Рожден ден във Фънтопия - една ловка измама

  • 8 494
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 9 517
Искам да разкажа за организацията на рождените дни във Фънтопия. Купувате пакет Адвенчър - звучи добре - срещу 38 лева получавате 30 минути катерене, пързалка, скок на страха, още 30 минути скокове на батутите и един час парти зона. Първата изненада е, че за да отидете лично да уговорите рождения ден, трябва да посетите Фънтопия в работен ден, между 10 и 17 ч. - нещо невъзможно за работещи родители. Това е лошо, но все пак в ерата на модерните технологии, можете да запазите рожден ден в интернет, да платите електронно и да уточните нещата по телефона. Чудесно, само дето по телефона вие трябва да поръчате всичко, което ви е нужно, а съдействие и напътствия няма - ако за нещо не сте се сетили сами, горите. Както и да е - това, че не отидохме лично да уговорим нещата го приемам като моя грешка.
Най-сетне настъпва заветния ден и отивате на рожден ден. И тук идва голямата изненада - като изключим факта, че организацията е ужасна - кетеринга за деца и родители е стар и студен, пиците са твърди, най-вероятно готвени 2 дена преди това, а хапките и другите неща за родителите са извадени от хладилника и дори не са стоплени - това се преживява. Въздъхвате и си казвате - поне децата да са ОК. Отново изненада - ако искате аниматор за втория час в парти зоната е трябвало да си го поръчате - никой по телефона не ви го е обяснил, но нищо - вие сте си виновни, че не сте попитали. Но каква е голямата измама - нали помните - децата имат половин час катерене, отделно пързалка и скок на страха. Да, ама не - оказва се, че пързалката и скока на страха са включени в този половин час катерене. И като си направите една сметка, че в този половин час първо има 5 минути гледане на клипче за безопасност, след това ако сте имали неблагоразумието да поканите 10 деца, докато се пуснат на пързалката /около 10 минути, стига да има кой да ги пуска/ и се опитат да се покатерят малко, връзвайки се сами, защото аниматорите ги били обучили как да се връзват /нали ви е ясно, че се разчита на декларация от родителите, че центъра не носи отговорност - как може едно дете на 7-8-9 години само да се обезопаси само след като е изгледало едно 5-минутно видео/, та времето свършило. Няма скок на страха, децата се пращат /отново без аниматор!/ на въжената градина /което е смело казано въжена градина/ и започва да тече втория половин час - скокове на батутите. Та на въжената градина не са само вашите 10 деца, там има още 10 деца и нито един възрастен, който да въвежда ред. Та докато вашите 10 деца се вредят да минат, изтекли 20 минути... следват 10 минути скокове на батутите и край! Децата се изпращат в парти зоната. Парти зоната, където някой друг е минал докато те са се опитвали да се вредят на някое забавление и им е изпил соковете, водата и там каквото има...
Та така - в парти зоната ги чака ужасно студената и стара пица... изкарвате още час някак си, едва броейки минутите до края на рождения ден и ако имате късмет се скарвате с аниматорите и успявате да издействате някое забавление, но ако нямате нерви повече, просто си отивате. Без пуканки и специалния подарък за рожденика, които са включени в цената на пакета, но вие вече толкова сте се изнервили, че сте го забравили и се сещате за него чак след като сте се прибрали, щастливи, че това нещо е приключило.
Празнували сме в Капела, в Ринг мол, нееднократно, но такъв кошмарен рожден ден не сме имали. Ако искате да си строшите нервите, заповядайте във Фънтопия. Ако искате един рожден ден, при който е помислено не само за децата, но и за родителите - ако искате 2 часа спокойствие и мисъл за вашия рожден ден и вашето дете - отидете другаде.

Последна редакция: нд, 07 яну 2018, 23:54 от Дзвер

# 1
  • Мнения: 47 821
Празнували сме преди години, още като го отвориха. Децата играха добре и дълго, но стаята за почерпка и всичко останало беше супер зле. Жалко, че няма подобрение. Дано все пак децата са се забавлявали.

# 2
  • Мнения: 252
Дзвер, благодаря ти, че сподели.
Аз също обмислях вариант да празнувам имен ден на детето ми там, но се отказах. Както ти описваш няма никакво съдействие и обяснение от служителите. Първо отидох в неделя да разпитам какво предлагат , нищо не ми обясниха и ми дадоха една визитка, както ти си написала, да звънна между 10 и 17 ч. ще ми обяснят колегите , които се занимават с организацията. Звъннах на другия ден и ми казаха, че всичко си пише на сайта, да си избера пакет и да си направя резервацията онлайн. Тъй като на мен не ми беше достатъчно ясно, отидох отново на място, да разгледам всички съоръжения, кафето и да попитам най-вече за аниматора. Това, което ми казаха е , че аниматор на съоръженията няма. На съоръженията си пускаш децата сами - бяхат, скачат, пръскат се между всички други деца, а аниматора е само в стаята, докато се хранят.
Сега като чета твоите преживявания се радвам, че не организирах парти там. И съжалявам, че вие е трябвало да изживеете тоя кошмар, вместо да се забавлявате и наслаждавате на празника.
За съжаление няма никаква информация в интернет за организация на партита в този клуб.

# 3
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
За рожден ден не съм гледала, но исках да ходя там и да се уча на катерене - е, няма такава тъпня. Никой за нищо не ти обръща внимание, все не достигат служители, дори да наемеш срещу допълнително заплащане, искат висок /според мен/ наем за екипировка, която ти липсва и се отказах. Иначе съоръженията са супер, но явно им липсва персонал и отношение към клиента.

# 4
  • София
  • Мнения: 731
Ужас, но точно с такива впечатления за пълно безхаберие останах и аз вчера като отидохме да проучим на място условията за РД. Освен арогантното отношение, с което се сблъсках, сега се оказава, че и храната е ужасна, но затова пък цените са в космоса?!
А рождникът настоява да е там и това е, а кажете сега какво да правя?

# 5
  • Мнения: 47 821
Според мен заведи децата да играят там- час ли е, колко беше, не помня, и после да си хапнат някъде из мола. И родителите така. Поне да не се ядосваш с гадната храна.

# 6
  • Мнения: 35
Ужас! И моята дъщеря иска да празнува там. След прочетеното тук, не мисля, че ще е там. Добре, за по-големи дечица, разбирай към 7-8-9, какво ще препоръчате? Празнували сме в Ринг МОЛ, много скъпо ни е там. Всякакви предложения са добре дошли.

# 7
  • Мнения: 47 821
Аз правя забавление + почерпка на друго място, заведение по избор или у дома. Примерно боулинг, картинг, лазерни битки, новите батути дето са( но се попълва декларация за съгласие за снемане на отговорност и не е за дечица с каквито и да е заболявания), ескейп рум, кино, цирк,  виртуална реалност, кънки на лед, рожден ден  с ролкови кънки в Залата http://www.zalata.eu/grafik. Това се сещам от последните няколко години. В Залата сме били на рожден ден, беше супер, но не знам дали  персонала беше техен или външен, беше с кънки и ролери и беше много приятно .Изобщо...варианти да искаш...Отделно хапване и торта в близко заведение по избор( само да не е Неделя, там има такса за нож за разрязване на тортата  Simple Smile  Wink )

# 8
  • Мнения: 2
Ужас, но точно с такива впечатления за пълно безхаберие останах и аз вчера като отидохме да проучим на място условията за РД. Освен арогантното отношение, с което се сблъсках, сега се оказава, че и храната е ужасна, но затова пък цените са в космоса?!
А рождникът настоява да е там и това е, а кажете сега какво да правя?
Когато моят рева една година, че иска рожден ден в мол, аз направих следното - поканих децата от класа на ледената пързалка на Ариана. Тортата я ядоха направо на леда. Недоволни нямаше, дори онези, които се качваха за пръв път на кънки. Примерно.

# 9
  • Мнения: 19 245
От класа са празнували много пъти във Фънтопия, но и аз не съм останала с добри впечатления, като сравнявам с България и Рингмол, откъдето сме много доволни.
Помня, че единия път разбиваха пинята и аниматорката хич не беше в час и не можеше да ги организира. Щяха да се избият с бухалката. На другите места сме имали и двата пъти пинята на наши рд и не е имало такова нещо.
Миналата година пък едно дете от класа пак на рд във Фънтопия се беше ударило в нещо метално, докато се пуска. С линейка го бяха закарали в Пирогов.
Всеки път като отивам да вземам детето от рд във Фънтопия, виждам че децата просто се шматкат нагоре-надолу между двата етажа и това е. Явно играта е свършила в първия час. В България мол децата играят в джунглата през цялото време, а в Рингмол имаше опция да се плати за тричасова игра. След това може да се доплаща за кончетата, ледената пързалка и т.н.

Последна редакция: сб, 17 фев 2018, 12:41 от Дъждец

# 10
  • Мнения: 127
Дзвер, Благодаря за споделеният опит с фънтопия, точно се колебаех като възможен вариант, още на идея ми отпаднаха Simple Smile

# 11
  • Мнения: X
Хахаха, вчера отиваме на място след 17 часа да уговорим подробностите за РД. И ми се подава една визитка за да се обадя в работен ден до 17 ч. на организатора или да дойда на място в това време. Аз казах, че няма опция да си губя работно време за това и се фръцнах. И казах, че РД няма да е там. Исках да огледам помещения, занимания и т.н. Никаква опция. Шматкащи деца в полупразни помещения. Явно шестото ми чувство е проговорило. А днес седна и да поровя за отзиви във форума.

Общи условия

Активация на акаунт