Интериорен SOS /9/

  • 115 449
  • 781
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 787
О, не си взимайте двуцветен диван, според мен.След време, ако решите да пребоядисате стените, какво ще стане?

По повод артистичния хаос (където обаче всичко е обмислено и си върви едно с друго Simple Smile ), за който стана въпрос по-горе, едно готино клипче. Simple Smile

# 661
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
О, не си взимайте двуцветен диван, според мен.След време, ако решите да пребоядисате стените, какво ще стане?

По повод артистичния хаос (където обаче всичко е обмислено и си върви едно с друго Simple Smile ), за който стана въпрос по-горе, едно готино клипче. Simple Smile


Дивана е от Икея. Свалят се, перат се, а и се купуват отделно тапицерии ... Kivik сме си харесали - две табуретки с ракли, на които могат да се сложат облегалки и една лежанка, която става на легло ... А и на всички могат да се сложат подлакътници ... На място сме говорили, че може да се направят всякакви комбинации и да се закупят - с 80 или 100 см.  облегалки, с един или два подлакътника (даже сме намислили и трите модула да са самостоятелни - всеки с облегалка и подлакътници два на брой, като ни писне - на два от тях се маха по един подлакътник, на третия и двата и се събират в двуместен диван с лежанка ... Въртели сме го много в Икея като възможности. Единственото, което не ни допада е, че не е много, многоо твърдо, а повярвай - това е най-твърдото в Икеа Simple Smile ) ... Опциите са много. А и много лесно се сваля всичко и се пере ... Да не говорим, че е много проста кроиката на тапицерията. Всеки тапицер може да ушие и още, каквито искаме като цветове Simple Smile
Предлагат се и други модулни дивани - но или не са твърди, или не се маха тапицерията ... Харесали сме и други опции - ще видим. Има много твърди и хубави унгарски, но пак не се маха тапицерията и не са модулни -> купуваш двойка/тройка и това е ... А на нас ни се иска да е "мобилна" визията ...
http://www.ikea.bg/living-room/Sofas-and-armchairs/Chaise-longue … k-55737/29183985/

Последна редакция: нд, 20 май 2018, 16:54 от Почти безобидн@

# 662
  • Мнения: 3 061
Мострите на Кивик-а са доста излинели. Отделно, струва ми се, че избеляват много лесно. Долу, в намалени стоки, редовно има големи количества калъфи Кивик /по-тъмните цветове/. Прочетете мнения за продукта и в международния им сайт. Hands V

# 663
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Мострите на Кивик-а са доста излинели. Отделно, струва ми се, че избеляват много лесно. Долу, в намалени стоки, редовно има големи количества калъфи Кивик /по-тъмните цветове/. Прочетете мнения за продукта и в международния им сайт. Hands V
Благодаря!!!

# 664
  • Мнения: 1 787
Хм, не знаех, че KIVIK имат калъфи в зелено... Thinking От новите неща ли е? Иначе аз много го харесвам този диван в класическата му форма. Обаче май скоро не сте поръчвали шиене на калъф на диван, за да махнете с лека ръка и да кажете - тапицерия лесно се сменя. Simple Smile

Аз имам тъмносинята дамаска като на KIVIK вкъщи, грее я слънце, но още е рано да кажа дали избелява. По принцип според мен е едно от най-добрите предложения откъм цветове на мека мебел (заедно със светлите дамаски).

# 665
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Класата си личи по материалите основно, лично за мен. Едно е да обзаведеш дома си с мебели от Икеа и ламинат, друго е  с мебели от масив, естествена кожа, паркет, дюшеме и т.н. Пък даже и да не е кожа, хубавата дамаска и хубавата изработка си личат от километри. Какъв стил се избира и как се съчетават цветовете също допринася за излъчването на 'класа'. Виж стилно и елегантно излъчване може да се постигне и с мебели от Икеа, както и безвкусица със скъпо обзавеждане.

