Какъв курс да изкарам? За фризьорка или козметичка?

  • 4 995
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 299
Смятам да изкарам един от двата курса, но не мога да избера. И двтете ми харесват еднакво. Кажете според вас, коя е по_добрата ''специалност'' Mr. Green newsm78

# 1
  • Мнения: 661
Според мен за фризьор. Аз поне бих избрала това. Wink

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Според мен за да стане човек фризьор си трябва поне малко дарба и усет.За козметик може да се изучи, но ако фризьорството не ти се отдава......... Thinking
Не знам как е в Испания, но тук една девойка учи 2г. за козметик и вече 10 месеца не може да си намери работа.Навсякъде искат стаж ooooh!Е от къде да го има като сега е завършила!
 Вземи изкарай и двата курса, според мен са полезни Wink Hug

# 3
  • Мнения: 7 186
Фризьорка май е по- добре, но не на всеки се отдава. Аз примерно не ставам за тая работа. Crazy Ако смяташ, че ще се справиш- действай. Peace А най- добре изкарай и двата курса. Може да изкараш и курс по масаж, това също се търси.
Важно е и къде си изкарал курса, за БГ де, в Испания не знам как стоят нещата. Щото тук едно е да кажеш, че си карал курса при Капанов, а друго- в Русе. Confused Намери си някоя добра школа, ако имаш възможност.

# 4
  • Мнения: 5 299
Според мен за да стане човек фризьор си трябва поне малко дарба и усет.За козметик може да се изучи, но ако фризьорството не ти се отдава......... Thinking
Не знам как е в Испания, но тук една девойка учи 2г. за козметик и вече 10 месеца не може да си намери работа.Навсякъде искат стаж ooooh!Е от къде да го има като сега е завършила!
 Вземи изкарай и двата курса, според мен са полезни Wink Hug
Аз Ще се прибера за 3 месеца в БГ, и смятам там да изкарам курса(тук ми е леко невъзможно, заЩото не знам добре езика).  Мислех и за двтаа едновременно, но не знам дали Ще е възможно да ги съчетая. Тука фризьорски салони и козметични студия са под път и над път(само на наШата улица са 3), но моя твърди, 4е за фризьорките имало пове4е работа, Щото всеки ходел на фризьор, а на козметик по_малко Thinking

# 5
  • Мнения: 2 550
Изакрай и двата курса  Hug

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Първо попитай дали курса ти от БГ се признава в Испания.Тук не ги признават, важат само дипломи, които са изкарани в страната  Crossing Arms
 Ама твойто къде го дават така, ту в Бг, ту в Испания за по 1-2 месеца-искам и аз! Wink Crossing Arms

# 7
  • Мнения: 656
Фризьорка Peace

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Според мен фризьорките имат повече работа от козметичките

# 9
  • Мнения: 730
С две ръце за фризъорството Peace,аз съм завършила фризъорство в Облеклото,но след като завърших веднага забременях preggo и не ми се отдаде възможност да продължа да работя по професията си,но живот и здраве мисля като тръгне малката на детска градина да започна да се уча(защото от училище почти нищо не научих,но поне имам основата) Hug
Каквото и да избереш ти желая успех и професионално развитие  bouquet

# 10
  • Мнения: 213
Цитат
Според мен фризьорките имат повече работа от козметичките
newsm10

# 11
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Според мен изкарай и двата,не се знае откъде ще изкочи зайчето,най-добре да имаш избор.Така ще разбереш и кое от двете ти се удава повече и повече ти харесва,защото докато не го започнеш незнаеш как ще е .

# 12
  • Мнения: 7 186
Първо попитай дали курса ти от БГ се признава в Испания

Да, това е основното. Peace

# 13
  • Мнения: 1 645
Аз съм за фризьорка Peace
:


но моя твърди, 4е за фризьорките имало пове4е работа, Щото всеки ходел на фризьор, а на козметик по_малко Thinking

Ами, прав е човека.............

