Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 31

  • 93 887
  • 823
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 11 333
Някой скоро да е правил покрив във Варна? Търся оферти за трискатен покрив. Благодаря предварително.

# 646
  • Мнения: 4 808
Някой скоро да е правил покрив във Варна? Търся оферти за трискатен покрив. Благодаря предварително.
Една фб приятелка строи в едно село до Варна и много хвали бригадата, покрив, мазилки, май всичко те им правиха, но били заети за месеци напред.

# 647
  • Мнения: 1 744
Момичета, оказа се, че на парцела, който гледаме, няма канал за отпадни води. Архитектът каза, че не било проблем и че цялата улица била така. Да сме изкопали една септична яма и всеки месец да ни я чистят, което е едно 100 лева. А да давам по 100 лева месечно за нещо такова не ми се иска.
Гледахме с мъжа малки пречиствателни станцийки с капацитет 2-5 души и мисля че дори и по-скъпо си струва.
Искам да Ви питам дали сте имали такива проблеми и какво решихте? И горе-долу какви пари излиза всяко... Архитектът каза, че за ямата трябвало проекти и хиляда други разправии, което съвсем ни отказа. Това остана единствената пречка, преди да се решим да купим парцела и се чудим сега.

Не се хващайте със септична. Сложете си пречиствателна станция, екологично чисто и ефикасно. Дори почистването на филтъра е около 50-60 лв / годишно...
Не знам как е по вашите общини, но най-вероятно ще трябва да направите фиктивен договор за изгребна яма.
В това отношение БГ е закостеняла тотално.
Ние сме с пречиствателна - нямам никакви забележки, живеем в къщата 2 год и малко.

# 648
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Момичета, оказа се, че на парцела, който гледаме, няма канал за отпадни води. Архитектът каза, че не било проблем и че цялата улица била така. Да сме изкопали една септична яма и всеки месец да ни я чистят, което е едно 100 лева. А да давам по 100 лева месечно за нещо такова не ми се иска.
Гледахме с мъжа малки пречиствателни станцийки с капацитет 2-5 души и мисля че дори и по-скъпо си струва.
Искам да Ви питам дали сте имали такива проблеми и какво решихте? И горе-долу какви пари излиза всяко... Архитектът каза, че за ямата трябвало проекти и хиляда други разправии, което съвсем ни отказа. Това остана единствената пречка, преди да се решим да купим парцела и се чудим сега.

Не се хващайте със септична. Сложете си пречиствателна станция, екологично чисто и ефикасно. Дори почистването на филтъра е около 50-60 лв / годишно...
Не знам как е по вашите общини, но най-вероятно ще трябва да направите фиктивен договор за изгребна яма.
В това отношение БГ е закостеняла тотално.
Ние сме с пречиствателна - нямам никакви забележки, живеем в къщата 2 год и малко.
Колко струва пречиствателна станция за 4-6 човека.

# 649
  • Мнения: 4 808
На нас ни искаха и проект за септична яма заедно с проекта за къщата, доста пари отидоха там, но така и си остана само на хартия, защото няколко години след това, направиха канализация в квартала.

# 650
  • Мнения: 1 744
rusalka1 - 5 хил лв ни излезе всичко, купуване, поставяне, инстелиране. Съветвам ви да отидете до няколко фирми, ще ви обякнят цялата процедура. Ще се постави в изкоп зад къщата заедно с хидрофор, където ще отива пречистената вода, която може да се ползва за поливни нужди. Особено за тревата, защото си гълта много вода докато стане хубав килим.
Нашата е с био маса. Ние я чистихме след строителите защото бяха напълнили филтъра със строителни отпадъци. Не може да се хвърлят големи количества олио в мивката за миене! Това е единя проблем, също така трябва да ползвате водоразтворима тоалетна хартия / повечето е такава/

# 651
  • Мнения: 1 744
Да се отчета и аз - за цялото дъждовно лято успяхме да направим пътеките и цокъла, също така да поставим градинското осветление. Остава ни да се озелени част от двора с чимове и да се направи лятната кухня.
Моля да препоръчате добри механизми за портал освен Бенинка.

