Великобритания - Тема 73 Зимно - Пролетна

  • 73 917
  • 725
  •   1
Отговори
# 360
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 478
Здравейте момичета Simple Smile
Писах преди време, че мъжа ми започва работа в Уелс. От вторник е там и е успял на два огледа да отиде - едната къща не е харесал, за втората пък има отказ от собственичката, защото имали горчив опит с емигрант, който го изгонили в изпитаелния срок от работа, та не искали да рискуват с нас. Понеделник ще ходи на още един оглед в обедната почивка и дано да станат нещата там, че почва работа и ще е трудно да обикаля.

С карането и аз имам проблем. Не съм карала почти от както взех книжка през 99 година. И сега се чудя, в София ли да изкарам опреснителен курс или на място като заминем и ние с дъщеря ми. Какво ще ме посъветвате?


Иначе мъжът ми много е харесал града. Днес и до Кардиф е ходил и каза, че е много по-хубав от Лондон, според него. Засега е на хотел, но в момента, в които намери къща, се мести и ние с детето също.

Добре, че стана въпрос за директните полети - от седмици се опитвам да намеря директен полет до Кардиф или Бристъл, а то просто нямало такива вече.  И като че ли клоня да летим до Лондон с детето и оттам надолу с влак, вместо с прекачване с багажи и дете. Така или иначе след двата полета пак на влак ще трябва да се качим. А така поне ще можем да разглеждаме страната, пътувайки Simple Smile

Последна редакция: нд, 25 фев 2018, 05:49 от Ujasia

# 361
  • Манчестър
  • Мнения: 2 480
За карането всичко е на психологическа основа. Или се престрашаваш и скачаш в джаза, или обстоятелствата те притискат и нямаш избор.има и трети вариант -упорито отказваш.

Ако не карах, възможностите ми за работа щяха да бъдат много ограничени , да не кажа никакви. Повечето компании  са по индустриални райони и няма удобен транспорт, а ако има е много скъпо.

Карам автоматик, но и в този трафик дето вися всеки ден е по практично според мен. Нямам проблем с каране в Англия, дори и навигация не ползвам, чета табелите. Из Европа също карам дори в Германия не ме е страх да съм в 3 или 4 лента да се състезавам с местните.

# 362
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
Ujasia, виж и полети до Бирмингам също. Влаковете по принцип са скъпи, гледай по-рано да купите билетите.

Аз съм ок навсякъде да карам, ако е магистрала и градски път, но за снежен планински път ме затруднява. Нямах и вериги, то и да имам, не съм слагала до сега Simple Smile На такъв терен примерно не знам как се ползва автоматик:
Скрит текст:
Затова и отказах автоматика, който ми предложиха под наем. Във Флорида за първи и последен път съм карала автоматик и наистина е доста по-лесно в градски условия Simple Smile

Последна редакция: нд, 25 фев 2018, 13:22 от Merry

# 363
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 478
Мерси за съвета, Merry. Ще имам предвид и Бирмингам.

Гледам предимно за Лондон директен, защото имаме роднини там, които могат да ни посрещнат на летището и да ни качат на влак за Кардиф, защото с дете и багаж леко се притеснявам дали ще се оправя сама.
Има вариант и мъжа ми да дойде да ни посрещне в Лондон или Бирмингам, но само в неработен ден, а тогава билетите за нискотарифните полети са с по-висока цена в почивните дни. Още  обмислям и дали да не пътуваме само с по една раница, а багажа да пратя с куриер преди това, за да съм по-мобилна.

Много неизвестни имам, но в момента, в който ни одобрят за къща, първо билетите ще взема. Планирали сме да е към края на март местенето ни, но не смея от сега да взема билети, защото нямаме гаранция, че ще намерим къща на 100 %. В работата вече ми търсят заместник, така че няма да е проблем, ако не успея да си спазя предизвестието, слава богу. Даже, устно имам уверението, че могат да ме пуснат от днес за утре, дет се казва, пък да видим.

