Избор на име

  • 7 975
  • 66
  •   1
Отговори

Анкета

Искам да чуя странични мнения и затова се обръщам към вас.  Кое име бихте избрал

Опции:

# 30
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 691
Деян

# 31
  • Мнения: 296
аз съм за Дарио - интересно е и е различно.
Деан - не ми харесва винаги да казва детето, че трябва да е с 'а', а повечето хора могат да го чуят като Деян...
Дарин - харесва ми само женското Дарина
Дамян - много полулярно

# 32
  • София
  • Мнения: 22 885
За пръв път чувам, че Дамян е популярно, аз не познавам нито един.  Simple Smile

# 33
  • Мнения: 11 737
Дарио е хубаво, но там има един друг проблем - образуване на бащино име след време. Представете си Никол Дарио / Дариова или Калоян Дарио / Дариов. Е, ако момчето живее и стане баща в чужбина , тогава вече този проблем отпада. Но гаранция кой може да даде?

# 34
  • Мнения: 2 479
Дарио е хубаво, но там има един друг проблем - образуване на бащино име след време. Представете си Никол Дарио / Дариова или Калоян Дарио / Дариов. Е, ако момчето живее и стане баща в чужбина , тогава вече този проблем отпада. Но гаранция кой може да даде?

То няма гаранция, че Никол Дарио няма да е например Никол Христо. Какво от това, че в примерния случай бащата е със съвсем нормално българско име - Христо.

# 35
  • Мнения: 296
За пръв път чувам, че Дамян е популярно, аз не познавам нито един.  Simple Smile
Аз понавах един -  Дамян Дамянов (поет).
Пишат по статистиките, че интересът към това име се е засилил, и много бебенца го носят.

# 36
  • Мнения: 11 737
Е, може и Никол Христо, но по-вероятно ще е Никол Христова, докато Никол Дариова ми звучи толкова зле, колкото и Никол Дарио.

# 37
  • Мнения: 18 503
Много се извинянам но Дарио ми е гейско,звучи зле за момче, и гаранция ще отнесе много подигравки.

# 38
  • Мнения: 296
От Дарио - бащиното е Дариов, не виждам проблем. Дарио е изключително мъжко име, женското е Дария, което напоследък води бебешките класации. В чужбина си е нормално име, е в БГ не е популярно. В Европа много често се използват само две имена, има нации с по 4  имена даже, но и те използват главно две от тях. В България също в мого формуляри има само Име, Фамилия.  На визитни картички също хората си пишат само Име,Фамилия. Какво се плашим от бащиното име, което ще даде бебето Дарио след време, като тогава може да няма или малкия Дарио може да е в чужбина.
А Даринов (от Дарин) да не е по-хубаво? А Деанов (от Деан) как ви се струва?

# 39
  • София
  • Мнения: 22 885
И за мисля като Мис. Деанов ми звучи много по-добре от Дариов, въпреки че ако съдим по новата мода, бащиното име ще бъде по-скоро - Дарио.

# 40
  • Мнения: 18 503
Може и така да е. Мйже навън да е нормално. Аз казвам на мен как ми звучи. За мен това име за тук е малко нелепо(а аз съм голяма фенка на чуждите имена). Не ми звучи добре просто.

# 41
  • Мнения: 2 424
Рибата в морето, котлона на фурната е малко работата с бащиното име.
Аз бих помислила на първо време за умалено име - как ще му викате на детето, как ще му викат останалите. Нас все ни питат приятели и роднини - как да му казваме умалено. И ние не знаем.  И като се почнат едни - Дими, Дами, Думи, Доми,  - детето се обърква как се казва. Затова и сигурно още не си казва името Simple Smile
Иначе и Дарио на мен лично не ми харесва особено.

# 42
  • Мнения: 18 503
И нас ни питат постоянно. Ако знаех, че е толкова важно това пусто галено.
Дамян и Дарин са ми фаворити. Дамян -Дими става според мен. Но е най-добре да не се съкращава изобщо. Хубаво име е. Дамяне и толкоз. Не е чак пък толкоз дълго.

# 43
  • Мнения: 2 479
Дъщеря ми е с изключително дълго и рядко срещано име. Въобще не ми е пукало никога за галените имена. Някои доста се опулват като им кажа за пръв път как се казва и веднага следва въпроса с галеното име. Омръзнало ми е да обяснявам, че както го чуват така се казва, няма нужда да се съкращава.

# 44
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 662
Дъщеря ми е с изключително дълго и рядко срещано име. Въобще не ми е пукало никога за галените имена. Някои доста се опулват като им кажа за пръв път как се казва и веднага следва въпроса с галеното име. Омръзнало ми е да обяснявам, че както го чуват така се казва, няма нужда да се съкращава.

Стана ми любопитно  Blush Би ли споделила как се казва?

Общи условия

Активация на акаунт