Erkan Petekkaya&Ayça Varlıer&Özcan Deniz&Hatice Şendil~Истанбулска Невеста~183

  • 62 590
  • 737
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 36 749
Следобеден привет с кафе и чай  wavey Coffee





Мери - изгуби се и ни липсваш  Hug

Гости
Скрит текст:
Много ми хареса поздрава ти  Hug Да не би твоето момче да играе там... Thinking

и аз първо изгледах тези моменти....Любопитството надделя  Embarassed Ще чакам с интерес твоето мнение....
Като допълнение мога да кажа за Джан, че вместо да ме накара да простя на героя, се получи точно обратното. Още повече спечели моята ненавист. Лъжи и оправдания, точно като един женчо. Нямаше доблестта да поеме своята отговорност, но пък я стовари върху Сюрея......Обвинява сестра си, обвинява Сюрея, а той света вода ненапита.....А със Сюрея се държа просташки....Да бъде като маслото отгоре си каза каквото си беше наумил, метна се в колата и замина.....

Погледнах още един момент - разговора на Адем с майка му...Адем има големи угризения, че той е дал адреса на горската къщичка на майка му и не може да си прости....Рейхан отново вмени вина на сина си.....Но пък го била направила, за да го защити....На мен не ми изглежда така....Според мен, Рейхан го направи отново за себе си, както е постъпвала винаги. Рейхан се страхуваше Есма да не разкрие съдържанието на писмото и затова се опита да убие не само себе си, но и султанката....Гарип добре й каза, че ако не спре, ще се постарае да отиде зад решетките......

Малката Есма много сладка, за разлика от баба султанка.....





# 541
  • Варна
  • Мнения: 2 973
Здравейте, момичета! Hug Hug Hug Hug
            Изгледах серията с руски буквички- този път имах време/толкова отдавна не съм гледала сериите на разбираем език… no./ и ще споделя нещо, което май до сега не сме засягали. Още снощи за пореден път- от няколко серии назад- се убедих, че май Февзи изобщо не е бил лош човек. Точно обратното – опитвал се е да прави всичко по силите си за семейството си.  В снощната серия, Есма каза, че през целия си живот се е съобразявала с любимите си хора- първо баща си, после неговата воля, след това синовете ѝ. От тези думи съдя, че женитбата ѝ с Февзи е била по волята на баща ѝ. От думите на Рейхан пък от предната серия, разбрахме, че връзката ѝ с Февзи е била преди тази сватба. Тя е хванала ръката на нелюбим мъж, но и двамата са прекъснали предишните си връзки – Есма с Гарип и Февзи с Рейхан – и за двамата семейството е станало по-важно от личните им чувства. Рейхан каза, че Февзи е отишъл при нея едва след като е разбрал, че е бременна. При това, е отишъл точно с намерението да се погрижи за детето си. Поискал е да му даде името си, вероятно още тогава, но е искал Рейхан да приеме неговото решение. Не се е опитал да стори това против волята ѝ, а е можел да го направи. Разполагал е с връзки и във всеки един момент е можел да направи това, което е смятал за правилно, но според мен не е искал да огорчава още веднъж Рейхан като го направи против волята ѝ. Рейхан не е позволила това да се случи от страх, че ако синът ѝ приеме фамилията Боран, Есма ще поиска да прибере детето в конака- да ѝ го отнеме- и затова се е съпротивлявала. Февзи е започнал да ги посещава по-често – точно заради това. Вероятно всеки път се е опитвал да я уговори. И всеки път си е тръгвал разочарован от упорството ѝ, а може би и от нещо друго/няма да се учудя ако му е поставяла условие да се разведе с Есма и да се ожени за нея/. Сцените от детските спомени на Адем според мен са точно след такива скандали, в които Рейхан е отказвала или е имала претенции, които Февзи няма как да удовлетвори. Дори ще отида още по-далече. Според мен Рейхан сама се е омъжила за оня, който я биеше – и нея, и детето ѝ. И го е направила за да отдалечи Февзи. А писмото, което той пише е точно, защото тя е далече и то е вероятно един от последните му опити отново да се погрижи за сина си, да покаже, че никога не е смятал това дете за по-различно от другите му синове. Болният мозък на Рейхан обаче е работел по съвсем различна схема – тя се е самонавивала, че Есма е виновна за всичко и от там е насаждала ненавист и отмъстителност и при сина си. И още един факт, че Февзи със сигурност е бил добър човек: Когато Къймет каза на Есма да покаже на синовете си писмото, тя каза, че не може, защото те веднага ще поискат да изпълнят волята на баща си. За мен този факт е показателен, че момчетата са ценяли изключително мнението на баща си  и въпреки всичко, което в момента преживяват с това наследство, с отношението на Адем, те веднага ще приемат неговата воля.
                        Пак се разписах много, но сякаш ми се иска да прочета и Вашето мнение за Февзи. Да си сверя часовника както се казва …..

