога, въпреки един вял старт, усещам как са успели да грабнат вниманието ми и ме водят нататък, неусетно и за самата мен.

# 329
  • В Космоса
  • Мнения: 9 879
Гледаше ми се нещо затворническо. Изтеглих 2:

Brawl in Cell Block 99 - много първичен, някак, брутално безмълвен, неестествен даже, но ми беше интересен.

Shot Caller - този е по-фин в суровостта си, сякаш, по-дълбок и човешки. И той ми беше интересен.

Други интересни затворнически да ми препоръчате?


Dunkirk - този след средата взе да ме жегва здраво, в началото не можех да му свикна, но после като разбрах кой какво, взе да ме стяга гърлото. Сцените с Харди ми бяха досадни, а как чаках да му се наслаждавам.

Phantom Thread - добър е, добър е. Идея, визия, актьорска игра... Особено много ме хипнотизираше Алма, чудесна актриса са избрали.

The Florida Project - ей този, най-дълго го мислих, след като го изгледах. Толкова противоречиви чувства - да съчувствам на една майка - пълен боклук, да се радвам на безотговорните ѝ и инфантилни действия от желанието ѝ да радва детето си... Много ме развълнува.

Общи условия

Активация на акаунт