Българското председателство

  • 32 539
  • 236
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 196
Злоба не изпитвам, точно си е ярост и нетърпимост. Кому е нужно лъскаво возило, многостепенно меню, турбо гъзарски матрак и т.н. екстри?
Пенсионерите, инвалидите и социално слабите в другите страни си живеят добре от много време. Но то е заради регулаторни механизми и добра политика на техните управници. Не е зара Юнкер Туск и т.н.
Аз говоря за това подмазване и натягане. Искаме да сме като тях, но няма да сме като тях! Не сме на тоя хал от нетърпимост, а от мълчане и примиряване с всеки, който дойде на власт.

Юнкер Туск и т.н. СА тяхните управници. И да, няма да сме като тях, ако все се намира кой да крещи "Ай сиктир" и дава много акъли отгоре на нищо. Еврочленството, като цяло а и европредседателството в момента са добър шанс и опит за България. И вместо да ритаме във въздуха, по-добре да извлечем ползите от всичко, което се случва в момента.

От всички възможности, които имаме, вие виждате само матрака на някой и храната му?! Ами няма как да стане така ...

# 31
  • Мнения: 14 610
Кой ги плаща тия ''умни'' матраци и т.н.,а?!Ние.В такъв случай мога да им държа сметка.Пък,който иска да си сведе овчата главица и да си чака.Който много се надява,умира разочарован. Mr. GreenПияндурника Юнкер застанал начело......чакайте си нещо добро.Само преди седмица пак някъде се събираха уж за ''благото на хората'' и въпросният още слизайки от колата ходеше на зиг-заг.Боклуци!
А ти ни посочи ползите,моля.

# 32
  • Мнения: 1 417
Обзема ме ярост и нетърпимост спрямо тия хрантутници, които си мислят, че владеят света. Ядат, пият и грухтят, за някакви абсурдни средства, возят златните си задници в последен модел електро автомобили, полагат си телесата на свръх гъзарските матраци. И защо? По -хора ли са от обикновените хора, които са блъскали цял живот за чудната пенсия, едва стигаща за лекарства и парче хляб. Ама те нека си спят и да папкат, като има кой да мълчи и да им ръкопляска!
Дано ги побъркат от протести. Ала такива обмислени, многобройни и със значим резултат и отзвук!


 bouquet Много точно казано! Най-унизителното е поведението на нашите управници, мантрата" да не се изложим пред чужденците", глупостите за стабилност и пр. Сякаш новите коли и матраци ще скрият мизерията, мръсотията, бедността и корупцията. Ще похарчат милиони за глупости, ще откраднат още толкова. След това обикновените хора ще събираме левчета за лечение на болни деца, за закупуване на апаратура за някоя болница или за нещо друго. Първенющина и комплексарщина! Всичко в стил:" Гърди си с рози накичи, пос..ното да не личи". 
Туск наистина беше страхотен. Какъв контраст между него,представител на славянски народ, и пияндурника Жан- Клод.
Ха дано по-скоро свърши този цирк, че ни проглушиха ушите с "великото събитие".

# 33
  • София
  • Мнения: 19 236
Голяма работа, проява на ротационен принцип, планирана до 2030 г., ако дотогава още има ЕС  Laughing
Според мен беше излишно да им напомнят "Станете" за националния химн.
А Туск в момента се изказва доста рязко за сегашното полско управление.

Досмеша ме от неговото изказване "Никой нищо не ви е дал даром". Сякаш в отговор на репликата, особено след някоя и друга чашка: "Мен кой кво ми е дал"

Последна редакция: пт, 12 яну 2018, 12:22 от Cuckoo

# 34
  • Мнения: 9 196
Кой ги плаща тия ''умни'' матраци и т.н.,а?!Ние.В такъв случай мога да им държа сметка.Пък,който иска да си сведе овчата главица и да си чака.Който много се надява,умира разочарован. Mr. GreenПияндурника Юнкер застанал начело......чакайте си нещо добро.Само преди седмица пак някъде се събираха уж за ''благото на хората'' и въпросният още слизайки от колата ходеше на зиг-заг.Боклуци!
А ти ни посочи ползите,моля.

България има нищожен принос в плащането на каквото и да е Simple Smile, просто е смешно да ги говорите тези глупости и да се самонадъхвате.

