Какъв крем за лице използвате? – тема X

  • 118 368
  • 748
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 18 542
Месри!
Аз виждам крем подходящ за суха кожа била тя на 30г или 60г. С уреа и млечна киселина, която играе ролята на хидратиращ агент, не на ексфолиант поради мястото ѝ в списъка със съставки, добавена слънцезащита, която въпреки че е нисък фактор, покрива и УВА и УВБ спектъра, има добавени антиоксиданти и алантоин, които са от полза за всякаква възраст. Не знам да има млада кожа, която да няма полза от някое от изброените.
Приятно кремче изглежда и не виждам нищо което да повреди една млада, суха кожа. Да, за мазна няма да е хубав по-всяка вероятност.
Трябва да отбележа, че съм лаик и познанията ми по състава на козметиката не са много обширни, така че, ако някой види нещо застрашаващо, нека сподели.

# 706
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Наистина ли има млечна киселина?В кремчето на Арома?
Тогава милата и любезна девойка от аптеката не ми е обяснила правилно.
Исках един крем на Юсерин за тяло.Тя каза,че бил за загрубяла кожа и имал млечна киселина,действал като пилинг.Стори ми се логично и не го взех.

# 707
  • Мнения: 18 542
Когато млечната киселина е в малко количество, има функцията на овлажняващ агент, не на ексфолиант.
Има, да, ето състава:
http://www.cosdna.com/eng/cosmetic_e704366088.html

# 708
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Laсtic acid,нали?
Е,значи на мен добре ми действа в малко количество.
За мазна кожа също става този крем.Обичам го още от времето, когато ми беше много мазна кожата.Вечер слагах само и в наистина съвсем малко количество.Пак попиваше и кожата ставаше като кадифе.
Сега горката колкото и крем да ѝ сложа вечерта,до сутринта пак е суха и ужасна.

# 709
  • Мнения: 2 246
Аз пък не мога да разбера, защо си мислите, че анти-ейдж съставките са нещо много "тежко", вредно или различно.
Всъщност това са съставки, влизащи почти във всички продукти за грижа за кожата, в една или друга концентрация. Най-често така наречените анти-ейдж състамки са обикновено:

    Antioxidants for Sun Damage and Wrinkles
    Alpha-Lipoic Acid
    Green Tea Extract
    Retinol
    Vitamin C
    Coenzyme Q-10 (CoQ-10)
    Caffeine
    Other Popular Ingredients:
    Alpha-hydroxy Acids (AHAs)
    Salicylic Acid
    Hyaluronic Acid,
които по никакъв начин не са вредни, противопоказни или несъответващи за кожата на каквато и да е възраст.

# 710
  • Мнения: 18 542
Laсtic acid,нали?
Е,значи на мен добре ми действа в малко количество.
За мазна кожа също става този крем.Обичам го още от времето, когато ми беше много мазна кожата.Вечер слагах само и в наистина съвсем малко количество.Пак попиваше и кожата ставаше като кадифе.
Сега горката колкото и крем да ѝ сложа вечерта,до сутринта пак е суха и ужасна.

Да, laсtic acid. Ще взема да го пробвам аз този крем щом толкова го хвалите. Кожата ми е нормална към суха в момента, но имам разширени пори наследство от годините мазна такава и ако ползвам прекалено много масла или по-тежки (мазни) кремове пак се пълнят с неприятности.

Melany99  Hug  добре казано

# 711
  • Мнения: 10 174
Много може да се каже за формулите на кремовете - както за тези с анти-ейдж съставки, така и за тези без такива. Особено пък за ретинола - последното нещо, което може да се каже за него, е че е напълно подходящ и безопасен за всеки тип кожа и за всеки период от живота на жената. Дано човек си проучва и се консултира добре, да не научава за какво става дума на собствен гръб (лице).

# 712
  • Мнения: 18 542
Винаги има изключения и кожи, които не понасят едно или друго поради някаква причина, което не значи че съставката като такава е неподходяща за определена възраст. Нали говорим за връзката възраст-крем/съставки/ а не на кого как му се отразява. Непоносимост и алергии може и към алое да има.