# 666
  • Мнения: 1 849
Здравейте, имам нужда от съветите ви.
Престои ни козметичен ремонт- смяна на  ламинат, врати и освежаване цвета на стените.
В момента сме със светъл ламинат (бук), но искам да го сменя с нещо, на което няма да личи всяка прашинка и капка вода, както досега.
Спряла съм се на показания по-долу цвят, но приемам и други мнения.
Стените ще бъдат в светли цветове (праскова, бледо пепел от рози), мебелите са венге и тук идва голямата чуденка за цвета на вратите- чета, че трябва да се върже с цвета на паркета, аз искам венге, но според мъжа ми ще стане много тъмно и той настоява за бели врати.
Пускам снимка на избрания засега ламинат (според мъжа ми е шарения, но той никак не се впечатлява от прашинки и капки Grinning ) :

# 667
  • Мнения: 39 232
Харесах паркета. Какъв цвят се води? Бих заложила на бели врати.

# 668
  • Мнения: 560
Здравейте, имам нужда от съветите ви.
Престои ни козметичен ремонт- смяна на  ламинат, врати и освежаване цвета на стените.
В момента сме със светъл ламинат (бук), но искам да го сменя с нещо, на което няма да личи всяка прашинка и капка вода, както досега.
Спряла съм се на показания по-долу цвят, но приемам и други мнения.
Стените ще бъдат в светли цветове (праскова, бледо пепел от рози), мебелите са венге и тук идва голямата чуденка за цвета на вратите- чета, че трябва да се върже с цвета на паркета, аз искам венге, но според мъжа ми ще стане много тъмно и той настоява за бели врати.
Пускам снимка на избрания засега ламинат (според мъжа ми е шарения, но той никак не се впечатлява от прашинки и капки Grinning ) :


A  защо праскова и пепел от рози? Доколкото това може да опише цвят.
На тази снимка , този паркет е в жълта гама. Прасковата е жълта  или розова....съвсем различно.
Ако искате да е по съвременно - светлосиви стени, топло сиво, за да светне паркета.
Може и жълти.
Венгето надявам се да се открои добре.
Вратите можете да ги направите по тъмно сиво.






# 669
  • Мнения: 1 849
Паркетът е модел Cabana Simple Smile

Не съм се изразила добре- имах предвид, че в едната стая стените ще са в прасковено (розово), в другата пепел от рози, но идеята за сивото много ми хареса, благодаря Simple Smile

# 670
  • Мнения: 1 483
Имай милост към мъжа в къщата, не прави всички стаи розови Simple Smile Има много хубави нюанси на зелено, нежно жълто или пък синьо... Развихри въображението.
Тъмни врати ми звучи много добре, но нека си кореспондират с още някоя малка мебел пак в същия цвят. За да се открояват, касите да бъдат в светъл цвят и паркетния перваз да е същия. Ноооооо с още много мебели във венге не съм сигурна как ще изглежда..... Купени ли са вече тези мебели?

# 671
  • Мнения: 129
Тара, цветът на паркета, който си избрала е страхотен! Вратите си ги представям в бяло, стените също. Вратите и касите ако са в тъмен цвят ще изглежда много старомодно според мен.

# 672
  • Варна - Монреал-Едмънтън
  • Мнения: 178
Вземете дъска от паркета и от там си напаснете най-светлото като цвят - ще е близко до млечно бяло. Това за светли врати.
Ако искате сиви - по същата технология.
Прасковено и пепел от рози  - не бих избрала. Лично мнение.
Вратите изчистени ли са или с орнаменти?
Може ли снимка на мебели за да се прецени стил на обзавеждането и ще е по-лесно за избор на боя.

# 673
  • Мнения: 339
Здравейте, включвам се в темата понеже ни предстои ремонт. Още не съм решила колко голям ще, но ми се въртят различни идеи в главата. Апартаментът ни е обзаведен преди 10г., наскоро ремонтирахме детската и спалнята, а сега предстои хола и кухнята. В хола искам да сменя секцията, а холовия диван само ще се претапицира. Още не съм се ориентирала за цветове, но понеже ламината няма да се сменя ще трябва да се съобразя с него. Като цяло съм отворена за всякакви идеи за разместване. Кухнята няма да се сменя, но кухненския диван и хладилника ми се иска да се разместят. Това се сещам като за начало. Ще се опитам да кача снимки.

# 674
  • Мнения: 339







Последна редакция: сб, 26 май 2018, 12:01 от Киди

Общи условия

Активация на акаунт