Отговори
# 1
  • Мнения: 6 494
отново с моите паранои, момичета вие оставяте ли ги ги  голички? струва ми се кофти да е все в памперс, да му спарва..
Ами аз го оставям - по малко, защото не искам да се изпишка върху мен/него си Laughing

# 2
  • София
  • Мнения: 30 079
На Боди детето е много малко още, има време да си промени мнението. И аз големият ми син го гледах в доста стерилна среда, без никаква телевизия до 2+ години, внимавах за всяка хапка, която изяжда,......

Същата работа. Големият е гледан по учебник. И в един момент разбираш, че не е голяма драма, ако изяде една троха бисквита от масата или ако лапне играчка, която е паднала на ламината вкъщи и аз не съм измила старателно с бебешко веро, не съм стерилизирала и изсушила. Wink

Гол го оставям преди баня. Често се върти гол на нашето легло, защото е голямо и широко, но винаги под надзор, че ме е страх от падане. Е, случва се да сменям и чаршафи, но това е положението.

Сополите се сгъстяват и стават лепкави (засъхват също), дали това е добър знак? Досега бяха течни и носът му беше постоянно мокър. Днес трудно ги изкарах с аспиратора. Чудя се, дали да се радвам или да съм притеснена?

# 3
  • София
  • Мнения: 2 638
Ако е било болно детето, значи е започнало да минава.

# 4
  • София
  • Мнения: 30 079
Ако е било болно детето, значи е започнало да минава.
Мерси! Точно на такъв отговор се надявах. Peace

Весело посрещане на 2018г.!

п.с. Тези от вас, които имат малки деца (говоря за бебета и деца до към 2г.), къде ще посрещнете Нова година? Ние решихме да сме в домашна обстановка, защото малкият не може да стои на едно място с часове и няма да издържи на заведение/ хотел. Явно решението ни е било правилно, защото се сдобихме и със сополи т.е. нямаше да можем да отидем никъде, дори и да бяхме се организирали, но като цяло се наслушах на двуполюсни мнения: от "с малко дете е за никъде" до "детето/бебето не пречи, купонясваме си яко с него по заведения и с компании".

# 5
  • София
  • Мнения: 2 638
Ние сме си вкъщи (бебето след 2 седмици става на годинка). Викнахме една двойка, които са ни приятели на гости. Сега аз я приспивам и после ще отида в хола при тях. Не мисля, че за малко дете (бебе) е много подходящо да е във вихъра на купона, все пак ако му се доспи или друго, трябва да се съобразил. Вкъщи също се съобразяваш, но си си у вас.

# 6
  • Мнения: 822
blagoдаря ви мили майчици! весело посрещане на новата година!  да са ви живи и здрави бебченцетата и да ви радват всеки ден. ние за съжаление сме си в нас, защото почти всички около мен нямат деца и са на диви купони, а навън се гърми като в Кабул и ни е страх да излезнем с бебето.  аз реших да взема почивка и пия вино! за съжаление единственото ми винце от не помня кога насам е много посредствено.

# 7
  • Германия
  • Мнения: 3 380
Ние сме си вкъщи само тримата. Мислихме евентуално с приятели да прекараме вечерта, но се отказахме. Малката не спи добре от няколко седмици и е кисела, не сме за гости.
Сега като я приспим, което днес май няма да е скоро, сигурно и аз ще си легна и няма да изкарам до полунощ.
За мен не е проблем, че сме си вкъщи, и без това не съм много по купоните.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 638
Аз приключих с приспиването. Тя няма намерения да спи. Също е много кисела. Сега й избиват двата горни резци и е ужас.

# 9
  • Мнения: 822
Аз приключих с приспиването. Тя няма намерения да спи. Също е много кисела. Сега й избиват двата горни резци и е ужас.
момичета, и при нас същата история. не е спало това бебе от следобеда. само редува гукане и рев. понякога таман да заспи и се буди. аз бях с него следобеда, сега е таткото гледам го как се гърчи, докато аз си пия винцето Simple Smile) пробвахме да свирим на флейта  О Таненбаум. той свирри, а аз танцувах и пеех. пробвахме да обикаляме из апартамента да му разказваме къде какво има. сега последната идея на мъжа ми е да сложи бебето в седалката за кола и да го люшка. бебето е тихо но будно. А аз си пийвам и си гледам документален филм за алпинизъм. (гледам го в другата част на стаята на лаптоп  за д ане увредим мозъка на бебето Stuck Out Tongue) нова година ми е любимият празник и тази година така безславно.

# 10
  • Мнения: X
Е как безславно, бебе дондурите, по-славно от това, няма накъде!

# 11
  • Мнения: 9 865
Дали го оставям гол - рядко напоследък. Лятото по-често го оставях, от мокрежите не ме е страх, ама да ми се шляе по голо дупе из къщи, при положение, че любимото му е да виси на плочките в кухнята или коридора - не. Малко преди баня и малко след, толкоз му е, искам повече, но няма как.

Ние също сме вкъщи тримата за нова гАдина, малкото заспа, ние си допиваме и дояждаме. Малко съм притеснена как ще възприеме гърмежите, дано не се стресне. Иначе си прекарваме приятна вечер, не съм я товарила с някакви специални очаквания този път и ми е някак леко.

ЧНГ на всички, а в темата никой да не пита за сериозни проблеми ни желая!

# 12
  • Мнения: X
Ние сме си двамцата с мънчето, таткото е в чужбина. Малкия придремва, аз цъкнах две чашки домашно червено винце и се чудя да чакам ли да стане полунощ или като заспи малкия (а това ще стане съвсем скоро, ей сега му пуснах белия шум и направо взе да върти очите Grinning ) да се хоризонтирам и аз.

# 13
  • Мнения: 18 241
Ние сме с гости, бебчо е на 3м. Приспивах час, за да спи 10 мин...После киселя. Сега вместо да спи, се храним. С кака й на 4м. празнувахме на вила, тя си заспа, както обичайно без проблеми, ние купонясвахме. На бебси обаче все още мога да установя режим.

# 14
  • Мнения: 19 686
Мушмул успя да проспи всички фойерверки, но сега се опитва да се размърда и направо ми иде да се гръмна Crazy

Общи условия

Активация на акаунт