Боледуване на децата ни - тема 58

  • 44 449
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 874
Месечинке,Ефизол и Джуниър ангин ,Тонзилотрен.В момента не се сещам други сладки.Моят и той не смуче ментови.Затова ползвам спрейове.Тамтумверде може,напоследак му пръскам Септолете тотал спрей,има антисептична и обезболяваща  съставка.

# 31
  • Мнения: 68 629
Боли ли го гърлото малчо?
Джуниър ангин само е смукъл моя. Ислата не ги одобри хич. И фъш фъш...че му е интересно.

# 32
  • Мнения: 3 841
Докторът изписа хербитусин, но той е ментов и мойто го изплю! Какво да му взема, което да е сладко? За Исла джуниър се сещам на първо време.
Фитолор

# 33
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Месечинка джуниър ангин или ангин хил. От тва съм виждала най-добър ефект.

# 34
  • Мнения: 1 961
Ангин хил е хомеопатично, тя Месечинка е скептик Satisfied

# 35
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Аз ги давам защото виждам ефект при моето дете. И понякога, когато се случи да няма значително подобрение след 2-3дни и аз почвам да се чудя правя ли нещо аджеба с тая хомеопатия. Докато миналия месец не ме тръшна нещо гърлено, бяхме на селото на мм. Имах само ангин хил  в мен и хомеовокс. Реших, че няма да му хабя ангин хила и почна хомеовокс по две първите 2 часа през 30 мин. Какво учудване за мен., болките значително намаляха.  Докато си легна бях изсмукала 10. Следващите 2 дни взимах по 6-8 и гърлото ми мина. На 5 ден вече бях здрава.

# 36
  • shumen
  • Мнения: 18 005
Лисе,благодаря за темата.
Месечинке,аз затова не ги харесвам сборните групи и ако имам възможност не го пиша.За гърло аз давам близалки или Джуниър ангин.Ментовите и моя не ги харесва и ги плюе,но ако му пръскам в гърлото не е проблем.
Лайт,намери читави лекари и те да решат дали трябва и ако да какви изследвания да му правят.
ООф,у нас брат ми кашля вече втори месец и от днеска майка ми каза,че чувала и детето.А и той ми каза сам,че го дразни гърлото,че тази вечер тичахме до аптеката за близалки и взех и един Биокс Тими за всеки случай.Сега пък като да ляга каза,че се преструвал,но ще видим какво ще излезе накрая.

# 37
  • Мнения: 68 629
Мария, да не те отчайвам, но на мен гърлото ми мина за три дена също, без хомеопатични. Та може да му е било дошло и на твоте гърло времето длдя оздравяване.

Месечинке, как изкарахте нощта?

# 38
  • Мнения: 1 874
Сестра ми е вероятно с грип,температура над 38 ,болки в очите и главата ,суха кашлица без хрема,има и болки в стави и мусколи.Типична картинка на грип.
Ще взема Изопринозин за мен и детето най вече,че само това му трябва сега.И без това имах намерение да взимам.
Профилактичната доза е 25мг на кг. А утре следобед си пътуваме

# 39
  • Мнения: 68 629
Изолирай детето. Ако сте в една стая, шанса да прихванете е много голям.

# 40
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Абе може и самО да си е минало гърлото. Ама няма как да отрека, че още след 3-4 хапчета болката драстично намаля.
Малеее Лайт...дано се опазите. Няма ли как да не сте заедно?

# 41
  • Мнения: 1 874
Спим в отелни стаи.А тя цял ден е на работа иначе и вечер се виждаме за по 2-3часа.
Взех Изопринозин и вит Ц и го почвам,Ц то в макс доза

# 42
  • Мнения: 1 874
Надрусахме се сега с Изопринозина и вит Ц то.
Те я пуснаха  от работа то като не й е добре и си е в къщи сега, но е в тяхната си стая ,ние в нашета.
Казай да си вземе и тя Изопринозин за нея в лечебни дози,ама не чува.То си пише на листовката и за Грип.За нея 50мг на кг .За нас е 25мг четох профилактични дози при контакт с болни от грип.То ние сме кльощави,той е 21кг тоест за него 500 мг -една таблетка -сутрин и вечер по половин ще давам 5дни поне,а аз 43 кг и за мен е 1000 мг тоест 2пъти по 1таблетка. Щото ако се заразя аз мога пак на него да предам.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Месечинке, как изкарахте нощта?
Не го боли гърлото. Носът му се запушва. През нощта вдигна Т към 2 часа, в 4 го събудих и му дадох нурофен. Отидох до тоалетната и като се върнах той ревеше, че го боли корем, докато се завъртя взе да повръща Shocked Повърна нурофена, успокои се и заспа, а Т спадна Rolling Eyes Събуди се към 10 и нещо, наближаваше 11 даже, весел, бодър, засега е ОК. Направо не знам, ако не беше това повръщане нямаше да го мисля толкова, ама нали се сещате как ми настръхва косъмът от комбинацията Т+повръщане. Иначе пие чай, вода, т.е. поема течности за момента. Сутринта му дадох Омепразид, бяха му го изписали от болницата, някакъв протектор на стомашната лигавица е.

# 44
  • Мнения: 1 874
Това е Омепразол ,като нашият Нексиум,който пие за рефлукса,за киселинии е иначе,инхибитор на протонната помпа

Общи условия

Активация на акаунт