Нощно събуждане на 11 месечно бебе

  • 4 017
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 528
Здравейте, изникна следния проблем при нас. По принцип бебето ми заспива към 20:30 часа до около 7:00 часа, разбира се мрънка няколко пъти за биба. От около 10 дена имаме системно събуждане в 5:00 часа. Не мисля, че е гладна тъй като отдавна махнахме нощното кърмене ( сама го спря ) през деня си хапва нормално и досега нямахме проблеми. Никнещи зъби в момента няма уж, дори да са от зъби не мисля че може да продължи 10 дена като по принцип не реве и не мрънка повече от нормалното за нея. Не реве, лежи отпусната и иска за ръка да я държа и след час-час и половина си заспива. През деня винаги е спала неспокойно винаги се е будила след половин час и наново се приспиваме. Спи 2 пъти на ден, дали е време за 1 спане вече ? Мисля че няма да издържи тъй като вече проходи и доста се изморява през деня. Разбира се всички деца са различни, но не намирам обяснение за това събуждане, винаги е била на режим, който разбира се се променя спрямо растежа й. Изчетох много книги и методи за спане, които приложих и досега при нас действаха и си спеше през нощта супер. Дайте идеи или всички бебета просто си се събуждат ?
Благодаря.

# 1
  • Мнения: 1 565
Аз също бих опитала да започне да спи само веднъж на ден по рано от колкото два пъти по малко .Така ще спи повече време през деня .а колкото до будето толкова рано според мен може да започне по късно да си ляга с около 1 час максимум към 9 и 30 за да се буди в нормален час сутрин.

# 2
  • Мнения: 11 234
Понякога се будят, понякога спят дълбоко.

Приемате ли витамин Д?
Намаляха разходките, но няма и слънце. Пробвайте при ден с повече излизане и контакти пак ли е така?
Все пак е системно събуждане в определен час - това би ме накарало да се замисля за физологичен проблем, а не липса на умора.

# 3
  • Мнения: 528
Понякога се будят, понякога спят дълбоко.

Приемате ли витамин Д?
Намаляха разходките, но няма и слънце. Пробвайте при ден с повече излизане и контакти пак ли е така?
Все пак е системно събуждане в определен час - това би ме накарало да се замисля за физологичен проблем, а не липса на умора.

Приемаме витамин Д, а разходките мога да кажа че при нас не намаляха кой знае колко излизаме абсолютно всеки ден и може би седим около час два. Според мен трябва да свикват и със студеното време като разбира се са облякани според времето. А какво имате предвид под физиологичен проблем ?

Варианта с по-късното заспиване го пробвах ефект няма продължава да се буди.

# 4
  • Мнения: 11 234
Евентуален физиологичен проблем е намаленото количество витаминд Д или намалял мелатонин /не давайте на бебенце мелатонин/. Зимата е изпитание за всеки отганизъм, а дечицата реагират по различен начин. Телата ни реагират на малкото слънце и лошото време.

Давате ли витамини или друго с витамин С /например сок/ вечер преди сън?

Честно казано ако давате витамин Д, не давате вечер витамин С и детето е ок през деня просто трябва да приемете, че е период от израстването. Да опитате да намалите дневния сън или да го изтеглите по-далеко от нощния.

# 5
  • Мнения: 2 988
А на колко капки витамин Д е? При предозиране се получава будуване през нощта.

# 6
  • Мнения: 528
А на колко капки витамин Д е? При предозиране се получава будуване през нощта.

Незнаех затова, но е на една капка дневно.

# 7
  • Мнения: 2 988
Значи не е предозиран. Не е това проблемът.

# 8
  • Мнения: 110
Може наистина да опиташ с по-къса дрямка през деня. А има ли вариант в стаята, където бебчето спи, да е твърде топло или студено?

# 9
  • Мнения: 528
Може наистина да опиташ с по-къса дрямка през деня. А има ли вариант в стаята, където бебчето спи, да е твърде топло или студено?
Започнах да ограничавам продължителността на съня през деня, т.е не я оставям повече от 1 час тя си се събужда и аз не я приспивам отново ( винаги се е будила през половин час). Още сме на 2 пъти спане през деня, но има подобрение. Вече не се събужда изцяло, а към 4-5 часа започва да мрънка и с галене след половин час заспива пак. Относно температурата поддържам температура от 20-22 градуса.

# 10
  • Мнения: 1 283
20-22 е много за сън. Детето ми спи при 18-20, понякога и на 16.

# 11
  • Мнения: 509
И ние сме така,буди се като часовник в 2:30 и си чака млякото. Иначе е на 1,6г. От както проходи (1,3г) сме все така. През деня не хапва по много, но често. Давам си вит Д (1 капка),вит. С само сутринта,храня вечер и пак се буди нощем. Иначе после си спинка спокойна до къъм 8-8:30. Отдавам го на скок в растежа и желание за близост (прехвърля ли я в нашето легло заспива и без ам,само с водичка). Някои дават чая на Ганчев,но аз мисля че е период на израстване и е свързан с прохождането.

# 12
  • Мнения: 87
Може да е скок в растежа, детето усвоява нови неща и психиката му трябва да ги отработи и свикне. А това ,че сте махнали нощното хранене не значи, че в този етап детето не се буди гладно- проходило е, губи повече енергия. Опитайте- предложете му да хапне, ако не иска- ок, ако иска- значи е глад. И това е период и ще го израстне.
И на мен понякога ми се сличва нощем да стана и да ми се хапва. Все пак и те са малки хора,нали?

# 13
  • Мнения: 528
Може да е скок в растежа, детето усвоява нови неща и психиката му трябва да ги отработи и свикне. А това ,че сте махнали нощното хранене не значи, че в този етап детето не се буди гладно- проходило е, губи повече енергия. Опитайте- предложете му да хапне, ако не иска- ок, ако иска- значи е глад. И това е период и ще го израстне.
И на мен понякога ми се сличва нощем да стана и да ми се хапва. Все пак и те са малки хора,нали?
Права сте, но при нас проблема е че тя будна не хваща гърда само като спи я залъгвам за кърмене. След 4 месец сме така насила я кърмя. Досега я кърмих към 23 часа докато спи без да се събуди и си спеше до сутринта. Сама започна да дръпва 1-2 пъти и да пуска и аз просто спрях през нощта, сега се кърмим само през деня докато спи. Отказва всякакви биберони, ако трябва да я храня през нощта за нас означава, че трябва да станем и да седнем и с лъжица да се храним и разбира се след това няма как да спи.
Но мога да кажа че в момента положението се подобри леко така че и аз мисля че е скок в растежа.

# 14
  • Мнения: 264
Ще ви споделя какво се случи при нас като се опитах да махна едното спане през деня. Проблема беше че бебка стоеше до 11 вечерта, а аз исках да заспива по рано. Обедния сън ни е от 12 до 2 (плюс минус 30 минути). После към 6:30 пак спи за около 40 минути. Опитах се да махна втория сън. Тя наистина заспиваше в 9:30, но спеше ужасно неспокойно. Събуждаше се в 00:30 и куоонясвахме до 3. То детето само си правеше две дрямки, само дето едната беше толкова късно.... Сега пак си спим и следобеда и си стоим до 11, но поне през нощта е по-спокойно. А за нас спокойно означава мрънкане през около 2 часа и изпиване на 2-3 шишета с вода Close

Общи условия

Активация на акаунт