# 542
  • Плевен / София
  • Мнения: 17 804
Бризче Heart часовника ти показва вярно....И точно защото вината е в Рейхан тя реши да се самоубие повличайки със себе си и Есма...пак от злоба, защото след 40 години Есма има шанс да е щастлива с първата си любов, а Рейхан вече няма този шанс.....
Невестата като Съдбата така ме завладя, че гледам сериите по три пъти...турски, руски и български...За снощната серия ще се спра само на няколко момента, а когато съм повече в кондиция ще пиша още…
Много труден разговор за Сюрея…не е лесно да кажеш на друга жена, че е „използвана” и отново е на второ място заради теб….Според мен Сюрея постъпи правилно, като разказа за притесненията си на Бегюм, защото ако не беше го направила и нещо стане…тя няма да се примири със себе си… Джан отиде при Бегюм , за да се консултира за свое дело…а  от месец той всъщност не води дела…Това е достатъчно, за да притесни човек и да се замисли…..Сюрея го направи, а дали Бегюм ще повярва си е нейна работа …
 Разговорът на Бурджу с Осман…Наистина двете със Сюрея  са много различни….Бурджу е расла сама, защото родителите и са градили кариера и вместо с внимание са я отрупвали с блага, а Сюрея е расла сама, защото родителите и умират и е трябвало сама да се държи изправена на краката си…
Разговорът на Есма със Сюрея…не знам дали Есма е осъзнала какво богатство е за семейството им Сюрея…..След като преживя ужаса да бъде изгорена жива, защото е била съпруга на Февзи, тя видя сълзи в очите на снаха, която смяташе за чужда и смяташе, че ще танцува на гроба и…да..да …ама не….Сюрея е загубила достатъчно близки хора, за да се „радва” на загубата на още един….Това показва и голямата и любов към Фарук, защото тя приема всичко негово, като свое….и макар, че е  огорчавана най много от Есма….тя е човека, който и сега я подкрепи безусловно…без да задава въпроси и я „срещна” с Гарип…
Разговорът на Пелин и Бегюм… Бегюм призна, че Сюрея е жена, която събужда силни чувства….”Какво тя има повече от мен”…не е лесно да си отговориш на този въпрос, когато голямата ти любов е влюбен в Сюрея, а мъжа с който започваш връзка е” бил” влюбен също в нея…а дали можем да говорим за това в минало време…А относно ролята на Пелин…видяхме я каква е приятелка…
Въобще много разговори имаше в тази серия…много смешни моменти/предложението за брак на Акиф/, конфузни…/купуването на тестовете за бременност/….на злоба и интриганство /Ипек/  и не на последно място на голяма надежда…с което и завърши епизода…Дано в началото на следващия епизод чуем благата вест…
Това е...опнах чаршафа, но за такава серия не мога по кратко...Може би трябваше като римляните...Дойдох....видях и останах възхитена/вместо победих Wink /

