Хотели на морето - с безплатно за деца до 14 години

  • 8 040
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 367
Предполагам, че и други се интересуват от такава тема, затова си позволявам да я пусна. Струва ми се много нечестно, в болшинството хотели деца над 12 години да се таксуват като възрастни.
Моето дете лятото / по-конкретно август месец/  ще е 13 години и 5 месеца. Досега съм видяла само един такъв хотел - Блек Сий Стар, Черноморец  - има го на сайта на Визит. Пише, че е някакъв нов хотел ....
Моля, който има впечатления за други такива хотели, да сподели.

# 1
  • Мнения: 3 696
това таксата за нощувка ли е, аз съм виждала до 7 години само

# 2
  • София
  • Мнения: 748
Аз само да кажа, че моят дванайсетгодишен яде повече от мен и е с 10 сантиметра по-висок и с 10 килограма по- тежък. Някак не ми  е реално да не се таксува нормално на тази възраст. Честно казано смятам, че до 7-8 годишна възраст са малки, оттам нататък много деца са си равностойни по консумация и размери на възрастните.

# 3
  • Русе
  • Мнения: 7 764
Това е много индивидуално защото моето 8-год. яде колкото мен и 14-годишното ни, взети заедно. Обаче плащам за него намаление а голямото вече го таксуват като възрастен. Да, по-висок е вече но нито ще изяде, нито ще изпие колкото един голям.
Оня ден исках от един хотел разумен отговор на този въпрос защо, отговориха ми; "такава е политиката". Пак няколко пъти питах защо (с много любезен тон, просто исках отговор) и нямаше смислен отговор.

# 4
  • София
  • Мнения: 748
Искам да ви кажа, че когато и двете ми деца бяха под 12 г. и бяха безплатни в този смисъл, като ходехме по хотели съм си мислела " тези ако само знаеха кой им идва на закуската, щяха да ревнат на глас!"

# 5
  • Мнения: 3 696
аз си мисля,че другите разходи на малките са както и за възрастни, ако не и по-големи, ако изключим храната, там варира, то разхода на ток и на вода за едно дете и за възрастен за равностойни, ако не и повече, както и случайните инциденти при децата са чести, за това мисля и цената е такава

# 6
  • Мнения: 3 480
В чужбина се водят "деца" до 12г. включително. След 13г. са възрастни.

# 7
  • София
  • Мнения: 38 116
В чужбина е друго разпределението. Тук съм забелязала, че по-скоро плащаш стаята/студиото, а не колко и какви хора сте. Т.е. ако ползвате 3 легла, плащаш 3 легла. И храна и напитки, според вида настаняване.

# 8
  • Русе
  • Мнения: 7 764
Ако взема студио или фамилна стая, ще платя за голямо като за възрастен а ще спи на диван. В едноспалните апартаменти също. Според мен не са го измислили  в полза и на двете страни, гледа ли са само тяхното  Crossing Arms

# 9
  • Мнения: 3 696
Ако взема студио или фамилна стая, ще платя за голямо като за възрастен а ще спи на диван. В едноспалните апартаменти също. Според мен не са го измислили  в полза и на двете страни, гледа ли са само тяхното  Crossing Arms
е и това не е така на всички места, при нас по морето, ако нощувката за възрастен е 15, за дете е 10, като под дете имам предвид почти до 18 Simple Smile и е със самостоятелно човешко легло

# 10
  • Мнения: 224
Аз пък мисля, че всеки хотел всяка година си променя политиката. Преди години, когато детето беше на 13, се отказах от един хотел, който беше до 14 години безплатен. Казах си: "Този догодина ще го посетим". Да, ама не, беше вече до 13. Та така...
А относно това кой какво яде и изпива - и според мен не е честно за децата. Все пак не са равностойни на нас. Ако не са безплатни, то поне някаква отстъпка трябва да има за тях.
Видях в Ариана  Китен, че за дете от 12 до 16 години - 20 лв на ден, което ми се струва приемливо.
http://www.ariana-kiten.com/bg/prices/%D0%A6%D0%B5%D0%BD%D0%B8.html

Най-добрата агенция откъм интерфейс за мен е Амигостравел. Ползвах ги миналата година. Имат си търсачка. Имат си калкулатор за цените. Помислено е за всички. Не винаги цените им са най-добрите, обаче.

https://www.amigostravel.eu/hotel-riva-sunny-beach - ето един с безплатни деца до 14 г.
Ползвай търсачката и ще излязат и останалите.

# 11
  • Русе
  • Мнения: 1 760
Аз пък търся хотел с безплатни две деца. Моите са малки, но на повечето места второто плаща 50% от цената за възрастен, а е на 3 години и почти нищо не консумира. На някои места пък и двете деца се таксуват частично. И спят на диван. По-точно на единия от нас се налага да спи на диван с едното дете. Другия вариант е да се вземат 2 единични стаи, но тогава пак цените са доста нагоре.

# 12
  • СОФИЯ/ДРАГАЛЕВЦИ
  • Мнения: 752
в Хермес -Царево е до 14г

# 13
  • Мнения: 501
Ето тук например са две деца безплатно:

https://www.visit.bg/oferti-pochivki/paketni-ceni-hotel-dolfin-g … otel-varna-19572/

Има и други, ама си трябва търсене.

# 14
  • Русе
  • Мнения: 7 764
С две деца ама до 12 год.  Confused

Общи условия

Активация на акаунт