Тема за бързи въпроси и отговори - Всичко за нашите деца - Училищен блиц

  • 82 388
  • 742
  •   2
Отговори
  • Мнения: 7 210
Това е тема за бързи въпроси и отговори.
Нека тук задаваме въпроси, касаещи всичко което се случва с нашите деца - училищен живот, книги, учебници, закуски, ваканции, облекло, нормативни уредби, регламенти, наредби, вируси, взаимоотношения, съвети и т.н.

Разбира се, че всеки потребител може да публикува нова тема и там да намери своите отговори. Също така може да попита в темите по училища или набори, но практиката показва, че не винаги намира компетентен отговор.

Темата е за всички онези, които искат бърз отговор, не го намират другаде и не им се оформя нова тема.

Дали ще е успешна тази тема, зависи от вас.

Дали има смисъл от нея и дали ще е полезна, бъдещето ще покаже.

Успех!

# 1
  • Мнения: 4 204
Бърз запис , за да мога да реагирам ако някой зададе експресен въпрос!
Чудесна идея!

# 2
  • Мнения: 7 210
Бърз запис , за да мога да реагирам ако някой зададе експресен въпрос!
Чудесна идея!

Благодаря Герка!  bouquet

# 3
  • Мнения: 4 315
Чудесна идея!
Много родители негодуват и с основание заради ранния час на започването на учебните часове при училищата с двусменен режим.Тази сутрин по ТВ -канал 1 чух ,че се предвижда от 2020 г да се премине на едносменен  и реших да отделя няколко минути за да споделя проблемите ,с които се сблъсках аз и детето ми в училище с едносменен режим с надеждата нещата да се оправят и да не страдат други дечица.
Скрит текст:
Големия проблем според мен идва от начина на определяне на бюджета.По-малко деца ,една смяна съответно някъде някой чиновник решава че им се полагат примерно само 5часа отопление дневно.
Това на момента прави изпълнението на наредбата  за темературата в класните стаи задължителен  минимум 18 градуса невъзможна за спазване.В студените дни ако отплението бъде спирано на обяд и не се отоплява в продължение на 15-19 ч.,стаите изстиват толкова много ,че когато се включи отоплението на следващия ден не може да сгрее до 18 градуса дори в края на деня.За дните след ваканция или след почивните събота и неделя не коментирам изобщо.
Хората в институциите ,които са задали тези лимити не откликват на жалби.
Служителите ,които трябва да подадат официално сигнал за нередност не го правят.
Проверките нищо не променят.
Замерванията се правят в края на учебния(отопляемия) период ,когато показанията са максимални и никой не се интересува за да е 16 градуса в 11 ч  след няколко часово топлене ,колко е ли било при започването на първия учебен час.Няма да коментирам  как  се отазява на  изпотено след физическ  дете  студената класна стая.
Боледуванията на децата се отдават на вируси и никой не задава въпроса защо тези вируси за драстично по-малко в топлите училища.
Родителите се държат в неведение или умишлено биват заблуждавани за да не разберат колко зле е положението наистина.
Ако детето ви е по-малко няма как да разберете защо толкова често се оплаква че го боли коремче, а и трудно може да се докаже от кое е довело  до поредната ужасна кашлица .
Вероятно ако детето ви е слабичко и болнаво не бихте се усъмнили ,но ако е здраво и силно започват да ви глождат съмнения. До толкова че да купя термометър (с термодвойка или спиртен за да е безопасен ) и да го накарам всяка сутрин да ми казва колко градуса е в стаята.

Фактите: три поредни отопляеми дни в началото на декември при положителни външни темеретури в класната стая при започването на учебния процес  термометрите (два за да няма грешка) показват 13 градуса.

Последва разговор по телефона с класната ,която не го отрече.
Последва разговор с директора - същото.
Не ги оправдавам ,защото независимо от всичко смятам че тяхно морално задължение е да съберат всички родители и да ни информират колко е сериозно а не да чакат сами да го ''открием'' ,но най-виновни за мен си остават онези които са взели решението и са задали бюджет с който  са лишили децата ни от защитата на наредбата за минимум 18 градуса в клас.


# 4
  • София
  • Мнения: 17 905
Fran, благодаря за темата! Мисля, че ще се задържи във времето, защото за по-общи въпроси е далеч по-лесно да попиташ тук, отколкото в темите по училища или набори. И в тази връзка - чуват ли се някъде из София слухове за  грипна ваканция?

# 5
  • Мнения: 24 041
Не съм чула да се споменава за грипна ваканция в София.
Аз искам да попитам има ли въшки из града?

# 6
  • софия
  • Мнения: 25 114
Въшки винаги има.

# 7
  • Мнения: 7 210
И в тази връзка - чуват ли се някъде из София слухове за  грипна ваканция?

На сайта на 119-то от няколко дни превантивно пускат информация за присъстващи ученици:

http://www.119sou.com/bg/node/4277

# 8
  • Мнения: 24 041
Сетих се още нещо да попитам  Blush Менюто във всички училища едно и също ли е?

# 9
  • софия
  • Мнения: 25 114
Не, фирмите, които обслужват са различни.

# 10
# 11
  • Мнения: 7 210
Сетих се още нещо да попитам  Blush Менюто във всички училища едно и също ли е?

Нямам информация, но според мен е по-скоро различно.
Това модерно училище е въвело много удобна електронна система за хранене:

https://catering.119su.bg/

Има ли и в други училища, в които е възможно закупуването на купони за стол онлайн?

# 12
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 842
Днес учителка ми каза, че тази седмица влизали в часовете да броят колко са отсъстващите по болест за да правят статистика относно грипа. 

# 13
  • Мнения: 17 904
Страхотна тема, благодаря!

Засега нямам нищо за питане, малката е на една смяна, щастливци сме, каката е на 2, на тя завършва вече, няма да дочака обещавания от няколко правителства и кметове физкултурен салон.

Навсякъде си има по нещо май

# 14
  • София
  • Мнения: 11 923
Странно, бях коментирала в темата, а коментарът ми е изтрит.
И моят син няма да дочака минаването на една смяна.

Общи условия

Активация на акаунт