Интериорен SOS /9/

  • 114 852
  • 781
  •   2
Отговори
# 1
  • Мнения: 560

Нивиана, не се отказвай от темата, моля те. На мен няколко пъти ми беше изключително полезна. Hug

Благодаря Спунк !

Ще слагам статии, мои и чужди и анализи дори на само на снимка и тук, за да е по събрана информацията.
https://www.facebook.com/%D0%A1%D0%9E%D0%91%D0%90-622546811191845/

СОБА е съкращение от Съвети/Статии за ОБзавеждане и Архитектура, а иначе основната първа стая, стаята с огнището.

Последна редакция: ср, 17 яну 2018, 08:08 от Нивиана

# 2
  • Мнения: 560
Пренасям един въпрос  на *hope от другата тема:


Скрит текст:
Здравейте, дами! Благодаря за прекрасната тема и за полезните съвети и идеи, които давате, страхотни сте!
Скоро ще правим ремонт на хол/трапезария и не мога, и не мога да избистря концепцията си. Тотално съм зациклила, постоянно разглеждам сайтове за обзавеждане, както и такива на мебелни магазини и сякаш повече се обърквам, вместо да реша нещо конкретно. Имам нужда от помощ, компетентна помощ.
Константите в помещението са следните: бяла дограма и врата ,
 и паркет
Цветът на стените мисля да светло гълъбово синьо-сиво , а диванът ще е графитено сиво, подобен на този от снимката, но може би с не толкова модерно излъчване (също имам драма при намирането на такъв).
Най-голямо затруднение срещам при секцията. Горе-долу имам представа какъв модел искам да е, но не мога да се спра на цвят.
От една страна вариант е да е мръсно бяло (такива са ми гардеробите в коридора, такава ще бъде и кухнята), но пък така ще се "бие" с бялата врата, с която ще делят една стена.
Другата възможност е да бъде в дървесен цвят, но какъв? Харесали сме трапезарна маса
и е логично да е същия цвят, но него също не можем да го изберем. Не искам нито да е много светъл, нито да е много тъмен, нито да червенее, нито да сивее и същевременно да отива на стените и паркета.
Наистина имам нужда от съвет и идеи. Предварително благодаря на всички, които ще изкажат мнение по моя казус!  bouquet


Според мен масата и секцията спокойно могат да са черни, ама хубаво черно, ярко.
И тогава си изберете цветни столове, завеси, възглавнички, текстил.
Ще имате  хубав неутрален  фон, който ще можете да разнообразявате.


# 3
  • В градината...
  • Мнения: 15 923
Благодарим за новата тема, ще следя с удоволствие!

Последна редакция: ср, 17 яну 2018, 12:34 от perunika

# 4
  • Мнения: 1 787
И аз благодаря! Ще следя с интерес и даже въпрос имам в момента. Simple Smile

Искам да закача кръгло огледало над камината по този начин:



Горе ширината на моята камина е 1190 мм, а на височина достига 950 мм от пода. С какъв диаметър е добре да е огледалото (габаритно, т.е. с рамката), за да стои симетрично и на каква височина е най-подходящо да се сложи? На тази снимка ми се струва, че диаметърът е около 2/3 от ширината на камината, това подходящ размер ли е? Тепърва започвам да търся откъде да поръчам подобно огледало, не съм решила още дали искам да е по-изчистено или с файнска рамка. Ако сте мяркали някъде из магазините хубави готови предложения, които мога да видя, ще се радвам да споделите. Simple Smile

# 5
# 6
  • Мнения: 1 787
В Икеа съм разгледала всички огледала и нито едно не ми допада за целта. Sad Иначе съм фен.

# 7
  • Мнения: 5 234
Благодаря за полезната тема. Ще следя с интерес.
Аз съм затруднена с избора на осветителни тела - 2 броя за холо-кухнята. Не искам да са висящи, за по-прибрани, тъй като ММ е висок, а таванът е на 2,60, и да са красиви и модерни, да не събират прах вътре. Идеи? Също за детска момическа стая ми трябва осветително тяло.
Благодаря предварително.