# 713
  • Мнения: 1 393
Като сте на тема Арома и ретинол, има едно кремче с хиалуронова киселина и ретинол,което е за възраст 35+. Няколко блогърки хвалеха околоочния от серията. Има ли някой, който го е ползвал, може би mariqivanova799?  С нормална кожа съм на 29г. Дали съставът е толкова добър, колкото на този, който обсъждате?

# 714
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Bubolita88,ако е кремчето в розовата опаковка съм го ползвала.Цял комплект си бях взела-дневен,нощен,околоочен.Беше към 15 лв от сайта на Арома.
Видях си стари публикации снощи от времето, когато ми беше много мазна кожата.И много съм хвалила и тази серия из темите.
От състав нищо,ама наистина нищо не разбирам,аз само гледам да няма салицилова киселина,че съм алергична.
Много са хубави всички кремчета на Арома като ефект при мен.Ако си с нормална,не много суха кожа може би ще ти хареса.По мое лично мнение тези блогърки са наистина доволни и затова хвалят кремчето.Като сметана е и много хубаво попива.Това най-много ми харесва в Арома-колко добре попива и освежава много кожата.
И все пак вълшебни кремчета няма, лично аз не вярвам,че крем може да предпази от бръчки или да ги попълни.
Но пък добре хидратираната и подхранена кожа изглежда в пъти по-хубава от неподдържаната.
Имам доста съседки над 60 и само две се поддържат с кремове и т.н., определено има разлика между тяхната кожа и тази на другите дами.

# 715
  • Мнения: 18 542
Кое е това околоочно кремче? Аз по принцип околоочни не ползвам. Според мен са скъпи кремове в малки опаковки, които не вършат нищо по-различно от основния крем за лице. Като бях по-млада ми подпухваха очите от всякакви, а сега не ми хидратират достатъчно, та все греда и не купувам.

# 716
  • София
  • Мнения: 1 434
Много съм доволна от тези ампули за хидратация на Thalgo:

Аз слагам само вечер и не знам как успявам с една да се намажа три вечери! Малко бавно ми попива и вися по един час, за да мога да си легна и да не го изтрия във възглавницата Simple Smile
Ефектът, който заблязвам за едва 2 седмици е, че на брадичката имах разширени пори, които всеки ден се пълнеха и аз ги "изстисквам" със златен пръстен. Много гадно се виждаха иначе. На цялата ми супер суха кожа, само там и около ноздрите имам такива и наистина всеки ден ги махах! Сега, почти не ги пипам, много по-малки са и много по-бавно се омазняват. Не знам как стана този номер за нула време! Иначе останалата част си ми е суха та суха.
Съдържат 2 вида ХК. Иначе продължавам да тествам други техни кремчета. Нямам категорични впечатления все още.

# 717
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Миоки,Арома Hyaluron+retinol eye serum/anti-age.
Не знам как да сложа линк.
Околоочни и аз нямам много,само на Балеа с уреа, защото е 3.99 и честно казано е гъстичък и плътен,харесва ми.
Иначе от Арома 50+,Микса,Авен,мажа и около очите,рядко слагам от Балеата.
 

# 718
  • Бургас
  • Мнения: 9 396
На мен този крем на Балеа с уреа не ми хареса,много е тежък поне за мен,направо го изхвърлих пълен.Аз избягвам мазни и тежки кремове дори за около очите.А кремовете на Талго са страхотни,супер фен  съм им.Аз продължавам да използвам кремът с уреа на Юсерин,да е жива и здрава Миоки,дето го препоръча.Редувам с крем на Ести Лаудер,доволна съм доста.

Последна редакция: чт, 24 май 2018, 11:56 от Bright Crystal

# 719
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Bright Crystal,супер,че си намерила точните продукти!
За тези на Ести Лаудер,Талго и т.н. казват,че са много хубави,уви, нямам възможност за тях.
Този на Юсерин с уреа бих пробвала по-нататък,тяхна козметика не съм ползвала до сега.

Аз искам да попитам има ли на Нивеа хубави кремове за лице?
Ползвам техните душ гелове и дезодорантите им,само от техните дезодоранти не се обривам,не знам в другите какво слагат.От кремовете им имам само този в синята кутийка:
Ще остане за зимата,малко бавно попива,а в топлото мразя да имам много мазно по лицето.
Някои техни кремове са към 20 лв,не знам струва ли си.То май Арома 50+ ми е идеалния бюджетен вариант.

Общи условия

Активация на акаунт