Медицински Център за репродуктивно здраве Ню Лайф (In Vitro New Life) - Тема 2

  • 82 176
  • 740
  •   1
Отговори
# 615
  • Пловдив
  • Мнения: 40 698
А мислиш ли за смяна на клиниката?

# 616
  • Мнения: 828
Ако не успея и със следващите ембриони - определено няма да продължа пак тук.Но в момента ембрионите са ми в клиниката,няма къде другаде да ходя. Ще си ги прибера с надеждата все един да оцелее,ако не - ще мисля къде да се местя.Може би направо в чужбина.Нямам и много време за размотаване

# 617
  • Мнения: 195
bella-li,много съжалявам за това,което се случва с теб.Чаках и се надявах този път да прескочиш гадната седмица(наричам я така,защото и аз не мога да я прескоча).Малко жени пишат с донорска яйцеклетка.Имам една позната от форумите,тя така и не успя с нейни яйцеклетки и се включи в донорска програма.Еми ....два пъти и пак неуспех.Това вече според мен означава,че явно проблема може и да не е в нашите яйцеклетки,а някъде другаде.Понякога си мисля за донорките-дали са им качествени яйцеклетките.....и всякакви такива въпроси.За кариотип-какво да ти кажа,ние имаме направен,покрай мен още 4 двойки и те имат и всичко им е наред и пак не става.Хубавото е,че имаш замразени,ама мен докторката малко ме притеснява там и не съм много убедена,че дооглежда всичко внимателно.Но това е мое мнение.

# 618
  • Мнения: 828
Благодаря за информацията kate 75. Не че ме успокоява, но явно не се случва само при мен. Изискванията към донорите са както навсякъде.Кой може да каже що е то качествена Я? Качествена Я е тази,от която се роди здраво дете.Ама има хиляди условия и точно това е проблема-няма как да кажеш защо не се е получило.И двата ми миседа може да са по различни причини.Лекарката при която вчера ходих каза,че самата тя имала един мисед,а сестрата на мъжа й - 6. Явно и при напълно здрави млади жени има миседи.Това което мен ме възмущава е,че преди да стартираме всичко,не се отметнаха всички възможни проблеми.Сега в движение аз ще откривам топлата вода... Не говоря какво трябва да изживея психически и физически.Да си направят един списък с предварителни изследвания,а пациента като не иска да не ги прави.Ама поне да се знае,че са опитали.А не сега аз и други като мен да се чудим кое да си изследваме и къде да четем!

# 619
  • Пловдив
  • Мнения: 40 698
Отивай към Турция...не губи време и надежди тук.

# 620
  • Мнения: 828
Е да ама нали знаеш,че в Турция не правят инвитро с ДЯ. С нищо не могат да ми помогнат там.По-скоро си мисля за Прага или Киев, цените са същите.В началото като проучвах ДЯ в чужбина и тук се отказах от Прага само заради пътуването

# 621
  • Пловдив
  • Мнения: 40 698
Незнаех,че си с ДЯ...

# 622
  • Мнения: 1 221
Здравейте,
и аз да се запиша при вас. Сигурно по физиономии дори повечето се знаем от коридорите на Ню лайф Simple Smile
Ние сме с мъжки фактор (знам ли и аз тежък ли е какъв е, но сме си за ИКСИ).
Мъжът ми премина операция от Варикоцеле, която тъкмо тръгна да дава резултати и се решихме на инсеминация в Ню Лайф при д-р Петрова. В деня на инсеминацията отложихме заради наличие на бактерии при мен. И аз като blue.angel съм в един порочен кръг от бактерии. От февруари редувам Ешерихия коли, ентерококи, стрептококи, не знам още какви коки и последно беше Клабсиела Пневмония. Вчера ходих в клиниката и поисках да ми пуснат микробиология, но и да ми дадат още един брой натривки, които занесох в Торакс, за да сравня резултатите. За справка д-р Танев каза, че му е писнало от Ешерихия коли, всяка втора в момента била, което малко ме накара да се усъмня в достоверността на изследванията в Писанец.
Иначе аз минах първия си опит ИКСИ неуспешно. Бях на минимални дози стимулация, само за седмица. На 13 август имах пункция на 14 Я, от които 10 качествени и оплодени. Развиха се 7 качествени ембриона. 1 трансфериран на 16 август и 6 замразени. ЧХГ < 0.10, което направо ме удари с мокър парцал. Не очаквах този резултат понеже съм на 27 години, с направена ЦС, генетични изследвания, НК клетки, антифосфолипиди, хормони и какво ли още не, всичко в норма. Сега се опитвам да си отговоря защо не е имало дори наченка на имплантация. Докторката каза, че месеца след стимулация е месец почивка и се надявам на ЗЕТ октомври. Въпреки, че според нея този месец заради повишените хормони е подходящ за естествено забременяване.
Изчетох доста за размразяване на ембриони. Разчитам на това, което докторката каза, че ембриологът замразява само тези ембриони, за които е сигурен, че ще оцелеят размразяване.
Надявам се до ЗЕТ да изчистя бактериите (но как ли, след като вече  7 месеца не мога) или да се окаже, че микробиологията е чиста при положение, че нито веднъж не съм имала симптом на вагинална инфекция.
P*S* изключително много съжалявам за загубите ти. Вчера ми разказваха за една жена, която от България си е карала ембриони в Турция. Но може да е история получена от развален телефон, но струва да се провери, ако решиш да сменяш клиниката.

