Отговори
# 675
  • Варна
  • Мнения: 42
Благодаря за бързите и подробни отговори, както и за съвета..  задачките от такъв тип вече се решават за 2-3 минутки.. страхотни сте !!!  Kissing Smiling EyesKissing Smiling EyesFlowers Hibiscus

# 676
  • Мнения: 2 687
А тази задача как да я разбирам? Плс. Отг е 95.

# 677
  • Мнения: 4 125
А тази задача как да я разбирам? Плс. Отг е 95.


това са измислени действия
х е с черта отгоре, у отдолу, а 11 първо отдолу ,после отгоре
11=3.11-2=31
31 с черта отгоре=31.3+2=93+2=95

# 678
  • Мнения: 2 285
Когато имате числото в средата е по-лесно. Всички такива магически квадрати имат сбор на диагонал, вертикал и хоризонтал равен на числото в средата умножено по 3.

Много благодаря, това не го знаех.  bouquet

В кой клас се учат тези квадрати?

Магическите квадрати вече са свалени в първи клас.
Мен повече ме изуми "рачешката задача" с деление на двуцифрено с едноцифрено число. Даже не толкова самото деление, колкото осмислянето на дадената по-напред задача, когато става въпрос за първокласници.

# 679
  • Мнения: 2 687
А тази задача как да я разбирам? Плс. Отг е 95.


това са измислени действия
х е с черта отгоре, у отдолу, а 11 първо отдолу ,после отгоре
11=3.11-2=31
31 с черта отгоре=31.3+2=93+2=95
А защо първо чертата отдолу смяташ, а не отгоре?

# 680
  • София
  • Мнения: 5 122
След като в условието  първо е дадено действието с черта отгоре, първо трябва да се извърши то. Според мен отговора. е 103

# 681
  • Мнения: 6 924
Тази задача си спомням, че и мен ме беше озадъчила. Но ако зумнете ще видите, че долната черта е в скобите, а горната обхваща и малко от скобите (долната е по-къса от горната), та затова се прави първо действието с долната черта.

# 682
  • Мнения: 21 455
Това звучи доста по-логично от предходното предположение, но си трябва сериозно взиране. Не знам в хартиения вариант как е.

# 683
  • София
  • Мнения: 5 122
През телефона трудно ще го видя Simple Smile

# 684
  • Мнения: 2 687
Omg така е, долната е В скобите, а горната - леко извън 😂😂😂 мерси!

# 685
  • Мнения: 4 125
Цитат на: arino
А защо първо чертата отдолу смяташ, а не отгоре?
Така е по условие
Долната черта е в скобите

# 686
  • София
  • Мнения: 1 120
Може ли помощ за тази задача?

# 687
  • Мнения: 263
Може ли помощ за тази задача?
Да, разбирам какво Ви притеснява в задачата- възможността сумата да не се „наследи“ от никого. И на мен не ми е много ясно това „позволено“ ли е, или не...
Иначе:
Нека човекът с най-малката сума налични пари в началото (който е оцелял до края) има х жълтици (х да е естествено число).
След първо нападение той ще има жълтици.
След второ нападение той ще има жълтици.
След трето нападение ще има жълтици.
След четвърто нападение ще има 16х жълтици.
След пето нападение ще има 32х жълтици.
32х< = 32
Възможно е само, ако разбойникът е стартирал с 1 жълтица. Тогава след петата „елиминация“ той ще държи 32 жълтици, което е цялата сума на парите (т.е. всички жълтици ще са у него).
Скрит текст:
НО: Какво ще стане, ако х не е естествено число (т.е. има разбойници, които не са имали пари в началото)? След всяка „елиминация“ те ще си остават без пари (понеже 2.0=0). Накрая, след като убият и последния човек с жълтици, парите ще останат „ничии“ и няма да се притежават от един-единствен разбойник.
Примерно, има осем разбойника, а жълтиците са разпределени между тях ето така:
0, 0, 0, 2, 2, 4, 8, 16
Нападенията отново ще са пет, накрая ще има оцелели трима разбойника (безпарични!), а парите ще са „ничии“. Т.е. сумата няма да е в един-единствен разбойник. Не знам...

# 688
  • Мнения: 29 262
Решавам я по следния начин.

В задачата е казано, че е имало точно 5 нападения, значи това се знае, следователно разпределението на монетите е било следното:



Тръгва се отзад напред, т.е един има 32, двама 16, тримата 16-8-8, четиримата 16-8-4-4

Това е при условие, че при всяко нападение е била "усвоена" цялата сума на нападнатия. Във всеки друг вариант остават монети, които не са ничии и тогава не може да се каже, че е вярно.

# 689
  • Мнения: 1 600
timby от къде е задачата и за кой клас?

Общи условия

Активация на акаунт