Помощ за избор на книга!

  • 1 184
  • 4
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 14
Здравейте!
Любимото ми място във форума....предимно ви чета. Ще съм благодарна на всеки потребител, който ми помогне със съвет. Търся книга за приятел, много скъп приятел. Предстои му престой в болница - диагнозата е лоша. Искам да му подаря книга преди да влезе за лечение, за да разсейва лошите мисли. Мъж над петдесетте, страхотно чувство за хумор, много интелигентен, не обича повърхностните неща. Търся малка  книга с ненатоварващ сюжет. Може нещо забавно с афоризми или притчи или кратки забавни истории. Благодаря на всички, които се включат с предложение!

# 1
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 407
Пратчет ми се сртува, че идеално пасва на изискванията. „Морт”, „Дядо прас”, „Малки богове”, „Петият слон”. Или „Шапка пълна с небе”...

Като подчитател на класическата литература, не вярвам четящ мъж над 50 да е пропуснал, но все пак: „Да убиеш присмехулник” си заслужава.
Забавни са книгите на братя Мормареви, също „Дванайсетте стола”, върти ми се и „Параграф 22”.
Това се сещам на прима виста.

# 2
  • Мнения: 22 867

Ако можеш да намериш поредицата "Нещата от живота" на Валентин Велчев, като скролнеш под текста има снимани 5-те томчета и за него накратко. Чудесни книжлета са! Peace

# 3
  • Мнения: 8 937
Аз бих взела нещо на П.Г.Удхаус.
Всичките му книги са невероятно забавни. Щом човекът е с чувство за хумор, ще му допаднат и ще го разсеят успешно!

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 14
Благодаря много за насоките. Поръчах "Нещата от живота" на В. Велчев, за която съм сигурна, че не чел.

Общи условия

Активация на акаунт