# 35
# 36
  • София
  • Мнения: 19 236
Чак пък хаос...при толкова полиция наоколо едва ли е имало.
Смятам, че просто англичаните се кефят на анти-ЕС лозунгите. Цитират някакъв студент, че се надява България да последва УК за едно по-светло бъдеще.
Но в интерес на истината - не мога да отворя добре страницата, постоянно ме изхвърля. Може би не е съвсем случайно  Mr. Green

# 37
  • Мнения: 128
И аз да се включа с коментар: за речта на Туск - постарал се е човека,  напъна се да го изчете на български до края; колко е искрен и дали вярва и на 10% от изреченото - само той си знае (мен лично ме съмнява Simple Smile ). Обаче ме подразни изреченито на Юнкер "Ако не бях в настроение да подпиша, нямаше да влезете в ЕС". Май се опита да е забавен, ама не му се получи. С такава ирония и подигравка прозвуча, се едно вижте ме - аз съм Бог и вие - плебеи, балгодарете ми... Много лошо впечателение ми направи.
Вие как го усетихте?

# 38
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Той често с такава ирония говори за другите, не е за първи път, все едно е Бог. А може и да е, на тази позиция, знае ли човек...

# 39
  • Мнения: 2 143
На политиканстване и мерене на политически програми сте го докарали.

# 40
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Познати работещи в ЕС не харесват подаръчето - бг роза есенция/парфюмче. Изобщо не им харесва как мирише... а сега...

Аз мисля, че е доста неуместно точно такова подаръче да са раздали - парфюм/миризми на непознати хора не се подаряват! Чия зелка го е измислила това???

Благодаря на който сложи линк с речта на туск.  bouquet Имаше ли повече от 1.5-2 изречения напечатани на лист?  Thinking Той руски знае ли? А английския дали го докара поне на половина на немския си? newsm78

# 41
  • Мнения: 14 610
В тази мизерия навсякъде в Б-я,колко се самонадъхваме?Сигурно и споменатите по-горе тежко болни деца и родителите им,за които обикновените хора събират пари за лечението им,пенсионерите и пр. също се скъсват от самонадъхване.И те ли говорят глупости?
За Туск в новините казаха,че владее руски,английски и немски езици.

# 42
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Когато го сложи на този пост меркел, английския му беше толкова лош, че 3 изречения по 3-4 думи едвам не можеше да скалъпи. Но пък нали говореше на перфектен немски... не съм следила да разбера дали го е оправил. Обеща, че ще си го оправи... но дали го е понаучил...

И ако им бяха само заплатите и пенсиите на тези служители.... то какви са бенефици, за тях, за семействата им... безплатни международни училища например, които са от порядъка на по 20-25К евро/дете/година! А летището и работниците там горките за тези 6 месеца ще им се види много нанагорно в пон & петък, както и на останалите пътуващи. Интересно до колко ще скочат самолетните билети...............

# 43
  • Мнения: 36 447
Познати работещи в ЕС не харесват подаръчето - бг роза есенция/парфюмче. Изобщо не им харесва как мирише... а сега...

Есенцията от българска роза е символ на страната, а не просто парфюм. Подарен е символа и не се очаква някой да се маже с него. А това би трябвало да бъде обяснено на тези хора с някаква картичка или каквото там се слага към официален сувенир - ако не схванат, са простаци.
Няма никакво значение дали им харесва - маслото се използва в хиляди парфюми, смесено с други съставки. То е част от нещо друго и фактически е суровина, а не самостоятелен парфюм.

# 44
  • Мнения: 9 196
В тази мизерия навсякъде в Б-я,колко се самонадъхваме?Сигурно и споменатите по-горе тежко болни деца и родителите им,за които обикновените хора събират пари за лечението им,пенсионерите и пр. също се скъсват от самонадъхване.И те ли говорят глупости?
За Туск в новините казаха,че владее руски,английски и немски езици.

А тая мизерия, да не би да са я направили Туск и компания? Или те да са ви източили личните спестявания. Не са, други са виновниците за това. ЕС може само да помогне за ситуацията в която сме от дълго време. Което няма да стане със злоба и счетоводство на разходите на Туск, а с използване на възможностите, които никак не са малко.

Общи условия

Активация на акаунт