# 14
  • в сбъднатите мечти
  • Мнения: 278
Ако имаш възможност изкарай и двата курса.

# 15
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
За мене по-практичната специалност е за "козметик", защото:

- Винаги има с какво да се отличиш от другите колеги- знания, нови методи, внимание.
- Освен това е по-динамична и иновативна област.
- Работи се както с главата, така и с ръцете.
- Може да се практикува и без талант, което е немислимо при фризьорите.
- По-малко съсипваща работа е (не се стои постоянно прав и не се използват активни химикали).
- Можеш да продължиш да се усъвършенстваш за други манипулации, като масажи например.

# 16
  • Мнения: 952
ами то нее лошо и двата да изкараш, както са ти писали повечето мацки, но все пак ти към кое имаш повече мерак? аз що си мисля че козметиката повече ще ти се отдава и особено маникюр, педикюр /мисля че те също влизаха в курса на обучение/. newsm78 Все пак работата и доколко ще я имаш зависи от теб и от това до колко си добра в областта, аз съм те виждала с много интересни рисунки по ноктите, които ти си измайсторила така че дерзай в тази област... Peace

# 17
  • Мнения: 5 539
За маникюристка Peace Най-лесно е

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 792
За мене по-практичната специалност е за "козметик", защото:

- Винаги има с какво да се отличиш от другите колеги- знания, нови методи, внимание.
- Освен това е по-динамична и иновативна област.
- Работи се както с главата, така и с ръцете.
- Може да се практикува и без талант, което е немислимо при фризьорите.
- По-малко съсипваща работа е (не се стои постоянно прав и не се използват активни химикали).
- Можеш да продължиш да се усъвършенстваш за други манипулации, като масажи например.
Освен това, по-малко жени ходят на козметик, но плащат повече! Това не е за пренебрегване... освен това, как да не ходят - кола маска (тука е джакпота), почистване на лице, специални процедури (преди празници много жени ходят, а празници дал Господ)...аз едвам успявам да се вредя за час при моята козметичка Thinking

# 19
  • Мнения: 3 760
И двата. Дано да успееш да ги вместиш в програмата. Друг е въпросът дали някой в Испания ще ти признае тапиите...

# 20
  • Мнения: 5 299
Благодаря ви момичета. Освен това ПОлучих много ценна информация на ЛС, веднага Щом се прибера в БГ отивам да разпитам какво е Що е, но и аз клоня малко повече към козметичка май. Laughing Като се ''дипломирам'' Ще се похваля. Mr. Green

 Ама твойто къде го дават така, ту в Бг, ту в Испания за по 1-2 месеца-искам и аз! Wink Crossing Arms
Ама и мен този вариант ме устройва много добре, че доста се отегчиШ тука Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 2 952
Принципно да кажа ...мразя  да пипам  кожа на непознат....втриса ме  направо....или да по4иствам пъпки ...якс!Ужасно ми е неприятно само като си представя Sick

Та - фризьор ...изказах се  Laughing

# 22
  • Мнения: 1 986
  Аз бих се записала за козметичка,но пък имам приятелка в Испания,а и аз съм била много пъти там и виждам как фризьорите там не остават и без минута работа-доколкото знам,болшинството от испанките си мият косата при фризьор,правят им прическата и така...до след 3-4 дни като им се измърси косата -пак WinkНо....друг е въпросът наистина с признаването на дипломата и реализацията Confused

# 23
  • Мнения: 27 524
Фризьорка  Peace

# 24
  • Мнения: 5 299
  Аз бих се записала за козметичка,но пък имам приятелка в Испания,а и аз съм била много пъти там и виждам как фризьорите там не остават и без минута работа-доколкото знам,болшинството от испанките си мият косата при фризьор,правят им прическата и така...до след 3-4 дни като им се измърси косата -пак WinkНо....друг е въпросът наистина с признаването на дипломата и реализацията Confused
Да верно е тва. Тук няма ниЩо повече от фризьорски салони Mr. GreenЕдин до друг са. чак се чудя при тази конкуренция как оцеляват. Crazy Ще се пробвам да изкарам и двата едноврменно bowuu

# 25
  • Мнения: 5 622
A не може ли за маникюристка? Мисля, че те също имат много работа  Wink

Аз например за фризьорка не ставам.Веднъж съм опитвала да подстрижа мъжа ми с машинка и посредата на процеса захвърлих машинката с рев, че не мога да се справя. Цялата се бях изпотила, че няма да мога да се справя и ще го окепазя  Rolling Eyes Накрая той сам се довърши  Embarassed

# 26
  • Мнения: 13 512
А  не мислиш ли,че за фризьорка трябва да имаш някакви дадености? Да си добър в колориметрията, да можеш правилно да преценяваш  много неща...не мисля,че е сравномо с маникюристка или козметичка.Реши си сама кое те влече, кое е за теб по-голямо  предизвикателство

# 27
  • Мнения: 1 629
Бейби, ако съдя за темперамента ти оттук, то мисля фризьорка ще ти пасва повече. Ако имаш възможност изкарай и двата. Успех!