Последна редакция: сб, 01 сеп 2018, 14:28 от teri__90

# 623
  • Мнения: 828
За Писанец съм чела някакви противоречиви мнения.Защо не пуснеш и в някоя друга лаборатория-за потвърждение на резултатите? Много се чудя какви са тези бактерии,които с месеци не могат да се изчистят....
За местенето на ембрионите - не ми се рискува.Те са замразени,кой ще ми даде гаранция,че ще бъдат транспортирани при подходящи условия без повреди,промени в температурата и т.н.Страх ме е защото и без това са останали малко.
А и аз говорих с д-р Петрова и ще пускам в крайна сметка кариотип,ако има проблем ще правим ПИД.Това ми предложи като вариант.Аз отделно съм записала в списъка с потенциални изследвания кортизол, пролактин и ембриотоксини.Само трябва някой да ме консултира кое кога се пуска.
Тук сме събрани все отбор юнаци с различни проблеми и история-моля ако някой се сети да е чел или чувал за някое изследване, което не съм правила - пишете,ще го проуча,ще се консултирам.Може да ми помогне следващия път да стигна до финала.
Успех момичета! Аз ще съм на стартовата линия пак след 3 месеца!

# 624
  • Мнения: 1 221
Точно това направих: чакам резултати сега от Торакс и Писанец. Но то в месеца след стимулация може и да съм цъфнала наистина с бактерии. Докторката ми е казвала, че както при бременност, така и при стимулации заради дисбаланс на хормони бактериите нападат.
Аз междудругото съм от Сдружение Зачатие и тази година правихме ДРЗ в Плевен. Там се консултирах с не малко лекари от репродуктивни клиники, една от които беше доц. Конова от КИРМ Плевен. Тя създаде клон на КИРМ в Пловдив. Говорили сме с нея, че мога да се обадя на регистратурата и да си запиша час за някой от дните, когато е в  Пловдив. Тя е невероятен имунолог и аз лично бих ти препоръчала да се свържеш с нея. В тяхната клиника в Пловдив имало и лекар ендокринолог, който също е специализирал в чужбина и андрология (което е рядкост в България). Иначе едно момиче от Зачатие с втори спонтанен аборт в начална бременност и отиде при Сиргидов вчера. Той й назначи също кариотип и я прати на имунолог (тя има НК клетки изследвани, явно има и друго какво да се провери).

# 625
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 720
И аз ще пускам контрола в Торакс, но сега сме на море, после чакам цикъл и ще е най-рано в края на следващата седмица. Ентерококите няма да лекувам с нищо, защото аз също нямам никакви симптоми на вагинални инфекция. Резултатите наистина са странни. На мен също ми направи впечатление д-р Танев с изказването си, че били масови тези бактерии. Чак пък толкова да са масови, то ще излезе, че повечето сме с такива проблеми. При мерките, които съм взела, акъл не ми побира от къде идват.

# 626
  • Мнения: 1 221
Още повече, че въртим едни и същи бактерии. Аз също имах ентерококи и ешерихия коли. Една приятелка беше пациент на Ню Лайф миналата година мина през абсолютно същите бактерии. А тези бактерии уж се хващат от дебелото черво. На мен ми казаха, че сама се самозаразявам. Но всеки месец ли? Ще докладвам дали Торакс ще потвърдят резултатите на Писанец при мен, въпреки че наистина като съм в стимулация няма да са много меродавни моите резултати.
blue.angel, а ти до каква процедура се опитваш да се добереш, но бактериите пречат?
На мен ми пропадна инсеминация, на следващия месец Варикоцелето на мъжа ми се завърна и направо бяхме за инвитро. Но пък трансфера ми не пропадна, противно на моите очаквания. Предписаха ми антибиотици между пункция и трансфер и на самия трансфер ми мазаха влагалището с антибиотик.

# 627
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 720
Засега целта е ЦС, а според резултата, инсе или ин витро.

# 628
  • Мнения: 272
Здравейте момичета, голямо затишие настана тук...
Надявам се всички да сте ако не в най-страхотното настроение, то поне да сте здрави, отпочинали и със  страхотен летен загар.
Bela-li как си ти? Искрено се надявам да си възвърнала увереността и  нахъсаността си.
Понеже моята "донорска яйцеклетка" вече ще стане почти на годинка, прави опити да ходи... та при мен се прокрадва идеята че бих могла да си използвам замразените ембриончета...  Ще ми се да не губя време, че все пак направих 43....
какво мислите по въпроса...

# 629
  • Мнения: 828
Jully75 мисля,че идеята е страхотна и ще стискам палци за № 2 Simple Smile
Аз съм добре, напоследък често с главоболие,вероятно остатъчно след бременностите. Покрай бременностите се сдобих с какви ли не болежки ... дано да не е нещо по-сериозно. Иначе този месец съм на естествени опити защото миналия петък на прегледа се оказах с лигавица 9 мм и фоликул. Д-р Петрова ми даде зелена светлина за опити и се моля да успеем да хванем една хубава Я. Всеки шанс ми е подарен и ще се възползвам.

Общи условия

Активация на акаунт