Рожден ден в детска ясла

  • 3 526
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 372
Здравейте, след известно време дъщеря ми ще има рожден ден, първи в при постъпването в детска ясла, искам да попитам майки как преминаваха рождените дни на Вашите деца, как се подготвяхте, какво носехте за почерпка, нещо интересно..общите неща торти и т.н е ясно, но нещо по -интересно за самите деца може би...Simple Smile

# 1
  • Мнения: 7 325
Можеш да направиш хапки от франзела с интересни мотиви. Или парченца плодове подредени в различни форми. Можеш също да подготвиш по нещо мъничко за всяко дете. На един р.д при нас подаряваха книжки с приказки. Дъщеря ми все още като я види се сеща за рождения ден на Марта.

# 2
  • Мнения: 372
Да нещо такова ме интересува, нещо за децата...незнам може би има хиляди идеи..

# 3
  • София
  • Мнения: 27 988
Здравейте, след известно време дъщеря ми ще има рожден ден, първи в при постъпването в детска ясла, искам да попитам майки как преминаваха рождените дни на Вашите деца, как се подготвяхте, какво носехте за почерпка, нещо интересно..общите неща торти и т.н е ясно, но нещо по -интересно за самите деца може би...Simple Smile
Трябва да провериш в яслата ви кое от маркираното е позволено. При нас в детската не позволяват торти, соковете не трябвало да съдържат нещо си, ако има аниматор, името му трябва да е съобщено предварително... Провери конкретните изисквания за вашата ясла. За почерпка в някакви малки пликчета или в хартиена торта обикновено се слага някакво дребно десертче, може балон или някаква подобна дребна играчка, сок, хартиена шапка...  Домашно приготвената храна е забранена.

Последна редакция: вт, 16 яну 2018, 16:47 от milenaka

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Първо попитай какво позволява яслата.Масово не позволяват домашно приготвена храна,което е съвсем нормално.Също и торти.Разрешени са само пакетирани стоки.Носим картонени торти

# 5
  • Мнения: 11 747
При нас (градина е, не ясла, но все пак) е забранено да се носи каквато и да е храна. Абсолютно никаква не може! Картонени торти и пакети също са забранени, тъй като има заповед на кмета, непрозрачни опаковки да не се внасят по никакви поводи, заради безопасността на децата. Не се спазва във всички градини, даже в много малко се спазва, но нашата е от тези малкото. Така, че наистина проучи, защото може всичките ти идеи да са греда.

# 6
  • Мнения: 11 552
Бих подарила индивидуално поднесени пакетчета на всяко дете с опакован бонбон, нещо дребно солено и защо не по една свирка. Crazy Аз така процедирах веднъж в яслата, като оставих пакетчетата в шкафчето на всяко дете- да си прецени вечерта родителят дали ще го даде на дребосъка.

# 7
  • София
  • Мнения: 27 988
При нас свирките са забранени.

Освен да благодаря за отговорите от името на авторката...  Не че тя ме е помолила, но без едно "благодаря" изглежда малко (доста) неучтиво.

# 8
  • Мнения: 11 552
Пошегувах се за свирките.  Peace Да ги надуят ония ми ти деца вкупом- бррр.

# 9
  • Мнения: 11 747
Свирки е по- добре от храна. Това "да си прецени вечерта родителят дали ще го даде на дребосъка", нали знаеш, че не работи? Детето като се настърви, иди му го издърпай от ръцете! Даваш - искаш или не искаш.

# 10
  • София
  • Мнения: 27 988
Свирки е по- добре от храна. Това "да си прецени вечерта родителят дали ще го даде на дребосъка", нали знаеш, че не работи? Детето като се настърви, иди му го издърпай от ръцете! Даваш - искаш или не искаш.
Не е сигурно. При нас ги забраниха, защото едно дете беше надуло свирката в ухото на друго и след това второто имаше проблеми. Доколкото знам, вече всичко е наред, де, но по-добре да не се рискува.

# 11
  • Мнения: 11 747
Олеле, не допусках.

Общи условия

Активация на акаунт