# 28
  • Мнения: 1 202
Щом има толкова много фрирьорски салони изкарай курса по козметика! PeaceНо и аз съм за  двата ако можеш!  bouquet

# 29
# 30
  • Мнения: 877
И аз съм за козметиката. Важно е теб какво те влече. Ох, май съм за фризьорския. Незнам, козметиката е малко кофти с това почистване на лице. А, пък като ги фризираш им измиваш задълже косaта първо, нали.... Thinking

Последна редакция: сб, 20 май 2006, 01:28 от eniena

# 31
  • Мнения: 5 299
A не може ли за маникюристка? Мисля, че те също имат много работа  Wink

Аз например за фризьорка не ставам.Веднъж съм опитвала да подстрижа мъжа ми с машинка и посредата на процеса захвърлих машинката с рев, че не мога да се справя. Цялата се бях изпотила, че няма да мога да се справя и ще го окепазя  Rolling Eyes Накрая той сам се довърши  Embarassed
Пфууу, и на мен ми се случи съЩото преди време. Мъжо е ужасно капризен, и се препотих 1000 пъти  докато го минах с маШинката ooooh! Та май няма да ставам за фризьорка, но не ми пречи да пробвам все пак. Докато не видя кво е Що е...няма да знам Mr. Green Обаче много съм се амбицирала този път...

# 32
  • Мнения: 3 248
За козметичка...и аз много искам, ама все нямам време! Heart Eyes ooooh!

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 5 908
от почистване на лице и пъпки се потрисате, а за триъгълник и мишници някой да се сети Sick. Абе работа като работа ... избери си това, което ти се струва че ще ти се отдава по-лесно, а иначе хляб има и за едните и за другите  Peace. Успехи Simple Smile

# 34
  • Варна
  • Мнения: 4 969
И аз съм ЗА фризьорския

# 35
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Аз бих избрала фризьорския ! Flutter

# 36
  • София
  • Мнения: 35 893
Фризьорка   Wink.
Както за едното ,така и за другото -трябрат талант и знания.
Предлагам фризьорка, защото косата пораства и ако допуснеш грешка просто само ще те наругаят. При козметиката се поема риск - може да увредиш нечия кожа за дълго време. Не е шега работа.
Само от тази гледна точка  Wink Ти трябва сама да си прицениш.

# 37
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
За фризьорският съм.  Аз мисля да го изкарам като тръгне малкият на ясла. Laughing

# 38
  • Мнения: 1 934
За мене по-практичната специалност е за "козметик", защото:

- Винаги има с какво да се отличиш от другите колеги- знания, нови методи, внимание.
- Освен това е по-динамична и иновативна област.
- Работи се както с главата, така и с ръцете.
- Може да се практикува и без талант, което е немислимо при фризьорите.
- По-малко съсипваща работа е (не се стои постоянно прав и не се използват активни химикали).
- Можеш да продължиш да се усъвършенстваш за други манипулации, като масажи например.
Освен това, по-малко жени ходят на козметик, но плащат повече! Това не е за пренебрегване... освен това, как да не ходят - кола маска (тука е джакпота), почистване на лице, специални процедури (преди празници много жени ходят, а празници дал Господ)...аз едвам успявам да се вредя за час при моята козметичка Thinking

Така е според мен но важното е дали ще ти признаят курса в Испания.