# 8
  • Мнения: 1 787
Не знам дали вече си ходила в Decor Center на Околовръстното - там има магазин на Eglo и според мен най-голям избор на осветителни тела (и най-хубави модели) в цяла София. Имаше един сайт: https://www.ultralight.bg/, който НЕ Е на този магазин, но голяма част от моделите ги има - за твой ориентир само, ако искаш да гледаш първо в нета, иначе най-добре е на място. Може да си харесаш нещичко. Simple Smile Аз оттам купих лампи са коридора и за двете бани. Всичко останало като осветление е от Икеа - техните модели отговориха в най-голяма степен на моето търсене. Успех! Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 508
Чудесна тема, ще ми бъде много полезна в бъдеще.

Не можах да намеря правилната тема и ако може тук да ми помогнете със съвет - искам да сложа паркет в едно помещение, но в него има един много, много тежък диван. Дали може да се започне слагането на паркета, после дивана да се привлачи върху готовото пространство и да се продължи полагането на паркета и в останалата част на стаята (не знам дали обясних правилно Simple Smile ). Накратко, не искам да вадя дивана от стаята. Дали е възможно?

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 580
И аз благодаря! Ще следя с интерес и даже въпрос имам в момента. Simple Smile

Ако сте мяркали някъде из магазините хубави готови предложения, които мога да видя, ще се радвам да споделите. Simple Smile
Видях доста видове огледала в Айко. Имаше всякакви стилове...и доста натруфени и по-изчистени. За мебели не го харесвам никак този магазин,но за аксесоари -има някои попадения.

# 11
  • Мнения: 560
И аз благодаря! Ще следя с интерес и даже въпрос имам в момента. Simple Smile

Искам да закача кръгло огледало над камината по този начин:



Горе ширината на моята камина е 1190 мм, а на височина достига 950 мм от пода. С какъв диаметър е добре да е огледалото (габаритно, т.е. с рамката), за да стои симетрично и на каква височина е най-подходящо да се сложи? На тази снимка ми се струва, че диаметърът е около 2/3 от ширината на камината, това подходящ размер ли е? Тепърва започвам да търся откъде да поръчам подобно огледало, не съм решила още дали искам да е по-изчистено или с файнска рамка. Ако сте мяркали някъде из магазините хубави готови предложения, които мога да видя, ще се радвам да споделите. Simple Smile

Тук май никой не ме е питал в милиметри:)
Нарисувах ви как е в момента тази картинка, в сантиметри:)
Според мен без рамка ще е като дупка, може би нещо с уау/файнска:)/ рамка, слънце дори.

https://www.facebook.com/622546811191845/photos/a.82466973764621 … ype=3&theater

При тази височина, един висок човек ще е в края на огледалото. Сложила съм и примерна височина на стая. Аз си мисля че самото стъкло би могло да е по-малко и да е по високо.
Мислили ли сте за правоъгълно по височина поставено?






# 12
  • Мнения: 560
Чудесна тема, ще ми бъде много полезна в бъдеще.

Не можах да намеря правилната тема и ако може тук да ми помогнете със съвет - искам да сложа паркет в едно помещение, но в него има един много, много тежък диван. Дали може да се започне слагането на паркета, после дивана да се привлачи върху готовото пространство и да се продължи полагането на паркета и в останалата част на стаята (не знам дали обясних правилно Simple Smile ). Накратко, не искам да вадя дивана от стаята. Дали е възможно?


Този паркет няма да го циклите и лакирате?

Питайте Фивекс. Много са мили, ще ви консултират.


http://www.phivex.com/

# 13
  • Мнения: 1 508
Не, няма да се цикли, за ламинат става въпрос. Ще питам, благодаря Simple Smile

# 14
  • Мнения: 560

Искам да закача кръгло огледало над камината по този начин:





  Madeleine, Намерих цялата картинка  на камината. Не е зле пропорционално на тази снимка.

Ако искате точно такова, можете да си поръчате на CNC да ви издълбаят рамка, и после ще си залепите  кръгчето.


https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/26804844_150699131 … f&oe=5AB0D78B

Общи условия

Активация на акаунт