# 543
  • Мнения: 36 749
Бризче, Гости много хубави коментари за снощния епизод и  и връзката с миналите епизоди - изчетох ги с удоволствие  newsm10
Относно Февзи - напълно споделям мнението на Бризчето - бил е добър и умен човек. Не заслужава проклятията, които двете жени в живота му отправиха посмъртно към него.
И тук възниква един въпрос върху който мисля в последно време и за който писах преди, когато гледахме Парченцата.....
Определящ ли е гена, който децата наследяват от родителите си, или той заема сравнително малка част, докато по-голямата е от възпитанието на децата, средата в която са отраснали, отношението на родителите към децата, но и един към друг.
Адем - биологичен син на Февзи. Но няма нищо, което да е наследил от родния си баща, поне представата, която съм си изградила за Февзи.
Фарук, може би ще се окаже, че не е роден син на Февзи, но точно във Фарук виждам част от чертите на Февзи - добронамереност, грижа за цялото семейство включително и помощниците.....и много други положителни черти в него, които не са наследени или възприети от Есма, а предполагам са от баща му.....

Гости - Сюрея беше изключително честна с Бегюм. Но съветниците на Бегюм не постъпват честно с нея и мисля, че това ще предизвика проблем.
Продължавам да мисля, че в дъното на историята от миналото - заминаването на Бегюм, тайната за Емир - инициатора е била Пелин. Сега след като вижда, че приятелката й страда, тя иска да й помогне, но вместо това още повече й вреди. Първо разви теорията, че Бегюм може да си върне Фарук. Когато това не сработи, сега на всяка цена иска Бегюм да намери щастието в лицето на Джан. А проблема на Бегюм е, че чува, това, което иска да чуе и вярва в това, което иска да се случи. Пред Фиген беше казала, че премисля нещата десет пъти  и едва тогава взема решения. Според мен Бегюм изобщо не е такава. Тя се хваща за първото, което й гали ухото и прави грешка след грешка. Пита се с какво Сюрея е различна от нея, че и двамата мъже в живота й са влюбени в Сюрея, а не в Бегюм......За мен отговора го даде Сюрея, когато Бегюм я посрещна в конака като стопанка.....Любовта на Бегюм е в главата й, а на Сюрея в сърцето й.
Сюрея не угодничи, не се подмазва, не прави мили очи......дори понякога е много рязка....Но Сюрея умее да признава грешките си и това не наранява достойнството й....Умее когато е необходимо да се извини, признавайки, че е сгрешила.
Сюрея обича всичко, което е в живота на Фарук - обича семейството му, намира път към всеки, обича сина му и се тревожи за него.....Обича всичко, което обича Фарук.....
Затова Фарук е благодарен на съдбата, че го е срещнала със Сюрея. И няма значение какви изненади ще му поднесе отново съдбата, след като Сюрея е до него.....
За последното ще видим, дали е точно така в следващите епизоди, когато научи за Джан...... Thinking Thinking Thinking

# 544
  • Плевен / София
  • Мнения: 17 804
Пита се с какво Сюрея е различна от нея, че и двамата мъже в живота й са влюбени в Сюрея, а не в Бегюм......За мен отговора го даде Сюрея, когато Бегюм я посрещна в конака като стопанка.....Любовта на Бегюм е в главата й, а на Сюрея в сърцето й.
Сюрея не угодничи, не се подмазва, не прави мили очи......дори понякога е много рязка....Но Сюрея умее да признава грешките си и това не наранява достойнството й....Умее когато е необходимо да се извини, признавайки, че е сгрешила.
Сюрея обича всичко, което е в живота на Фарук - обича семейството му, намира път към всеки, обича сина му и се тревожи за него.....Обича всичко, което обича Фарук.....
Затова Фарук е благодарен на съдбата, че го е срещнала със Сюрея. И няма значение какви изненади ще му поднесе отново съдбата, след като Сюрея е до него.....

smile3501 smile3521 smile3501
Ани страхотен пост си написала, а цитираното е много точен портрет на Сюрея....
Аз се чудя на друго...каква е реалната възраст на тейзето...за да може да забременее....Когато умират родителите на Сюрея, тя е била дете...не тинейджър....за да може да я отгледа леля и трябва да е била дастатъчно голяма, за да има доходи и да се грижи за нея...и ако сега Сюрея е около 20-25 г...все пак е учила консерватория....нещо не ми излизат годините на тейзето да е в детеродна възраст newsm78 Thinking

