Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 46

  • 93 842
  • 738
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 5 074
В клиниката по лъчетерапия в Онкологията има лежащи от провинцията.
Може и в Сити Клиник да има, провери.

# 331
  • Плевен
  • Мнения: 976
В клиниката по лъчетерапия в Онкологията има лежащи от провинцията.
Може и в Сити Клиник да има, провери.
Вече питах, нямали леглова база за лъчето, само за ХТ...

# 332
  • Мнения: X
В ИСУл също имаше лежащи едно време за ЛТ, сега не знам.
В болница ще ти е адски скучно, вземи си квартира или хотел.
Ако не са ти казали - лъчето въобще не се усеща, съвсем ОК си. Така че ще можеш да си хойкаш нагоре надолу - по магазини, на кино и т.н., аз ходех на работа през цялото време.

# 333
  • Плевен
  • Мнения: 976
В ИСУл също имаше лежащи едно време за ЛТ, сега не знам.
В болница ще ти е адски скучно, вземи си квартира или хотел.
Ако не са ти казали - лъчето въобще не се усеща, съвсем ОК си. Така че ще можеш да си хойкаш нагоре надолу - по магазини, на кино и т.н., аз ходех на работа през цялото време.
Да, квартира ще е най-вероятно, но това като имам дата за лъчето. Ще стана софиянка за един месец, ехааа Mr. Green Дайте съвети за лъчето, четох на 1стр за мазане с кремчета, това кога се маже, след ЛТ ли, преди това с какво освен с бебешка козметика newsm78. Само мястото ли се къпе с бебешка козметика, цялото тяло ли, с лицето как е, не мога да не си намажа лицето с крем, суха ми е кожата newsm78. Питах при консултацията с лъчетерапевта, ама все едно военна тайна пазят Stop

# 334
  • София
  • Мнения: 1 180
Чета ви от време на време във връзка с моя близка, която се лекува в момента. Аз живея в Младост 1А и до моя блок има един апартхотел блок 531. Там настаняваме гости. Може да го провериш като цена дали те устройва ако не намериш друго. На пешеходно разстояние е от Сити Клиник на Цариградско шосе.

# 335
  • Мнения: 18
По време на лъчетерапия трябва да  пудриш мястото с бебешка пудра. Не трябва да се мажеш с крем. След лъчетерапия докторката ми препоръча да се мажа с Дефламол.

# 336
  • Мнения: 63
Здравейте, момичета! Колко време след последния курс химиотерапия започва лъчетерапията?

# 337
  • Мнения: 18
Може да започне след около месец.

# 338
  • Мнения: 2 005
elifanta, аз и преди бях споделяла тук - по време на лъчето мазах с крем за лъчетерапия R1R2. Мисля, че изигра добра роля. Но въобще не споменах на лекарката, че ползвам такова нещо, защото не даваха нищо да мажа. На своя глава го слагах, факт е обаче, че за 25 облъчвания не се зачервих и нямах никакви проблеми. Преди 3 месеца направих реконструкция при доц. Романски и той самия се изненада, че кожата ми на това място е запазила еластичността си и реконструкцията ще стане по-лесно от очакваното.
Просто споделям. Simple Smile Успех

# 339
  • Плевен
  • Мнения: 976
Много ви благодаря! А кога се маже с крема, преди самата процедура ли, или след това?

# 340
  • Мнения: 2 005
Много ви благодаря! А кога се маже с крема, преди самата процедура ли, или след това?
След процедурата. В листовката е описано подробно.

# 341
  • Мнения: 3 970
Добър вечер,  дами !
Разбрах , че нови хора в темата не щете да посрещане ама.... ще Ви се натресЪ
Прочетох предните 10 теми и ви *познавам* всички.
Редно е и аз да се представя Wink
Омъжена на 33г с едно дете :*
Преди 15г майка ми се оперира от РМЖ , преди 7г дядо ми от друг вид ракообразно... Живи и здрави са ми :*
Аз да не остана по -назад случайно ... тая година и аз се здобих с РМЖ.
Напипах бучка преди цикъл -наболяваше -чаках цикъл -тц не минава.....
Отидох на ехограф..... докторката цъка с език -идея няма какво е .....
Не било киста ....
Нямало данни за злокачествено .
Прати ме на гръден хирург.
Примолих се на човека да ме приеме след 30 мин..
Гледа снимки -пипа....
Вика - Не се притеснявай ....не е лошо..
Но ми обясни , че е хубаво да се махне.
Като уточни , че чак тогава може да се каже на 100% какво е....
И 1 седмица след ехографа бях на масата с хубавите течности...
Спах 30 мин като бебе и още исках , ама нямало Joy
После ми предлагаха болкоуспокояващи , аз само кафе исках Stuck Out Tongue Winking Eye
Е , появи се и доктора и ми каза:
-Не ми хареса това което видях , но изчистих всичко , което трябваше. Ще чакаме хистологичните от София.
Е, излязоха -карценом е .Честито на печелившите Stuck Out Tongue Имало вероятнос и втора операция да правели - нали ми хареса коктейла , щели пак да черпят Stuck Out Tongue
Сега чакам СВ-то на осмокрак неканен квартирант... Да видим с какво да го гощаваме . Аман от неканени гости дето идват на море.Смятам да го изритам далеееч от морето докато дойде сезона....
Имам планове в които ТОЙ не е включен....
На сватба сме м.Май.
На почивка през Юли...

Та.... приятно ми е да се запознаем Simple Smile

# 342
  • София
  • Мнения: 3 472
Не си добре дошла, DZ!
Но щом си тук явно е належащо... Kissing Heart
Така се случи, че първа те прочетох и ще те посрещна- добър знак ще е това явно (от ветераните съм- с 18 годишна история с осмокракото).
Като те чета съм сигурна, че си от оцеляващите! Харесвам този стил- леко агресивен, силно ироничен и безкрайно непримирим. Ще се справиш, момиче!
И ние ще сме до теб!
Няма да те лъжа, че ще е лесно- ще минеш своя си път през "ада" и ще излезеш по- силна отвсякога... Е, може да се наложи да пренаредиш програмата (щото известно време докторите ще ти я редят), но ще е временно явление.
Давай, мила, в същия дух и ще пребориш гадта! Пък като гледам и коренът ти е устойчив ( да са живи и здрави и майка ти и дядо ти).
Питай всичко и споделяй всичко с нас, DZ!
Всичко ще е ОК! Ти си силно момиче! Ще се справиш! 😍
 

# 343
  • Мнения: 3 970
Не си добре дошла, DZ!
Но щом си тук явно е належащо... Kissing Heart
Така се случи, че първа те прочетох и ще те посрещна- добър знак ще е това явно (от ветераните съм- с 18 годишна история с осмокракото).
Благодаря за посрещането Wink
Пупу за късмет да е....

Смятам здраво да се боря и да не се давам.
Снаха се готвя да тормозя и ядосвам след 10 -тина години Sunglasses

# 344
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
DZ и аз като теб съм от новаците. То за никого не е добре да е тук, ама... Здрасти щом се присъединяваш към бандата Simple Smile Предлагам да основем клуб   
 "Бъдеща проклета свекърва - неизтребима и особено опасна". Записвам се веднагически начи!

Общи условия

Активация на акаунт