 

# 364
  • Мнения: 8 890
Ujasia, проверете и автобусния транспорт Лондон - Кардиф. Влакът като нищо да е по-скъп, отколкото полета ви София - Лондон.

# 365
  • Мнения: 1 475
Тъкмо и аз щях да пиша за автобус. Ние пътуваме Лондон-Корнуел, чак след като се роди детето започнахме да ходим с колата до Лондон. Незнам как е до Кардиф, но при нас трябва да се сменя влак в Рединг. 1-2 така пътувахме и не беше удобно, не че във влака не е, но самото прекачване беше проблем. А и имаше малко време между двата влака и дори веднъж самолетът закъсня и изпуснахме последния който идваше за насам. С автобус е лесно- от централна автогара на летището директно до наше село, времето е може би само с час повече, но е и в пъти по-евтино. Ние обикновено пътуваме с Бг Еър, цените не са по-високи от тези на Уиз, а понякога ни излизаше и по-евтино отколкото когато още имаха полети през Бристол. И това което ми харесва на Бг Еър е, ние и двамата имаме сметки в ЦКБ, от там ни издадоха клубни карти с които имаме право на още един нормален чекиран багаж (това е само за билети с багаж). И така излиза, че всеки от нас си има ръчен и по 2 куфара по 23кг. Свеки много обича да праща разни неща и дори и с толкова багаж пак трудно събираме.

# 366
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 478
Въобще не се бях сещала за автобус, ще проуча и тази възможност.
Честно казано, ако сме само с раници с детето, май ще е по-лесно с прекачване със самолет. Ние и от летището на Бристъл имаме два влака да хванем до нашия град, така че още не сме го измислили окончателно. Имаме време, ще го измисля някак, благодаря за идеите и помощта на всички. Simple Smile

# 367
  • UK
  • Мнения: 4 307
Райън Еър имат удобен съботен полет София - Бирмингам. Не мисля, че са скъпи по това време на годината.

# 368
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
Въпреки, че имаше директни полети до Бристол, цените им бяха доста високи лятото, по време на ваканцията и то само с ръчен багаж. Аз затова все с прекачване пътувах. Наистина виж и нещо с прекачване до Кардиф. Аз ползвам https://www.skyscanner.net/ Там можеш да си сетнеш известия, ако цените паднат под определена сума.
В момента пуснах пробен сърч, София Кардиф през Единбърг, 15 часа полет и престой общо (много е), Easyjet излиза £92 с ръчен багаж на 13ти март Simple Smile

# 369
  • Мнения: 140
Благодаря за успокоението, момичета. Знам, че е така, надявам се да започна работа на място, до което ще трябва да карам Simple Smile. Не ме плаши обратното движение, ами теснотията и паркирането, което винаги е успоредно. Иначе в България тъкмо бях свикнала да шофирам 3 години, след като имах книжка от 7 и не карах. Мери, аз съм в Бат, но ще пътуваме 8 души семейно и от Бристол през Амстердам цените излизат същите, както и времето за пътуване - последно бяха по 170 паунда, излита в 6 часа от Бристол с KLM, а от Амстердам е с БГ Еър. Каца в 13.30 БГ време. С пътя до Бирмингам или Лондон ще ни излезе повече като сума, а и имаме доста път, понеже няма да сме с колата. Не съм ги взела билетите още, чакам решението от училището на сина дали ще го пуснат по-рано. Надявам се да не поскъпнат прекалено. Мери, може да се видим някой път, ако имаш желание Simple Smile.
Ujasia, аз бих взела часове на място в Англия. Ще бъде от полза практически. Уелс е много чаровно градче, харесвам го. Хайде идвайте и може да си спретнем една регионална среща с всички желаещи Simple Smile.

# 370
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 478
Точно в skyscanner съм се абонирала за известия. За сега все съобщават, че няма нова цена Simple Smile
Ще избера оптималното решение - нещо средно между добра цена и бързо придвижване с по-малко стрес, за мен главно. А и мъжът ми ако се включи с посрещане от което и да е летище, още по-добре. За детето ще е приключение, то е ясно. Не е летяла със самолет, не е пътувала и с влак и от сега се вълнува. А пътят си е бая. Мъжът ми и двата пъти беше с кратки престои, и във Франкфурт, и в Амстердам, и въпреки това пътят му отне повече от 12 часа от София до Карфили, където ще работи.

