За бременността и пола на бебето

  • 7 348
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 768
Здравейте,мами Grinning

6е ви помоля да споделите,каква бременност сте имали,дали ни6о не сте 4увствали,или сте имали оплаквания, като повъ6ане и гадене, и какъв пол се е родило детето ви.И какво най си  похапвахте,дали сте налитали на кисело и имате мом4е,или на сладко zа моми4е.
Просто ми е интересно,дали теЗи стари поверия zа храните или бременността са вярни,или си е просто до органиЗъм..
С нетърпение 6е 4акам отговорите ви.  bouquet

# 1
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Ами, не знам дали е вярно това за храните, защото на мен в началото ми се ядеше кисело, а после сладко. Всичко си е до организъм, според мен!
Имах лека бременност като изключим прокървяване в 12 г.с., ама всичко се размина. Нямах повръщане, гадене и др. болежки. Е, към края имах малко киселени, но в норми!  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 3 334
Много е относително.Аз също съм имала апетит към сладко и към кисело.Киселини имах още от 3м. нетърпими.Не мисля,че храните,формата на корема,киселините определят пола на детето и дали ще има коса или не!!!!!!!

# 3
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 167
За мен всичко си е индивидуално и бабините предсказания не са ми много-много на сърце.
И двата пъти не ми е ставало лошо, не съм повръщала и докато не се показа коремчето - все едно не бях бременна - нищо различно. Първият път ядях много сладки тестени неща, по-точно бисквити "Мираж" - по кутия на ден. Качих 16кг. Вторият път изядох толкова ябълки, колкото през целия си живот до тогава не бях изяла сигурно. Качих 9кг. Имам две момчета, а съм фен на сладкото Peace Киселини имах в последните месеци и на двете бремености. Не знам дали се влияят от косата на бебето, но и двамата се родиха с големи коси Thinking

# 4
  • Мнения: 1 768
Аz съм 4увала и 4ела,4е то4но леката бременност,когато няма6 симптоми на гадене или повтръ6ане, предри4ат  stork-boy

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Не вярвам на това за храните. Първият път ми се ядеше солено -родих момче. Вторият път ми се ядеше сладко пак родих момче. Иначе и двата пъти ми се гадеше до началото на 4 месец но не повръщах. И двата пъти имах мнооого киселини .Първото ми дете нямаше коса а второто имаше доста.

# 6
  • Мнения: 2 381
Здравейте,мами Grinning

6е ви помоля да споделите,каква бременност сте имали,дали ни6о не сте 4увствали,или сте имали оплаквания, като повъ6ане и гадене, и какъв пол се е родило детето ви.И какво най си  похапвахте,дали сте налитали на кисело и имате мом4е,или на сладко zа моми4е.
Просто ми е интересно,дали теЗи стари поверия zа храните или бременността са вярни,или си е просто до органиЗъм..
С нетърпение 6е 4акам отговорите ви.  bouquet
Имах киселини Sick, в началото получих зацапване, а в края се наложи да пия Гинипрал.
А инъче не вярвам на подобни бабини девитини за пола на бебето.Хапвах солено, а родих мимиче.Според свекърва ми трябваше да е момче hahaha

# 7
  • Мнения: 4 806
до организъм си е всичко.
Не съм имала през цялата си бременност никакви по - специални желания за похапване на нещо, даже на мен самата ми беше странно, защото в предствите ми се беше загнездило, че непременно трябва да има някакви особности. А такива "бабини" поверия са малко вероятно верни. Въпрос на случайност. По - късно се появяват пък "гадания" по формата на корема. Опитвали са се жените нещо да предскажат, че не било лесно да си в неведение близо 9 месеца, а кулутрно е предопределено, че полът има някакво значение.

# 8
  • Мнения: 5 391
не вярвам на тези неща, не съм имала грам киселини през живота си и по време на бременността, а детенце се роди с хубава косица.вероятно това с храните е същата измишльотина.

# 9
  • София
  • Мнения: 39 761
Повече вярвам на ехографа, отколкото на бабините предсказания Simple Smile
Повръщах в началото, до към края на 2ри месец. Лежах за задържане. Лека бременност, т.е. не съм имала проблеми. Ядах всичко дет "хвърчи", качих 25кг Simple Smile

# 10
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 353
Честно казано се чувствах чудесно през почти цялото време. Първите месеци ужасно ми се спеше. smile3507 Добре, че бях на почивка. Mr. Green Иначе почти не ми прилошаваше, освен от остри миризми, независимо приятни или неприятни. Sick
Работих до последния момент, макар че на моменти имах малко повишено кръвно, но го коригираха с медикаменти.
Нищо по-особено не ми се ядеше, даже и не похапвах повече, а в последния месец ми натежаваше от храната допълнително. Към края имах киселини, но не нетърпими.
Имам си момченце.
Иначе разни бабини измислици по-скоро ме дразнят и се старая да ми минават покрай ушите ... Thinking

# 11
  • Мнения: 63
Здрастииии аз не съм още родила,  но искам да искажа мнение.
 На мен до сега нищо конкретно не ми се е дояло освен череши де,  и въбще начина ми на хренене е същия/ само количеството повече  Embarassed/ Досега всички ми казват момиче а аз повече хапвам кисело  и соленко както и преди не съм много много по сладките неща.
 Незнам дали ще са прави лекарите и дори и на 3D ми казаха момиче ама ще видим де.
 Та попринцип не вярвам на тея неща според мен е такова каквото повече искаш все пак. дали е вярно незнам.

ПОздрави и дано бебенцето да е такъв пол който ти искаш.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 817
Аz съм 4увала и 4ела,4е то4но леката бременност,когато няма6 симптоми на гадене или повтръ6ане, предри4ат  stork-boy
При мен това не се потвърди.Първите два месеца ми беше толкова гадно,че незнаех къде се намирам,освен ябълки и солети друго не можех да сложа в устата си.Следващите месеци вече нямах никакви неразположения и изкарах много лека и безпроблемна бременост.

# 13
  • Мнения: 388
На мен по всички тези бабини глупости бременността ми отговаряше като за момиче-повръщах до 3-я месец,хапвах основно сладко,корема ниско долу,разширих се в задните части т.н. и наистина родих момиче,сега бременността ми е едно към едно с предишната,по видеозон пак ще е момиче,та да видим.

# 14
  • Мнения: 120
Не вярвам много на тези неща с храната и формата на корема. Първата ми бременност беше като по книга, че и по-хубаво - никакво гадене и повръщане, изключително лека и безпроблемна бременност. Ядеше ми се кисело и то основно неузрели зелени сливи /джанки/ и неузрели ябълки. Родих момче. Сега се скъсах да повръщам до 4-тия месец, кисело ми се ядеше умерено, за сметка на това започнах да ям повече хляб и сандвичи. Най-странно ми беше, че не мога да хапна сладко/иначе обичам шок.вафли/, не ми се пие кока-кола /без нея не можех преди/ и до някое време ми се гадеше от ябълките, сега вече не. Според ехографа и нашите си сметки трябва да е момиче. Дано на някоя мама не и стане нещо от изброяването на продуктите.
А за формите на корема - не знам. Сестра ми имаше същата форма на корема като моя и никъде нищо излишно, пък роди момиче.

Общи условия

Активация на акаунт