Kakvo da pravq s NOI

  • 1 789
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 390
СИТИЯ НА ГЛАДНИЯ НЕ ВЯРВА
хич нямам нищо против и аз да платя някакви стотинки на месец пък ако ще и с лихви, ама платете вие изрядните 600лв на тия дето работодателя не е плащал осигуровки или след като сега плащам 3 години без прекъсване за да е безплатна ВАШЕТО здравеопазване ми върнете парите, аз и без това на частно се лекувам

# 16
  • Мнения: 1 022
Какво да ти кажа 2 в 1, ако знаеш колко ме боли сърцето дето миналия месец точно платихме 765 лева за здравни осигуровки на мъжа ми и на мен......едва ли някой ще ти върне парите или пък парите на смейството ми....или каквито и да било други пари взети от държавата, а полсе даже ще искат и още и още....ама няма как така е навсякъде по света, всеки е длъужен да плаща осигуровки, докато не го проумее умния българин, такава ще е и държавицата му.........алчна

# 17
  • Мнения: 2 693
Като прочетох заглавието на темата, първия отговор, който ми дойде спонтанно беше "ЗАПАЛИ ГО!" Laughing  Ама не става...
Иначе и на мен ми е интересно това за давността, щото съвсем случайно, както си ровех в сайта им и проверявах вноските на сульо и пульо и цъках съчувствено с език, реших да щтракна и моето ЕГН... та познайте каква изненада се получи #Onfire ... Да ме пази Бог да не стигам до болница...

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Какво да правиш с НОИ ли? Ами  #Sniper  #Sniper  #Sniper Не знам, но май това е най-голямата държавна пирамида в момента. Аз пък си платих като поп здравните осигуровки, включително и за периода, когато бях регистрирана в Бюрото по труда като безработна без право на обезщетение. Т.е. нито съм имала работа, нито съм получавала обезщетения за това, обаче държавата решила да ме приравни със самоосигуряващ се  Imp  Imp  Imp .
И продължавам да си плащам сама всички осигуровки, щото шефът ми е изрод и не ще да се включи в това благородно начинание поне с мъничко.   341uu

# 19
  • Мнения: 1 210
Цитат на: 2 в 1
СИТИЯ НА ГЛАДНИЯ НЕ ВЯРВА
хич нямам нищо против и аз да платя някакви стотинки на месец пък ако ще и с лихви, ама платете вие изрядните 600лв на тия дето работодателя не е плащал осигуровки или след като сега плащам 3 години без прекъсване за да е безплатна ВАШЕТО здравеопазване ми върнете парите, аз и без това на частно се лекувам


Ами там съм наляла толкова пари, че сигурно трябва до края на живота си да ходя без пари по доктори. Да чукна на дърво не ми се налага (освен едното раждане преди 2 години).
Иначе и аз искам здравното да е като на запад - колкото повече плащаш за осигуровки, толкова по-висококачествено здравеопазване получаваш.

# 20
  • Мнения: 1 210
Цитат на: Sania
Т.е. нито съм имала работа, нито съм получавала обезщетения за това, обаче държавата решила да ме приравни със самоосигуряващ се  Imp  Imp  Imp .
И продължавам да си плащам сама всички осигуровки, щото шефът ми е изрод и не ще да се включи в това благородно начинание поне с мъничко.   341uu


За съпруга ми решихме, че ще плащаме само здравното осигуряване (нищо че е без работа). А иначе е тъпотия това, че вече единия съпруг не може да плаща осигуровките на другия при желание.  ooooh!
А осигуровките и данъците до стотинка са си от моята заплата. Работодателя ми дава единствено стотинките за банковите преводи и поне ни "спестява" разправийте с държавните институции.

# 21
  • Мнения: 593
Bezhy, незнам защо, но ми се струва, че вместо да плащаш дължими 765 лв. е по-добре да си ходиш на частно  Simple Smile  Ако бременността е безпроблемна, смятам че по 1-2 прегледа на месец + изследванията + раждането (което е 300 лв за неосигурен) пак ще ти излезе по-малко от тези 765 лв. (+ още около 100 лв за 8-9 месеца, които трябва да внасяш, докато родиш) Освен това ти ако си здравно осигурена, на теб не ти излиза безплатно, а просто вместо 12 лв за преглед на частно ти взимат 1,20 лв (например). Хубаво, но ако някой работодател те е осигурявал досега. Аз дължа около 100 лв за здравно осигуряване и като си направих сметка, прецених че ще ми е по-изгодно да ги внеса.  Но ако дължах толкова пари... наистина щях да предпочета да си плащам на частно.

# 22
  • Мнения: 3 200
Цитат на: cybercat
Bezhy, незнам защо, но ми се струва, че вместо да плащаш дължими 765 лв. е по-добре да си ходиш на частно  Simple Smile  Ако бременността е безпроблемна, смятам че по 1-2 прегледа на месец + изследванията + раждането (което е 300 лв за неосигурен) пак ще ти излезе по-малко от тези 765 лв. (+ още около 100 лв за 8-9 месеца, които трябва да внасяш, докато родиш) Освен това ти ако си здравно осигурена, на теб не ти излиза безплатно, а просто вместо 12 лв за преглед на частно ти взимат 1,20 лв (например). Хубаво, но ако някой работодател те е осигурявал досега. Аз дължа около 100 лв за здравно осигуряване и като си направих сметка, прецених че ще ми е по-изгодно да ги внеса.  Но ако дължах толкова пари... наистина щях да предпочета да си плащам на частно.


Е, да ама после ако й се наложи нещо друго пак ще трябва да си го плаща по техните тъпи тарифи, то поне като си платиш да получиш качествена услуга, ами то...не е за приказване.
Какво стана с далаверата "плащам 3 вноски и забравям, че дължа нещо"??

# 23
  • Мнения: 2 274
Моят съвет е да си ги платиш...гадно е,зная, но Не дай Боже  - имаш нужда от нещо допълнително....поне ще можеш да си търсиш правата..Аз моите ги платих , за да не ме гледат като престъпник в ЖК...

Общи условия

Активация на акаунт