температура и бременност

  • 540
  • 7
  •   1
Отговори
здравейте мами <
малко съм притеснена -разболявам се (гърло сополи и т.н)от вчера си меря температурата и е 36.9 това смята ли се за температура и да пия ли парацетамол или да изчакам:(доки каза ако вдигна да пия-ама 36.9 ?!някакви бабешки лекове за сваляне знаете ли освен оцет?благодаря ви   bouquet

# 1
  • Мнения: 46 434
Т на бременните е малко по-висока, аз през цялата бременност поддържах с 0.5 градуса над тази, която имам по принцип.
Все пак се консултирай с гинеколога си, за да се успокоиш Peace

# 2
  • Мнения: 1 671
Температурата не е обезпокоителна. Ако вдигнеш над 38 градуса, намажи си ходилата с разбит белтък от яйце, само белтъка

Не се шашкай излишно Laughing

# 3
Здравей! Не се притеснявай за температурата,страшно е ако вдигнеш над 38. Аз до 4 месец включително поддържах 37,2 до 37,5 градуса. Това си е от бременността. Спокойно и успех!

# 4
благодаря ви   bouquetвече ми мина Т но сега пък една кашлицааа-ужас-омръзна ми все да съм болна:(

# 5
  • Варна
  • Мнения: 478
Не се притеснявай това не е температура.Аз през цялата бременност поддържах 37.3 и това е нормално-друг е въпроса че се чувстваш малко кофти.

# 6
  • Мнения: 1 165
Аз досега изкарах три настинки(дано не се разболявам повече) ,като двата пъти свалях температурата с фервекс. Последният път обаче бях изцяло на хомеопатия, мина ми по-бавно, но пък само едната вечере прибегнах до ксилометазолин-капки за нос, защото просто не се издържаше.На сдругия ден си купих хомеопатични капки за нос-е не са като другите толкова бързодействащи и ефективни,но става...Също така бих те посъветвала да пиеш много фрешове от лимони и билкови чайчето.Успех!Леко бременеене!

# 7
  • Мнения: 3 760
За кашлицата - направи си чай от ябълки. Или виж в здравния - бабешките лекове. Оздравявай и леко бременеене!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт