Продукти или марки, които никога не купувате

  • 56 513
  • 589
  •   1
Отговори
  • Мнения: 180
Темата ми хем се отнася към този раздел, хем към здравния и много се чудех къде да я пусна.
Надявам се повече хора да я видят и да вземат участие.

Здравословното хранене ме интересува много, без да залитам към някакви мантри.

Не правя проучване, просто за себе си се интересувам има ли марки продукти, или видове продукти, които никога не купувате и изобщо не използвате в къщи, било то защото мислите, че не са здравословни, или защото имате съмнения към качеството (или по други причини)?
Под продукти да се разбират хранителни - храна и напитки.

Скрит текст:
 Давам мой пример- никога не купувам безалкохолни напитки. Нищо не консумирам от марките кока кола,
 фанта, спрайт и горе долу почти всички които произвеждат газирани базалкохолни.

Последна редакция: чт, 25 яну 2018, 15:51 от Редактор*

# 1
  • Мнения: X
Май моят списък ще се окаже дълъг. Никога не купувам маргарин, колбаси, пилешко (доставят ми домашни кокошки и патици), пакетирани сладки неща с изключение на шоколад, чипсове и всякакви хрупанки, майонези, кетчупи и всякакви подобни сосове, сладка, конфитюри, компоти, течен шоколад, лютеници, консерви, замразена риба, мляко и млечни (доставят ми домашно и майка ми ми прави сирене, кашкавал, извара, масло, кисело мляко). Оф, сигурно има още. А, да, не купувам хляб.

# 2
  • MI
  • Мнения: 11 772
Ще ми е интересно да следя темата, затова да се включа и аз. Никога не купувам газирани напитки (с изключение на тоник, но много рядко и само една определена марка), полуфабрикати от какъвто и да е вид, кетчуп и майонеза, както и всякакви сосове със захар вътре и странни съставки, соев сос, сокове - натурални или не. Никога не купувам и субпродукти, въпреки че ям при възможност (от проверен източник, т.е. заклано домашно животно). За следващите не съм толкова категорична с никога-то: колбаси - купувам рядко, но не "индустриални", а такива на които знам произхода и състава. Чипсове, солени бисквити, всякакви сладки - зависи от състава. Рядко, но се случва. В общи линии предпочитам пресни продукти, от които да се сготви храна, но водещ ми е произхода и състава на храната.   

# 3
  • София
  • Мнения: 4 541
Не купувам кайма в хартиените опаковки, защото е изключително долнопробна. Такава в тарелки взимам, само ако няма от къде да взема месо и да ми го смелят. Не купувам маргарин, майонеза, сосове. Избягвам замразените меса и риби, определени марки мляко, и млечни продукти. Не залитам по здравословното хранене, защото би ми отнело много големи финансов и времеви ресурси.

# 4
  • Nice
  • Мнения: 946
Има продукти и марки които никога не купувам и такива които рядко купувам.
Не знам може ли да се говори за марките да не е реклама или нещо подобно, за това ще се опитам да ги слагам в скрит текст.
Списъкът ще е дълъг.

Никога не купувам

- газирани напитки каквито и да са, по принцип пия само вода и чайове
Скрит текст:
Безлакохолни дори и да имам гости не предлагам. Казвам си ако някой държи на нещо такова да си донесе. А ако остане отива директно в мивката или коша
-разтворими напитки, т. нар. степчета
-разтворими супи и булюни.
-маргарин (с години не съм яла). Замествам го просто с масло което задължително е с висока масленост.
-сосове (за салати, за спагети).
Скрит текст:
Правя си ги в къщи. Една майонеза се прави много бързо и лесно, не е полезна със сигурност, но поне няма оцветители и консерванти
- течен шоколад Нутела
Скрит текст:
не знам каква беше тая мода, но хората си качваха и снимки във фейсбук на буркана нутела в къщи....Не знам дали има и 1 процент истинско какао вътре. Други течни шоколади съм купувала, но точно тая марка не.
-кренвирши никакви не купувам. Случва се да взема колбас, шунка, но тая гадост кренвиршите изобщо не ги гледам в магазина.
-преди купувах замразена храна от една верига специализирана точно в замразени храни. Целият асортимент е замразен. Спрях и вече нищо замразено не купувам.
-кайма
Скрит текст:
ползвам ако мога да се добера до домашна, но от магазина не купувам

-
Скрит текст:
И марки които не купувам са като цяло големите, известни навсякъде марки, просто защото никакво доверие не ми вдъхват
марки които правят газирани и безалкохолни напитки (Кока кола, Швепс, Пепси, Севън ъп, Дебри и тн.
Магги
Нутела
Липтън
Нестле гледам да избягвам, но като цяло още не съм схванала още кое е на марката и кое не
Хайнц
...и тн. известни производители които общо взето ни тровят

  

Храни които рядко купувам
-колбаси
-бял хляб
-натурален сок (точно 1 път в годината)
-чипс и снаксове
-чай в пакетчета

Неща които купувам, но искам да спра да купувам Satisfied
- дъвчащи и желирани бонбони, голяма слабост са ми, а са пълен боклук.
-доматен сок от консерви, знам, че консервите се обработват с някакви вещества, не знам каква алтернатива да намеря защото много го използвам като готвя.
-сладки пакетирани неща - купувам защото приятелят ми много яде сладко. Ако от мен зависи почти няма да има в къщи

# 5
  • Мнения: 1 283
Не купувам олио и майонеза. Не ги обичам изобщо. Outta Joint

# 6
  • Мнения: 2 908
Боже , аз ям всичко, което вие не купувате. Само за мене ли го произвеждат? Хахаха. Ям и Нутела, майонезка, чипс, сосове и много други. Не е като да съм 100кг.

От вашите списъци може би не купувам само маргарин- това и да ми дадат 1 милион пак няма да вкусна този нефтен продукт.

# 7
  • Мнения: X
О, и аз ям майонеза, сосове и Нутела, но аз си ги правя. Много, много по-вкусни са ми.

# 8
  • Nice
  • Мнения: 946
Радвай се, така остава повече за тебе Smile

Не знам иначе, просто имам чувството, че организмът ми не получава нищо добро от тая индустриална помия дето ни продават.
И, че сме станали толкова мързеливи, че искаме само да можем да отворим пакета и да излапаме съдържанието.
А много от продуктите можем и в къщи да си ги правим, просто се оправдаваме, че няма време или просто много ни мързи.


Скрит текст:
Примерите на уишмастър за майонеза и сосове- какво пречи в къщи да се правят?
Аз обожавам гуакамоле и хумус - защо да ги купувам грижливо пакетирани и натъпкани с кой знае какво? Приготвянето ми отнема по-малко време от колкото да притърча до супера.
Лятото пък си правим домашен швепс или лимонада по бабина рецепта. И тн. и тн.

# 9
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Ох, на мен ще ми е по-лесно да кажа какво купувам. Но в общи линии не купувам почти нищо в опаковка. Изключения правят кисело и прясно мляко, яйца, хлябът, който харесваме, сол, захар, боб, брашно и т.н., бира, от време на време неща като слънчоглед, ядки, фурми. Като цяло обичам да пазарувам т.нар. whole foods, неща които са максимално малко преработени. Всичко друго избягвам.

# 10
  • Мнения: 180
Боже , аз ям всичко, което вие не купувате. Само за мене ли го произвеждат? Хахаха. Ям и Нутела, майонезка, чипс, сосове и много други. Не е като да съм 100кг.


И аз така, но не мога да се избавя от усещането, че това което купувам и консумирам е отрова и боклук.
Много от изброените неща ги взимам често-примерно маргарин. Знам, че е вреден.
Решила съм, че ще правя усилия да подобря начина си на хранене. Но не винаги знам кой продукт е добър и кой не е. От всякъде ни заливат с реклами- нашият продукт 100 % натурален, 100% плодове и не знам си какво.

