Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 46

  • 93 827
  • 738
  •   1
Отговори
# 600
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 675
Благодаря за инфото! То при мен не е суета. Аз ако бях с малък бюст нямаше много да го мисля, ама така както е сега няма да стане хич. Не може от едната страна да стърчи огромна гърда, а от другата да няма нищо, това направо ме смачква психически. Веднага след операцията ще трябва да правя нещо, а ако може едновременно, още по-добре наведнъж. Ще трябва да поговоря с д-р Младенов пак, за услугата на професорката ми е нанагорно с тази сума, поне за сега. И както и преди написах - ако е само квадранктектомия, хич и няма да се занимавам.
И да попитам - във вторник бях на първата химия, уж  не ми е лошо, даже хич, само малко съм уморена, добре понасям, но днес страшно много ме заболя гърлото, а не съм настинала и не пия нищо студено. Това нормално ли е?

# 601
  • Мнения: 3 970
Момичета бях на превръзки днес.
Излезли са резултатите -лимфите са чисти TadaTropical Drink


# 602
  • Мнения: 2 005
... Веднага след операцията ще трябва да правя нещо, а ако може едновременно, още по-добре наведнъж. Ще трябва да поговоря с д-р Младенов пак, за услугата на професорката ми е нанагорно с тази сума, поне за сега.


Може да се консултираш с доц. Романски в Александровска. Той прави такива операции в екип. И ще ти излезе по-евтино.

# 603
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 675
Да, може, нека да видя какво ще се постигне сега с предоперативната химия и после ще мисля за операцията. Но някак си не ми се искат импланти...

# 604
  • Мнения: 358
Lady, имаш ли контакт от болницата , знаеш ли къде да отидеш за кръвна картина . Болки в гърлото може да е симптом за рязко спадане в имунитете след първа химиотерапия . Не знам как те следят , но се свържи с лекар, особено ако имаш и лека температура .

# 605
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 675
Днес бях в болницата, там ще ме следят. Нямам температура, но смуча прополки за гърлото и другия вторник съм на контролен преглед, ще ми вземат кръв. И аз мисля, че е свързано с имунитета. Повече ме тревожат високото кръвно и алергията.

# 606
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
... Веднага след операцията ще трябва да правя нещо, а ако може едновременно, още по-добре наведнъж. Ще трябва да поговоря с д-р Младенов пак, за услугата на професорката ми е нанагорно с тази сума, поне за сега.
Може да се консултираш с доц. Романски в Александровска. Той прави такива операции в екип. И ще ти излезе по-евтино.

Романски ми прави реконструкцията на здравата гърда. Невероятен е! Two Hearts

# 607
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 739
Аз бях 5 години с квадрантектомия и въобще не ме притесняваше нищо. Гърдата през всичките тези години имаше много лек отток и си изглеждаше супер, като изключим големия белег, стигащ до мишницата. Но след мастектомията, нещата са много грозни. Проблемът при мен, лекарят го коментира ведната след операцията, че кожата е много тънка от лъчетерапията през 2010, и е било  трудно за  завършване на мастектомията. Това е по спомени тогава. После прочетох, а и ми обясниха, че ако желая реконструкция, първо трябва да се пристъпи към експандери, мисля че така се казваше и процесът бил по-дълъг. Някой имал ли е проблеми с кожата, заради лъчетерапията?
Иначе, и аз съм спортна натура/без зимата де- тогава зарязвам всичко /, за моите 45 години, изглеждам стройна, придържам се около 50 кг. Карам колело, катеря Тепетата в Пловдив, понякога упражнения вкъщи, рядко в зала, ски през зимата и те така... Моят съпруг винаги ми е казвал, че изглеждам страхотно.
Но все пак съм суетна и гледката на мястото на дясната мви гърда си ме притеснява..

Четох за реконструкция със собствени мазнини и изграждане на зърно..

# 608
  • Мнения: 2 005
Аз бях 5 години с квадрантектомия и въобще не ме притесняваше нищо. Гърдата през всичките тези години имаше много лек отток и си изглеждаше супер, като изключим големия белег, стигащ до мишницата. Но след мастектомията, нещата са много грозни. Проблемът при мен, лекарят го коментира ведната след операцията, че кожата е много тънка от лъчетерапията през 2010, и е било  трудно за  завършване на мастектомията. Това е по спомени тогава. После прочетох, а и ми обясниха, че ако желая реконструкция, първо трябва да се пристъпи към експандери, мисля че така се казваше и процесът бил по-дълъг. Някой имал ли е проблеми с кожата, заради лъчетерапията?
Иначе, и аз съм спортна натура/без зимата де- тогава зарязвам всичко /, за моите 45 години, изглеждам стройна, придържам се около 50 кг. Карам колело, катеря Тепетата в Пловдив, понякога упражнения вкъщи, рядко в зала, ски през зимата и те така... Моят съпруг винаги ми е казвал, че изглеждам страхотно.
Но все пак съм суетна и гледката на мястото на дясната мви гърда си ме притеснява..

Четох за реконструкция със собствени мазнини и изграждане на зърно..

Ха, съгражданка. Simple Smile И аз живея в Пловдив. При мен за реконструкцията взеха кожа и мускул от гърба. Ако имаш въпроси, може на лични.

# 609
  • Мнения: 2 199
Момичета, пожелайте ни успех. След малко тръгваме към болницата да ни кажат за хемото, направо сърцето ми ще изхвръкне, а пациента е супер спокоен и весел (което ме радва разбира се). А аз съм на успокоителни.

# 610
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 675
И аз съм така, ама споко. То каквото е писано... Успех, късмет и кураж ви желая!

# 611
  • Мнения: 2 199
Четири химеотерапии ще има, първата е на 11 и 18 април и така през три седмици на по две части. Казаха, че така има 17% повече шанс да изкара 5 години.

# 612
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 675
Ще изкара и повече, никой не може да го знае това. Купи си книгата " Пълна ремисия" и я прочетете и двамата, много я препоръчвам на всички.

# 613
  • София
  • Мнения: 5 074
Няма смисъл, като начало на лечението, не е зле да смениш ника си на " Има надежда".
На мен лично ми действа демотивиращо.

# 614
  • Мнения: 2 199
Lady, не сме в България, но ще я потърся тук 🙂.
Хули, "няма смисъл" е да не се ядосвам за дребните неща, за това е такъв.
Иначе аз съм оптимистично настроена, всеки човек е различен, така, че мисля, че той ще се справи. След тази тежка осемчасова операция се съвзе много бързо, и въпреки възпаленията след това се храни добре и има енергия, за мен това е най-важното. Проблема ми е, че имаме ли среща в болницата се стресирам ужасно, после съм си ок.

Общи условия

Активация на акаунт