Великобритания - Тема 73 Зимно - Пролетна

  • 73 919
  • 725
  •   1
Отговори
# 600
  • York
  • Мнения: 826
Едва изкарах първият месец в пъба, заради езика. Що подигравки и шеги имаше на мой гръб, докато свикна.В абсолютно нелепи ситуации съм изпаднала, но и много научих от клиентите. Те самите много често ми обясняваха разлики между изрази, учиха ме на нови изрази, думи и словосъчетания. Постепенно всичко си дойде на мястото.
Сега ако нещо не съм сигурна питам щерката за справка. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 601
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 478
Предполагам и аз ще изживея шок, докато свикна да ги чувам какво ми казват. И ще има да се излагам с неподходящи словосъчетания, но пък ако има кой да ме поправя, ще се справя.

И да питам един въпрос за пътуване с влак. Според вас добра идея ли е да се пътува с влак на Великден от Лондон до Кардиф. Билетите с Райън еър на първи април на обяд са 16 паунда на човек. Мисля само с ръчен багаж да пътувам, а всичко друго да пратя с куриер или превозвач. Но нямам никаква идея дали няма да е лудница и дали няма да съжалявам после.

# 602
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Провери как са влаковете. По време на такива холидейс обикновено работят по линиите и спират влаковете. Аз уж погледнах, Падингтън Кардиф и не ми излязоха engineering works, но за всеки случай и ти си провери и то от летището.
https://www.networkrail.co.uk/running-the-railway/looking-after- … vement-work-2018/

# 603
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 478




Merry, благодаря, че си си направила труда да провериш за мен. За всеки случай решихме да летим до Бристъл на 31 март, така че и да няма влакове от там до Карфили, ще може и с кола под наем да ни приберат.

# 604
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Цял уикенд съм в къщи. Домакинствам,  ям и гледам филми Sad Заради времето вчера си отменихме разходката, а днес се събуждам, снежец пак натрупал и колоезденето го отложиха разбира се.
Направих макарони за закуска, подредих една пералня от вчера, прострях втора в къщи, сега въртя трета с чаршафи и мисля навън да я просна 🤔
Тревата е покрита със сняг и заекът обикаля храстите на съседа. Опитва се да докопа някое свежо листо през оградата. А котката периодично ходи до вратичката си и се чуди, да излезе ли на снега и да си намокри лапите или по-добре в къщи да седи 😂
При вас наваля ли сняг?

# 605
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
При нас от вчера следобяд вали сняг, даже по-тъмно излизахме, че малката искаше да играе навън Simple Smile сутринта имаше десетина см и веднага след сън пак отиде на двора. Но предполагам, че до утре няма да има Simple Smile Искам да е топло вече Simple Smile

# 606
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 131

Имаме, имаме😁

# 607
  • На острова
  • Мнения: 1 273
Аз вчера водих малкия на рожден ден на съученичка, в най-големия студ и вятър и прехвърчащ сняг. Майката на рожденничката им беше подготвила изненада - Ice Cream Van, хаха, голяма комедия. То вали, децата с коси покрити със сняг, на опашка за сладолед. Ми откъде да знае жената, че средата на март ще трупа снежец. Хапнаха си де, но на мен ми беше много студено цял ден. Набичихме парното на макс. Надявам се пролетта да идва вече 🌱☀🌸

# 608
  • Мнения: 3 221
Миа, разсмя ме.😂 И ние вчера бяхме на РД в това шантаво време. На всеки няколко минути от слънчево преминаваше в силен вятър със сняг. Все се надявах да се спре на слънчевото време, но уви-бая понатрупа пак и продължава да вали. Искрено се надявам да е последният за тази година!

Мери, съжалявам за провалените планове! И аз като теб, от немай къде, се отдадох на шетане днес.

понякога, честита ви победа на Йорк за най-добър град за живеене!

# 609
  • България моята родина
  • Мнения: 201
Здравейте момичета и тук отново е натрупало и не спира да вали.
Днес си имам рожденник партито мина преди малко.Както казахте звъннаха някои родители,бях се натъжила че са само 4 деца,но на деня дойдоха и други и с братя и сестри събрахме 10 деца.Изкараха си супер,малкия е доволен ние също.
Поканиха ни на великденско парти.Знаете ли носи ли се нещо подарък за детето или нещо друго.Не сме били и не знам или да попитам майката като ги видя.

# 610
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 131
Gapamilo, честит ти рожденик. Да ти е жив и здрав!

# 611
  • България моята родина
  • Мнения: 201
Благодаря Hug

# 612
  • Мнения: 3 221
Много здрав да е рожденика! Радвам се, че партито е минало добре.

# 613
  • България моята родина
  • Мнения: 201
Мерси pampers Blush

# 614
  • Варна/UK
  • Мнения: 1 008
Здравейте!
Имам въпрос относно child benefit и се надявам тези, които са пускали документи по-скоро да помнят. Направих 3 месеца в страната на 18.11.2017. Работя от декевмри и в края на януари/преди 7 седмици/ пуснах заявление за child benefit, като изпратих паспорта и Акта за раждане на сина ми. В сайта им пише, че за новодощли в страната отнема до 12 седмици. Помните ли кога ви върнаха документите и дали ще искат и други документи/от училище, че ходи и т.н./? Тъй като веднъж ми губиха паспорт/не беше тук и беше преди повече от 10 години/ съм винаги притеснена, когато имам някъде пратени официални документи и трябва да ми се върнат. Колко време отнема да ми върнат документите, помните ли?
Благодаря ви! Wink

Общи условия

Активация на акаунт