# 545
  • AMS
  • Мнения: 6 414
 Привет!!!
 Благодаря за споделеното!!!
 Бризче, Гости, Ани,
 благодаря много за постовете по съдържанието!!!
 Продължавайте, моля!!!
 Колкото до "избелването" и оправдаването на Есма,
 аз нямам притеснения.
 Тя натвори много черни точки, та няма как да се забравят.
 Въпросът е да не продължи да ги прави.
 Радвам се, че Сюрейя успя да промени подхода си към нея.
 Когато ми припомнят черните точки за моята Есма,
 какви ги е вършила и какво е говорила за мен,
 им отговарям, че съм ѝ простила.
 Та и на Есма султан мога да простя.
 С Рейхан не върви този подход. Тя ни се води, ни се кара.
 А при Есма има напредък.
 Вече цели два пъти в един епизод
 каза "благодаря" на Сюрейя  
 и едва ли някой е предполагал в началото,
 че ще кажат - "ние" >>>









# 546
  • Плевен / София
  • Мнения: 17 804

 А при Есма има напредък.
 Вече цели два пъти в един епизод
 каза "благодаря" на Сюрейя   
 и едва ли някой е предполагал в началото,
 че ще кажат - "ние"




Дива страхотни гифчета....
направо не си е за вярване...а като видях усмивката с която прие цветята...чак не повярвах на очите си.....
Надявам се в следващата серия да има много материал за такива...особено когато Сюрея съобщи хубавата вест....Интересна ще е реакцията на Фарук.....Фикрет го копира....но Фарук си е новатор....този път не само ще разклати полилея...а сигурно ще събори тавана....

# 547
  • Мнения: 36 749
Гости  Hug Дива  Hug благодаря за споделените мисли и поглед към случилото се....

Относно възрастта на лелята - много "грешки" във възрастта на героите допускат сценаристите, не само конкретно в този сериал, а въобще - понякога ни представят някои герои далече от възрастта им....Както ни представят Емир например.....Който гледа "Майка" сигурно си мисли същото като мен, съпоставяйки Емир и Турна.....които са на много близка възраст, ако не са връстници..... Ако тейзето е била на 20 години, когато са починали родителите на Сюрея, сега може би е около 45 години....На тази възраст може да забременее....
Относно черните точки на Есма, едва ли някой от нас зрителите ще ги забрави някога - вече Есма става нарицателно име......Сигурно и Сюрея не ги е забравила....Но Сюрея очакваше промяната в Есма....Както веднъж Бризчето ни припомни думите на Фарук, когато изкараха нощта на кея, след като Сюрея още при пристигането в конака избяга и Фарук я догони и я свали от автобуса.....След това, когато бяха на яхтата, Фарук също разказа за вироглавия характер на мама си.....Та Сюрея очаква този момент.....Затова въпреки трудностите в конака, нито веднъж не пожела сериозно да се изнесат и да заживеят в друг дом. Докато както видяхме Фарук се е погрижил да спести на Бегюм сблъсъка с майка му и още преди да се оженят е закупил дом, в който да живеят отделно......Но и това не е било достатъчно за Бегюм....
Мисля си, че това което направи Сюрея в последните два епизода, го направи без никакви задни мисли или да очаква изгода за себе си, като омилостиви султанката. Не очаква да извлече дивидент за себе си, или да постави Есма на колене. Сюрея е такава....В огромното й сърце има място за всички - любими, приятели, неприятели.....Видяхме, че въпреки неприятните сблъсъци с Бегюм, Сюрея я предупреди за Джан......А можеше да е доволна, че Бегюм няма повече да има претенции да си връща Фарук.....и ще стои далече от тях....
И аз чакам с нетърпение да видя реакцията на Фарук когато разбере, че Сюрея е бебена...Но ми е много любопитно да видя реакцията на Есма.....Да не забравяме какво направи Есма, когато Сюрея беше бременна първия път....Радва се тайно в стаята си, а направи много гадости.....
Един въпрос, по който сме правили догадки, но който сега отново е в мислите ми, след като една мамаша беше написала, че Бурджу не е родна дъщеря на Гарип, а той е приемен родител....или може би е осиновена... Thinking Thinking Thinking Имам бегли спомени от разговора между двамата, когато пътуваха за първи път заедно за Бурса - тогава Бурджу каза, че той, баща й я е избрал..... Thinking Thinking
Защото очаквам и там изненади, ако се окаже, че Фарук е роден син на Гарип.....Според мен Бурджу има еснафски манталитет.... Thinking Thinking Thinking Thinking и ще действа задкулисно..... Thinking Thinking

# 548
  • Мнения: 36 749
Добро утро мили дами



Желая ви чудесен неделен ден, само с положителни емоции  Hug

Днес по стар стил е Бабин ден....