С килограмите и фигурата нямам проблем. Целта ми е просто по-добро здравословно състояние, да съм по-продуктивна и енергична. А това минава и през чинията.

# 11
  • Мнения: 4 808
Не купувам разтворими супи и бульони, кетчупи и готови сосове. Газирани напитки купувам рядко, само за гости и после така си ги хвърлям, с изключение на лимонадата, че мъжът ми я пие. Малотрайни колбаси почти не купувам, пилешко също много рядко вече. Кайма и месо само от проверен източник, където продават само български меса. Домати в консерва и сокове не купувам, правя си сама обелени и нарязани домати в буркани - така ги обичаме и ги правя с домати от село. Мисля да започна пак да правя и домашна лютеница, въпреки че е голяма играчка. Земеделието никак не ми е сред любимите дейности, но тази година сях лук и чесън - имаме двор и вече поникнаха. Мисля да започна да садя и домати и пипер, че дядовците - бащите ни, вече остаряха и им е трудно да се занимават с градини. Не купувам спанак, магданоз и леща - няма кой да ги яде. Не купувам също замразени меса и зеленчуци. Опитваме се поне горе-долу да се храним здравословно.

# 12
  • MI
  • Мнения: 11 772
Маргарин, степчета, разтворими супи и подобни и аз не купувам никога, от толкова време, че дори не се сетих за тях... Smiley Сосове за паста, бешамел и т.н. също. А т.нар. течен шоколад всъщност е с основена съставвка лешници, а не какао. Поне би трябвало да е така, в Нутела маслото от лешници е заменено с палмово. Но не си го правв сама,има,достатъчно прекрасни алтернативи на пазара, поне тук. А чипс и подобни преди на килограмите ми се отразяват на кожата и общото състояние и енергия.

# 13
  • Мнения: 797
Радвай се, така остава повече за тебе Smile

Не знам иначе, просто имам чувството, че организмът ми не получава нищо добро от тая индустриална помия дето ни продават.
И, че сме станали толкова мързеливи, че искаме само да можем да отворим пакета и да излапаме съдържанието.
А много от продуктите можем и в къщи да си ги правим, просто се оправдаваме, че няма време или просто много ни мързи.


Скрит текст:
Примерите на уишмастър за майонеза и сосове- какво пречи в къщи да се правят?
Аз обожавам гуакамоле и хумус - защо да ги купувам грижливо пакетирани и натъпкани с кой знае какво? Приготвянето ми отнема по-малко време от колкото да притърча до супера.
Лятото пък си правим домашен швепс или лимонада по бабина рецепта. И тн. и тн.

Четох и бях принуден да отговоря. От последния хумус се натрових, не ям купешки неща, но това ми го дадоха на гости. Правя си сама в къщи лютеници, туршии, компоти, кисели краставици....

# 14
  • On the sea
  • Мнения: 1 849
Темата ще ми е доста полезна, затова се записвам да я следя. Иначе и аз не купувам маргарин от години, безалкохолни напитки, натурални сокове с "100% съдържание на плодове". Избягвам да купувам и разни кроасани, кексчета, вафли, Нутела и т.н. Замразено месо, кренвирши и всякакви колбаси с неясен произход, приготвям си домашен пастет и суджуци. Също така Маги малки тайни и разни готови или разтворими сосове, освен sweet chilli (много ми е любим).Отбягвам повечето рекламирани млечни продукти (примерно Бор Чвор, Боженци, На баба, Саяна),  харесала съм си определени фирми и винаги търся само тях, ако няма предпочитам да не купя. Като цяло гледам да си приготвям всичко сама. Ако ми се дояде примерно лютеница си сварявам на момента  доматите в малко количество, не че и те са стока зимата, но поне няма толкова  консерванти и така скромничко си оцеляваме.

Общи условия

Активация на акаунт