Тема за бързи въпроси и отговори - Всичко за нашите деца - Училищен блиц

  • 82 575
  • 742
  •   1
Отговори
# 345
  • Русе
  • Мнения: 11 916
Sashkaf
Извинявай, но от начина на писане не разбрах дали сте посетили логопед.
отидохме на логопед от там ни казаха ,че логопедът бил за
  Според мен са ходили.

Sashkaf , има много книжки-игри и такива за оцветяване с букви и цифри. Повечко време и тематични игри с детето ще помогнат. Ако има любими занимания - теми, филми,песни - включете ги в тези игри. Имаше преди време компютърни игри - Буквенка и Цифренка. Добре бяха направени и моето дете много се занимаваше с тях. Сега не знам откъде се поръчват обаче.

# 346
  • София
  • Мнения: 9 107
След като трима човека са казали различни, че не е дислексия, аз бих завела детето при още един логопед - препоръчан и при още един психолог - препоръчан. Ако и те кажат, че няма проблеми, просто трябва да се работи повече с детето - да упражнява нещата, които го затрудняват.
Но честно казано и твоят начин на писане е малко странен - на моменти трудно се разбира какво точно искаш да кажеш (не го казвам като обида и с желание да те засегна).
Прекарвайте повече време заедно с детето -  в четене на книжки (приказки) и работа по помагала от типа:
https://www.book.store.bg/p201625/diktovki-za-1-klas-poli-rangelova.html
https://www.book.store.bg/p167636/gotovi-za-uchilishte-testovi-i … ia-simeonova.html
https://www.book.store.bg/p200963/vylshebnoto-kliuche-uprazhneni … i-peshterska.html

# 347
  • София
  • Мнения: 62 595
авторката на поста нещо се изгуби, и без това е първият й пост и е регистрирана вчера.  Много е объркано и започвам да подозирам, че е пързалка. Просто не може без нищо да й назначат допълнителен учител, както тя казва, защото ако е ресурсен такъв, трябва детето да е обследвано, да има документ и т.н. Хич не се дават ей така ресурсни учители. Не било за психолог, логопедът не знам какво казал, и накрая допълнителлен учител назначават! Абсурд!

# 348
  • Мнения: 19 284
Не ми прилича на пързалка, а на неграмотен или чужденец родител, но ти имаш повече опит с каналния ред при такива случаи.

# 349
  • София
  • Мнения: 62 595
За да получи ресурсна помощ детето трябва да е минало три вида оценки от психолог, логопед и не помня, май ресурсен учител, а ако всички вдигат рамене и казват, че няма нищо, как точно ще се обосноват, за да се иска ресурсен? Не вярвам майката да е чак толкова неорииентирана и да не знае какво е правено, да няма документи и какво точно се случва. Хората се чудят как да се доредят до ресурсно подпомагане, а тя ей така, от нищото, едва ли не без нея, всичко се е уредило, а на детето му нямаа нищо. Затова написах, че ми е мътна тая работа, чак толкова неориентирани родители не съм срещала.

# 350
  • София
  • Мнения: 5 283
За дислексията има хубава тема във форума и там пишат доста хора, минаващи и минали през това. Може би там ще е по-полезно да се пита.

Ето линк: http://www.bg-mamma.com/?topic=957532

# 351
  • Мнения: 3 876
Всъщност има ужасно много неориентирани родители. Има и такива учители. Аз самата съм присъствала на родителска среща, носеща толкова много дезориентация и лъжовна подвеждаща информация, че не знам да е имало родител тогава, който да е бил добре ориентиран.

# 352
  • Мнения: 21 455
Издателска група „Просвета“ осигури за всички училища в страната достъп до дигиталните варианти на печатните учебници по всички предмети за учениците в 1-7. клас. Това, което детето само трябва да направи, е да влезе на сайта на издателството, да избере желания учебник по желания предмет и да кликне върху бутона за ползване.
Не е необходима регистрация. Скоро линкове към електронно четимите учебници ще бъдат качени на специална платформа на страницата на МОН, откъдето също ще може да се четат и ползват.
Безплатни електронно четими варианти на учебниците

Последна редакция: чт, 12 апр 2018, 17:56 от Дидева

# 353
  • софия
  • Мнения: 25 390
Издателска група „Просвета“ осигури за всички училища в страната достъп до дигиталните варианти на печатните учебници по всички предмети за учениците в 1-7. клас. Това, което детето само трябва да направи, е да влезе на сайта на издателството, да избере желания учебник по желания предмет и да кликне върху бутона за ползване.
Не е необходима регистрация. Скоро линкове към електронно четимите учебници ще бъдат качени на специална платформа на страницата на МОН, откъдето също ще може да се четат и ползват.
Безплатни електронно четими варианти на учебниците
А ние купихме достъп до ЧП преди време. Нищо, хубаво и полезно е.

# 354
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Няма информационни технологии в 7 клас.

# 355
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Добре,това с електронните учебници как ще помогне за олекотяване на раницата?Ще им разрешат да отварят тях по време на час ли?На какво устройство?Или у дома ще учат на тях?В стаите няма място всички деца да си оставят учебниците.

# 356
  • Мнения: X
На таблет?

# 357
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 002
за мен е полезно.
преди време разбрах, че има разлики между учебниците на Просвета и другите издателства, а малкото НВО е по Просвета.

при нас са избрали друго издателство, сега ще мога да проверя какво липсва.

# 358
  • София
  • Мнения: 62 595
Като се замисля, нещо не съм сигурна за електронните учебници дали е толкова ефективно. За да се олекотят раниците, би трябвало да има "държавен" комплект да седи в училище, и детето да си има един комплект вкъщи, но примерно черно-бял. Не съм смятала, не зная дали разпечатването на страници от учебника би било по-евтино. Таблетът не е много удобен за четене, каквото и да си говорим, а все на нещо трябва електронните учебници да се четат. В училище едва ли ще им позволят да ползват електронния учебник, още повече, че не всеки родител иска или може да се охарчи за таблет или достатъчно голям телефон с голям екран за четене. Ако трябва да разпечатвам листче по листче урока, за да си го носи детето в училище и да не му тежи учебникът, дали ще ми излезе по-евтино, отколкото да купя един черно-бял учебник и да го разкостя на отделни страници?

# 359
  • Мнения: 3 048
Ще ми се да можем да принтираме от електронно достъпните учебници и въобще да сваляме като pdf. На пръв поглед не видях такава възможност.

Общи условия

Активация на акаунт