Скрит текст:


Да са живи и здрави всички баби и да правят щастливи внуците си  Hug

# 549
  • Мнения: 41 671
Добро късно утро! Hug



Ани Hug,благодаря за кафенцето и пожеланията за деня! Hug

Ани HugБризче HugГости Hug,чудесни разсъждения по новия епизод на ИН от вчера! newsm10 newsm10 newsm10

Аз не съм гледала епизода с превод!При мен си има ред за гледане Wink,футбол,тенис!Сега чакам Гришо да започне в Мелбърн! Laughing

Честит празник-Денят на Родилната помощ и за всички баби  Wink! bouquet bouquet bouquet

Днес е и Световен ден на прегръдката! Hug Hug Hug Hug Hug
Скрит текст:
На 21 януари целият свят празнува един от най-необичайните празници - Световен Ден на прегръдката (International Hug Day). Той бе основан в САЩ през 1986 г. под името на Националният ден на прегръдките (National Hugging Day), а след това бързо се разпространи по целият свят. Според традицията на празника, на този ден могат да се подаряват приятелски прегръдки даже на непознати хора.
Прегръдката съпътства хората от първите секунди на нашия живот. Тя е онази сигурност и любов, която дарява майката на бебето още от първите секунди живот.
Прегръдката е свързана с допира, докосването, толкова важно за човешките емоции. Психолозите твърдят, че ако едно бебе не бъде докосвано, то ще загине. Именно затова прегръдката е жизненоважна съставка от нашия живот, така както се нуждаем от въздух, вода и храна. Доказано е също, че с тялото казваме много повече, отколкото с думи.
Човекът, който прегръща, изпитва същото чувство на сигурност и любов, каквото и този, който е прегърнат. Ние прегръщаме роднини и приятели, прегръщаме, за да утешим, прегръщаме от радост, прегръщаме, докато спим, прегръщаме, за да благодарим.
Хората имат нужда от прегръдка от техен близък или дори от непознат човек, за да се заредят с позитивна енергия.

Честит празник!

Ани HugСиси HugБоби HugГости HugЛу HugБризче HugИвман HugМиме HugДеси HugДива HugКриси Hug и всички други момичета,които минават и съм пропуснала,прегръдка за всички вас!

Позабавих се,че търсех екранни прегръдки на патроните! Wink







Щастлив ден за всички!

# 550
  • Плевен / София
  • Мнения: 17 804
Здравейте момичета
Честит празник на всички баби в темата....
Ани,Злати,Сиси...на "новите" баби Деси,Ивман Heart да сте живи и здрави, да помагате и по малко да глезите малките слънчица....
Прегръдка, макар и виртуална за всички вас ...Ани,Злати,Бризче,Деси,Криси,Сиси,Мими,Мери,Ивман,Боби,Дива, с които се вълнуваме и споделяме... Кралицата Heart Данни скоро не е скачала от балкона...

.....Според мен Бурджу има еснафски манталитет.... Thinking Thinking Thinking Thinking и ще действа задкулисно..... Thinking Thinking

Ани, точно затова с Ипек си паснаха.....и двете по душа са еснафки от най висока проба....А задкулисното действие Бурджу отдавна го прави...."пропусна" да покани Сюрея на гости.... Rage