# 39
  • Мнения: 3 388
аз пък съм голям спец в подстригването с машинката. Мъжо е адски доволен, аз още повече  Peace  после съм се пробвала да дооформя с ножицата и се получава много добре. първия път чак се учудих на себе си  Laughing 
и аз съм си мислила да изкарам един курс тук в Италия, че и без това с намирането на работа е трудно. А така, после може да си отворя едно студио и готово- проблема решен  Grinning

За козметичка не ставам обаче въобще. Ноо обичам да се оставям да ме глезят  Wink

# 40
  • Мнения: 54
как може да те съветват да изкараш и двата курса????ей така,хоп! и двата!!!колко простичко и лесничко!!!да си караме разни курсчета за забавление!!! двете професии,ако ги смяташ за такива са коренно различни и не виждам как може да се колебаеш? или си падаш по коси,или си падаш по кожи,пъпки и кола-маска....толкова са крайно противоположни двете теми.най-вайното за теб е да си изясниш за сбеси:какво ти предпочиташ и какво би докосвала с удоволствие ежедневно!започни с това,а после пак ще поговорим по темата.

# 41
  • Мнения: 5 140
Не мога да кажа кой да избереш, но искрено се радвам, че си идваш към Бг. Този път няма да ти се размине срещичка. Hug Heart Eyes  bouquet

# 42
  • Мнения: 5 299
как може да те съветват да изкараш и двата курса????ей така,хоп! и двата!!!колко простичко и лесничко!!!да си караме разни курсчета за забавление!!! двете професии,ако ги смяташ за такива са коренно различни и не виждам как може да се колебаеш? или си падаш по коси,или си падаш по кожи,пъпки и кола-маска....толкова са крайно противоположни двете теми.най-вайното за теб е да си изясниш за сбеси:какво ти предпочиташ и какво би докосвала с удоволствие ежедневно!започни с това,а после пак ще поговорим по темата.
Може би си права, но най_важното е, 4е  полу4их инфо на ЛС по темата, и съм много доволна. Не знам, и не мога да реШа кое от двете да избера, за това Ще се пробвам и на двете и само така Ще разбера bowuu

# 43
как може да те съветват да изкараш и двата курса????ей така,хоп! и двата!!!колко простичко и лесничко!!!да си караме разни курсчета за забавление!!! двете професии,ако ги смяташ за такива са коренно различни и не виждам как може да се колебаеш? или си падаш по коси,или си падаш по кожи,пъпки и кола-маска....толкова са крайно противоположни двете теми.най-вайното за теб е да си изясниш за сбеси:какво ти предпочиташ и какво би докосвала с удоволствие ежедневно!започни с това,а после пак ще поговорим по темата.
Може би си права, но най_важното е, 4е  полу4их инфо на ЛС по темата, и съм много доволна. Не знам, и не мога да реШа кое от двете да избера, за това Ще се пробвам и на двете и само така Ще разбера bowuu

Щом не можеш да решиш/все пак нямаш представа кое би ти доставило удоволствие/...изкарай и двата курса и реши!

# 44
  • Мнения: 7 186
как може да те съветват да изкараш и двата курса????ей така,хоп! и двата!!!колко простичко и лесничко!!!да си караме разни курсчета за забавление!!! двете професии,ако ги смяташ за такива са коренно различни и не виждам как може да се колебаеш? или си падаш по коси,или си падаш по кожи,пъпки и кола-маска....толкова са крайно противоположни двете теми.най-вайното за теб е да си изясниш за сбеси:какво ти предпочиташ и какво би докосвала с удоволствие ежедневно!започни с това,а после пак ще поговорим по темата.

Ми що да не изкара и двата курса, ти пък кво толкова се палиш. Дори и за забавление да е не виждам теб какво те бърка. БейбИту затова е пуснала тема /ако си чела внимателно/- защото самата тя не знае кое да избере. Ако запише и двата курса ще си покаже кое е стихията и.

# 45
  • Мнения: 7 430
Според мен за да стане човек фризьор си трябва поне малко дарба и усет.За козметик може да се изучи, но ако фризьорството не ти се отдава......... Thinking

И аз съм на това мнение - преди като си бях в Бг, много ми се искаше да изкара един курс за фризьор, ама пусто реших първо да се изпробвам на МирОто, ама само с опита си останах...все се притеснявах да не го "офъкам" много или не както трябва и за това се отказах...ти сама знаеш имаш ли си мако дарбица Wink

Хайде - пожелавам ти успех в избирането и после да се похвалиш Wink

# 46
Ако трябва да избирам, бих изкарала за козметичка първо.

А след известно време и за фризьорка.