# 652
  • Варна
  • Мнения: 903
Тъй като и ние сме в позицията изгребна яма или пречиствателна станция, големият въпрос е къде отива пречистената вода. Ние нямаме дере наблизо, няма къде да я "пуснем", есен и зима не са подходящи за напояване...

# 653
  • Мнения: 1 744
Ние направихме допълнителен хидрофор в двора за 500 л и там се събира. Но вие най-добре си говорете с фирмите, за вашият парцел. На нас ако е снежна зимата се пълни за нула време и чак от него се дренира водата, но тя вече е напълно чиста.

# 654
  • Мнения: 72
Здравейте, момичета. Не знам дали Ви се похвалих, но вече с мъжа ми сме горди собственици на парцел. Засега нямаме достатъчно средства, за да започнем строежа, затова сега сме се заели с дребни нещица.
Другата седмица вероятно ще садим дръвчета, ще слагаме колчета (ще трасираме), а оградата решихме да я оставим за пролетта.
Бях Ви писала за пречиствателната станция, но за късмет до нашия имот един човечец купи мястото и понеже вероятно има пари и бързо действа с документи и строеж е разучил и каза, че за мръсен канал ще направи тръби, които да стигат до шахта, която е близо до нас. Каза, че няма смисъл да правим пречиствателна станция, защото неговите тръби ще минават пред нашия имот и ще може да се свържем. Каза и нещата, които и вие казвате - ще се прави проект за септична яма, но само на хартия.
Но и да не стане, за мен не е проблем. С удоволствие бих дала 5 хиляди за малка станцийка, но да видим какви дръвчета ще изберем засега.
Вие имате ли в двора и какви, че сме в чуденка. Имотът е доста дълъг назад, така че ще има нещо като горичка отзад.

# 655
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Вече е малко късно, но ако ви се чака, пролетта се разходете в някой голям градински център или разсадник, и разгледайте колко много видове има. Най-разумното е да си водиш записки, и в къщи на спокойствие да ги разгледаш и да прочетеш какви размери достигат, дали и кога цъфтят, как се оцветяват есента, какви изисквания имат.  Видовете са страшно много. Всеки вид има различни сортове.

# 656
  • Пловдив
  • Мнения: 31

FreshAir, не бързайте с поставянето на колчетата, ако няма да строите веднага. Ние също искахме си трасираме имота, но и съседите, и архитекта и момчето за трасирането ни посъветваха да изчакаме и да ги сложим непосредствено преди започването на самия строеж, защото много често ги крадат (независимо дали да малки метални колчета или големи бетонни).

# 657
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Да, нашите ги измъкнаха още на другия ден. За границите на парцела, не за къщата.

# 658
  • София
  • Мнения: 375
Chuby , би ли споделила каква марка и модел е вашата пречиствателна станция. Не ми стана ясно, особено за зимния период, водата, която излиза от станцията - какво се случва точно с нея? Прелива от съда в койте е свободно в парцела или?

Въпрос за отоплението - колебаем се между котел на пелети и такъв на газ. При всички случаи на първи етаж ще сме с водно подово, за втори още не е ясно. И май решаващо е разхода за отоплителен сезон.
Някой може ли да се включи, макар и с много ориентировъчни данни, колко ви излиза на сезон отоплението?

Иначе ние стигнахме най-накрая до покрива, правят дървените греди и се надявам другата седмица да започнат керемидите.
Направихме и окабеляване на първи етаж с идеята да измажем и да съхнат стените поне там, но още не сме намерили човек за тази работа.

# 659
  • Варна
  • Мнения: 28
Chuby , би ли споделила каква марка и модел е вашата пречиствателна станция. Не ми стана ясно, особено за зимния период, водата, която излиза от станцията - какво се случва точно с нея? Прелива от съда в койте е свободно в парцела или?




Водата от пречиствателната станция е най-добре да попива надълбоко в почвата. За целта се прави т.нар попивен кладенец и това е най-добрия начин ако няма река или дере наблизо. Имаме приятели, които ги подлъгаха с попивно поле и дадоха сума пари за изграждането му. На втората година се затлачи и бяха страшни проблеми. При нас багера изкопа заедно с дупката за станцията и дупката за попивния кладенец и стана много бързо. Вече 7-ма година не сме имали никакви проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт