Токуда Болница София - тема 26

  • 131 387
  • 757
  •   2
Отговори
# 585
  • Мнения: X
Д-р Атанасова е страхотна! Препоръчвам с 2 ръце. Изключително мила и внимателна е и страхотен професионалист.

# 586
  • Мнения: 131
Аз не държа да е с добро отношение и любезна. Преди ходех при Лазарова и бях свикнала (който е ходил, знае). Държа да е професионалист. И ако е писано да имам второ дете, да прави добро секцио. А, и още нещо- да може да се разчита на него да ти съдейства при проблем. От "старите" познавам Илиев, но не ми допадна нещо- нямам логично обяснение защо. Така че- събирам мнения.

# 587
  • Мнения: 2 999
Колева, при нея раждах - много съм доволна. Кирякова и Богданова ми направиха много хубаво впечатление.

# 588
  • София
  • Мнения: 1 268
Онзи ден бях на преглед при Кирякова, мисля при нея да раждам. Отидохме скептичено настроени от цялата лудница в болницата преди да вляза при нея,не бях сигурна, че това е моето място. Е останахме изключително доволни от Кирякова. Много любезна, внимателна и най - вече обяснителна.

# 589
  • Мнения: 16 871
Аз останах с много добри впечатления от Кирякова /като страничен наблюдател/. Беше водила много тежко раждане на една от съквартирантките и проявяваше доста загриженост, следеше си я, идваше на посещения виняги, когато е на работа.

Колева ми е правила един преглед - уз и за разкритие, когато имах съмнение за изтичане на води - видя ми се спокойна, обясни ми каквото трябваше. Чувала съм положителни отзиви за нея не само от форума, чувала съм че е пестелива откъм обяснения, Дънди може да се включи с повече подробности.

Мария Атанасова - също съм с добри впечатления от нея. Денят преди да родя бях в аг сектор с нейна пациентка с проблемпа бременност. Видя ми се доста адекватна, много държи на спазване на съответния лечение, което е назначила.

В общи линии като изключим един -двама от екипа според мен всички са добри.

# 590
  • София
  • Мнения: 2 666
д-р Атанасова много ми хареса. Умее да предразполага, за мен се грижеше все едно съм нейна пациентка, а ме виждаше за първи път. По време на визитациите ми обясняваше неща отново състоянието ми. Бих й се доверила.

# 591
  • Мнения: 2 999
Колева е професионалист и си оглежда нещата. Горещо я препоръчвам за дами с проблемна бременност и тромбофилия.
На нея може да се разчита при проблем. Вдига си телефона, което е много важно. Не е многословна, но казва най-важното.

За Кирякова наблюдавах я как си следеше пациентката, която и имаше доста трудно и рисково раждане. Звънеше по телефона когато е в почивка и идваше до стаята когато беше в болницата.

Богданова беше лекаря, който ме прие в отделението когато трябваше да раждам. Всичко записа внимателно, пита ме за тромбофилията и кога ми е била последната инжекция, но си призна че нищо не разбира от това и да си следвам препоръките на проф. Паскалева и Колева.

Последна редакция: нд, 27 май 2018, 14:10 от DundyS

# 592
  • Мнения: 148
и аз се двоумих м/у Кирякова и Атанасова,но най-скорошния час е за Атанасова,след спонтанен аборт съм и искам да ме погледне лекар и ако е нужно лечение.Борислава Попова ми е АГ(беше в Токуда,но винаги съ,м ходила в частния й кабинет),ходя 1 път годишно при нея за годишен преглед,и съм адски доволна от нея лекували сме ранички,папилома вирус без инвазивни процедури,НО като си записах час и като казах,че е имам съмнения за бременност ми назначиха час след 4 дни,звъннах 2 дни предварително,да уведомя,че имам кафяво зацапване,асистентката каза,че е нормално и ако има кръв тогава ще отида и отпадна часа,звъннах в деня на часа и им казах,че кафявото зацапване се е засилило и чак тогава ми казаха да си направя Кръвен Тест за бременност,който беше положителен и си записах час за след 4 дни,за да се потвърди с ехограф и на следващия ден започна кървенето и болките...не обвинявам лекарката,може имбриона да не е бил ОК,но със сигурност има доста по адекватни реакции,дуфастон,Но Шпа,2ри кръвен тест и т.н...Затова искам да отида при лекарка,която при евентуална бременност ще ме и изражда и ще знае за проблемите ми от началото.

# 593
  • Мнения: 311
Valerie.S демек в коя седмица се е случил аборта? До колкото разбирам ще да е преди 6-та, т.е. още не сте видели сърдечен пулс. Ако е така не се шашкай прекалено много. Такива неща се случват в поне 30% от установените бременности и е в резултат на хромозомна аномалия - природата си знае работата, както се казва и рядко се повтаря.
Има обаче и други причини, поради които това може да се повтори, потрети и т.н. Има едно състояние - тромбофилия, при което такива чести и повтарящи се загуби се наблюдават. Тогава ти трябва специалист и наистина адекватни изследвания и лечение. Знам, че Колева ги разбира тези неща.
Успех, мила!

# 594
  • Мнения: 148
Valerie.S демек в коя седмица се е случил аборта? До колкото разбирам ще да е преди 6-та, т.е. още не сте видели сърдечен пулс. Ако е така не се шашкай прекалено много. Такива неща се случват в поне 30% от установените бременности и е в резултат на хромозомна аномалия - природата си знае работата, както се казва и рядко се повтаря.
Има обаче и други причини, поради които това може да се повтори, потрети и т.н. Има едно състояние - тромбофилия, при което такива чести и повтарящи се загуби се наблюдават. Тогава ти трябва специалист и наистина адекватни изследвания и лечение. Знам, че Колева ги разбира тези неща.
Успех, мила!

О да преди 6та бях,съвсем в началото 4-5 макс.
Благодаря за информацията,ще пробвам с Атанасова,ще пуснем изследвания за следващия опит (:

# 595
  • Мнения: 71
Мисля, че Атанасова ще ти свърши работа. Hands V

# 596
  • Мнения: 147
Здравейте, препоръчайте ми ортопед за бебче на 2м. Нищо му няма, профилактичен преглед е Simple Smile
Предпочитам да не е някой скован и намусен. Благодаря Simple Smile

# 597
  • Мнения: 754
Здравейте! Предстои ми планово секцио в болницата. За самата процедура четох и сякаш имам идея какво да очаквам, но ми хрумнаха и няколко въпроса чисто организационно...
Лекарката каза да постъпя предния ден, предполагам за изследвания, консултации, документи и т.н. Забравих да я питам, но вероятно на гладно? А този ден все пак до някакъв момент ще мога да хапвам и пия вода, нали? Чудя се дали да си ги нося, ще ми носят включени или пък ще мога да отскачам до кафенето долу/стола горе/района на болницата. И - всички се интересуват от това, вярвам - голямото К ли практикуват или дават свещички предната вечер при планово секцио?
Глупав въпрос, но.. има ли сешоари в стаите - в някакъв момент ще искам баня 😀 и пак в тази връзка, дават ли водоустойчиви лепенки за раната, или да си купя отсега?
И последно, макар че обещах да не питам за това, но... колко време се стои в реанимация и обезболяват ли след това, че четох разнопосочни отзиви.
Благодаря предварително!

# 598
  • Мнения: 16 871
Постъпваш предния ден около обяд. Аз отидох към 12ч.
Нямаш включени храна за обяд в този ден. Аз ходих до ресторанта.
Правят голямото К непосредствено преди секциото.
Носиш си сешоар.
Дават лепенки на сутринта след секциото /сл.ден/.
Реанимация няма. Оставят те в общата стая като ти връзват монитори за следене на показателите. На 20-30 минути те проверяват акушерка и нанася данните, проверява как контрахира матката.
Обезболяване дават. На мен никога не са ми отказвали. На следващите дни дават най-великото нещо - свещички  за обезболяване. Действат много бързо.

Успех Wink

# 599
  • София
  • Мнения: 4 884
Момичета, които още не са ви правили никога клизма, да знаете, че  това е най-приятната част от всичко и излишно се притеснявате. Не е ама нищо, нищо особено! Освен това после имаш чувството, че си смъкнал 2 кила и ти е едно леко Grin При мен кофтито беше, че ми правиха клизмата на контракции през 5 минутки и. за момент си помислих, че ще се изложа хахха.

Общи условия

Активация на акаунт