# 551
  • Мнения: 5 440
Привет! Снощи доизгледах последния епизод. Харесва ми идеята как любовта на Сюрея заразява всички и ги очовечава. Намекът за заплахата от Джан, изречена от Дилара, ме стряска да не организират някой хорор с негово участие. Осман постъпи много интересно, но това момиче не му е по мярка. Любопитна ми е връзката Бааде-Мурат. Там нещата не са приключили. Може би Мурат ще порасне. Триъгълникът с Фикрет, Есра и Ипек- мъката на Фи и отвращението му към Ипек. Накъде ще избие? Ще ми се и Адем да еволюира. Да не го покажат като окончателно накърнен от егоистичната му майка. Четиримата братя малко странно се бяха нахвърлили на майка си. След такова премеждие. Фарук би трябвало да си наеме професионалисти. Надали Акиф е точно човекът. Но той и лелята са наистина смешни и не ми пречи кой на каква възраст ще ражда. Бегюм ми натежава. Самата актриса е малко като сумо борец и не изживява събитията подобаващо. Сега ще гледам галата на фигурното пързаляне. Хубав ден!

# 552
  • Плевен / София
  • Мнения: 17 804
Вики Grinning
 Не вярвам да се върнат отново на Есра.....В началото и Сюрея си имаше ухажьор, който даже влезе в затвора...и до там....Не го развиха като персонаж....Нищо не стана и с изнудването на Есма към Синем....
За възрастта на героите и на мен не ми пречи, кой на колко е....но поне до сега съм си мислела, че Акиф и Фарук са близки по възраст....А лелята да е бременна заедно с племенницата ми е малко странно....И аз тръпна какъв ще е следващия ход на Джан, защото ми се вижда освен нечестен и злопаметен.... Rolling Eyes
Бегюм не може да изразява чувства с мимики на лицето....статична е и не може да внушава на зрителя болка, радост....а Сюрея "говори" даже само с очите си...

# 553
  • Мнения: 36 749
Момичета, в деня на прегръдката ви прегръщам всички с много обич











Относно Джан се чудя ще продължат ли да очернят образа му или ще опровергаят Фиген и Сюрея....Представям си такава сцена....Бегюм ще потърси Джан в квартирата му, да се извини, че е повярвала на Сюрея и се е държала грубо с него....Ще последва любовна сцена и когато Джан отиде да донесе по едно питие, за да полеят сдобряването..... Бегюм ще види в кашона със знак  $ снимките на Сюрея и други нейни вещи..... Thinking Thinking Thinking

Относно играта на актрисата Озге - Бегюм за мен не става за отредената й роля....Изобщо не може да бъде конкурент на Сюрея.....Доколкото разбирам Бегюм е детска актриса, където се използват много мимики и игра с много емотикони с които да привлича вниманието на децата....и тя играе така и в сериала....Има нещо несъразмерно във физиката й....Може би широки рамене и едър торс....Загтова ми изглежда като щангистка....

Скрит текст:

# 554
  • Мнения: 4 642


     Боже, момичета!

     Прибирам се от дежурството с преспиване по бабинство и не мога да се начета на всички ви. От бисер на бисер се натъквам. Реших първо да ви поздравя, обаче, и се връщам да ви изчета на спокойствие и сладост.  Чак съжалявам, че не съм имала възможност да съм пред компа, докато сте писали, за да зимам активно участие. Всички, всички сте споделили поне по една блестяща мисъл. Много се радвам, че и Дива участва тук с нейните разкошни гифчета, на които е майсторка.

     Бризче, с твое позволение, присвоявам и за себе си следното:

     
Цитат
.Дойдох....видях и останах възхитена/вместо победих


     Нямам друго определение към този сериал, освен възхищение.

     За актрисата играеща Бегюм. Гледала съм я преди доста години в друг сериал, където беше значително по-дребна, но със същата статичност. Играела балет, май майка й беше някакъв фактор в тази сфера - балета. Както и да е, няма никаква харизма.

     Връщам се да ви дочета. А, и сравнението м еснафщина между Бурджу и Ипек...Ани, имаш и други страхотни попадения. Затова писах, че съжалявам, че не съм била на момента в темата.


    Видях тази снимка и реших да я споделя. Дори и да сте я сложили. Пише, че е извън кадър - Сюрея е Фарук. Да не засегна някого, но тази двойка ми допада много повече от Йозджан и Хатидже.


   

Общи условия

Активация на акаунт