Много съм ви благодарна за насоките. Дано бързо да намерим къща и да задвижим заминаването.

JG, като фен на Джейн Остин, Бат ми е една от задължителните дестинации Simple Smile Само не знам кога ще успея да стигна дотам Simple Smile

Последна редакция: нд, 25 фев 2018, 19:22 от Ujasia

# 371
  • Мнения: 8 890
Според гугъл мапс от летище Лутън до Кардиф е 3 часа с кола, но все пак зависи много и какъв ще е точния адрес в Кардиф. Сега гледах в сайта на Уиз  - събота, 24 март, София - Лутън без членство и багаж - 88лв на човек, което е добра цена.  И по много удобно време каца тук - в 3 следобед. С Бг еър не погледнах, но си струва, защото те са до Хийтроу, което е по-удобното летище за пътуване с кола до Кардиф и отделно мисля, че в основния билет се включва 23кг чекиран багаж.
Дано бързо стане с квартирата, ще го измислите и пътуването.

# 372
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 478
Merry, Блу, благодаря, че сте си направили труда да проверявате заради мен.

В началото кола няма да имаме, така че и придвижването с кола от Лондон отпада. Но пък имаме роднини в северен Лондон, които, ако нещо не успея да се ориентирам с автобусите или влаковете, мога да помоля за помощ. 24 март ми звучи съвсем възможна дата. Дано бързо да ни се случат нещата. Засега доста бързо става всичко, дано все така да е Simple Smile

# 373
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
JG, аз често отскачам към Бат, защото е супер за колоездене и разходки. Последния път групата, с която се организирам за разходки, мина по Bath Skyline walk, аз не можах, а идеята беше моя и толкова отдавна исках да го отметна този маршрут Sad
Wells съм чувала, че било много чаровно, но още не съм го посетила.
Chew Valley, около двете езера е също хубаво за разходки и имам планирано колоездене там след две седмици, дано времето е ок.
Март месец имам почти 40 мили от Бристол до Бат, the railway path и после около Бат се завъртаме, минавайки през двата тунела. Те са бивши тунели за влаковете, саждите още си седят по стените, но са пригодени за пешеходци и колоездачи с хубаво осветление. Единият е много дълъг, най-дългият колоездачен тунел на Острова. Освен светлини, в средата са инсталирали колони и го озвучават с нежна музика. По време на парните локомотиви, този тунел е бил опасен, заради дължината си и липсата на вентилация, разчитали са само на естествена вентилация. Машинистите са бързали да го преминат, защото ако се задържели повече и се задушавали. Интересна е историята по цялата пътека и има табла с информация и любопитни факти. Разбира се, ако си фен на такива неща Simple Smile
Лятото пак планирам Cheddar Gorge, колело от Yatton до пътеката на National trust и после катерене Simple Smile
Ако обичаш такива неща ми пиши, да се организираме. Аз гледам почти всеки уикенд единия ден да правя нещо подобно.

# 374
  • York
  • Мнения: 826
Днес беше на щерката партито за РД-то. Голяма забава беше, голямо скачане на трамплините, направо се размазаха децата. Всички доволни, най - вече аз, че имаше желаещи да се занимават с бебата Grinning
Ако е за среща и да ми е под 2ч шофиране идвам Simple Smile

Ужасия, последната седмица на Март и първата на Април е Великденска ваканция. Цените на билетите в началото и края на ваканцията са особено високи. Само седмица по - късно ще паднат.

Мери, много ти се кефя на обясненията, всеки път се зароввам из нет-а да видя за къде говориш, а ентусиазма ти е впечатляващ.

Последна редакция: нд, 25 фев 2018, 21:25 от ponqkoga

Общи условия

Активация на акаунт