# 47
  • Мнения: 8 505
Изкарай и двата-ако не можеш едновременно,тогава един след друг.Още докато си на курс ще си проличи кое ти пасва повече,а другото никога няма да ти е излишно Peace

# 48
  • Мнения: 2 818
За мене по-практичната специалност е за "козметик", защото:

- Винаги има с какво да се отличиш от другите колеги- знания, нови методи, внимание.
- Освен това е по-динамична и иновативна област.
- Работи се както с главата, така и с ръцете.
- Може да се практикува и без талант, което е немислимо при фризьорите.
- По-малко съсипваща работа е (не се стои постоянно прав и не се използват активни химикали).
- Можеш да продължиш да се усъвършенстваш за други манипулации, като масажи например.

И аз мисля така и ще добавя, че за козметик можеш да се упражняваш върху себе си, за фризьор няма как.

# 49
  • Мнения: 54
Защо се паля ли?ами защото аз тези професии ги смятам за сериозни,а не за развлекателни.мисля че ако избереш да станеш фризьор или козметик,трябва доста да учиш за да си добър.Добре би било да си реши предварително кое я влече повече и да не си губи времето и да не се разпилява в много области.аз така мисля,поне.Има много какво да се учи и в двата случая!

# 50
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
аз съм за козметиката Peace

бейбиту, къде мислиш после да практикуваш? ако е в испания, най-добре го изкарай тук, има различни програми - караш безплатен курс и после ти намират работа, трябва само да се разровиш и да има кой да ти гледа детето, разбира се Simple Smile
а езика можеш да го учиш и там, все пак имаш контакти с други хора...

аз имам фризьорски курс, това от мнооого отдавна, ама така и не се навивам да подстрижа някой непознат, няма да забравя дупките в главите , дето бях оставила на баща ми и мъжа ми newsm78 просто бях забравила да сложа гребенчето на машинката  Mr. Green
представям си да орезиля така някоя сеньора! Joy Joy

ако изкараш фризьорски, първо миеш глави само и се учиш от старшите.
успех ти желая Peace

# 51
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Аз съм ЗА козметичка.  Като фризьорка ако нямаш усет и не те харесват как работиш ще миеш коси дълго време. А като козметичка не е нужно да имаш някакъв усет. Да не говорим че там също се дават луди пари. Има салони където искат 18 лв за триъгълник а го правят за 5 минути. Почистването на лице също не е кой знае какво а на сина ми взимат всеки път по 40 кинта за разни лазери, дарсонвали и йонофорези. Освен това ако си в салон с модерна апаратура ще ти е много лека работата.
 

# 52
  • Мнения: 356
Аз съм ЗА козметичка.  Като фризьорка ако нямаш усет и не те харесват как работиш ще миеш коси дълго време. А като козметичка не е нужно да имаш някакъв усет.
 

            Peace Аз съм на същото мнение.

# 53
  • Мнения: 5 299
аз съм за козметиката Peace

бейбиту, къде мислиш после да практикуваш? ако е в испания, най-добре го изкарай тук, има различни програми - караш безплатен курс и после ти намират работа, трябва само да се разровиш и да има кой да ти гледа детето, разбира се Simple Smile
а езика можеш да го учиш и там, все пак имаш контакти с други хора...

аз имам фризьорски курс, това от мнооого отдавна, ама така и не се навивам да подстрижа някой непознат, няма да забравя дупките в главите , дето бях оставила на баща ми и мъжа ми newsm78 просто бях забравила да сложа гребенчето на машинката  Mr. Green
представям си да орезиля така някоя сеньора! Joy Joy

ако изкараш фризьорски, първо миеш глави само и се учиш от старшите.
успех ти желая Peace
Оффф, не мога тука бе жена. Не мога да говоря Sick Разбирам всичко(почти), но като трябва да отговоря и запъвам като идиот( и при малкото ми опити_говоря страхотни глупости) Blush Нямам никакви контакти, освен със съседката, ама и с нея сме на ''Здрасти, как си, времето е много топло' днес' Joy

Общи условия

Активация на акаунт