Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 13

  • 45 542
  • 754
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: X
Е аз съм +14 за това давам зор Grinning

# 556
  • Мнения: 289
Здравейте! Аз може би по-скоро искам да си изплача мъката.
Родих преди 7 месеца. Преди две седмици имах здравословен проблем, който наложи вливания на лекарства в болница. И се наложи да спра да кърмя. Не пожелах да е с хапче, а постепенно с помпа. Все още изцеждам, вече само по веднъж на ден. Не съм на лекарства вече, но никой не ми дава гаранция дали съм се изчистила и дали няма да се наложи пак да приемам след някоя и друга седмица. А и откакто съм родила здравословното ми състояние не е съвсем добре и всички взеха да ме съветват да спра да кърмя, за да има тялото ми всичките си сили и да съм по-добре. А и мина ми през ума да си върна количеството кърма отново, но такова почти спиране и повторното възобновяване ще направят объркване на хормоните ми, а както казах не съм съвсем добре здравословно. Може би връщането ми хормонално към състояние без кърмене би се отразило подсилващо за организма ми в случая, да използва пълния си набор витамини и сили за себе си.
Та явно се разделям с кърменето. Просто ми е много, ама много мъчно. Защото не съм готова зс това психически. И не по този начин. Не сега. Не ми е това най-големия проблем, но плача за това. Сигурно съм луда. Опитвам се да мисля в посока, че кърмих 7 месеца и това е най-важния период за това, че имахме тази близост с бебето ми толкова време и че сега просто се налага да се погрижа за себе си, за да има бебето ми по-здрава майка да го обича и да се грижи за него.

# 557
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 409
Deborra,
Направили сте всичко, което е било необходимо според ситуацията, за вашето бебче. Не се обвинявайте, следвайте приоритетите си и горе главата. Трудно е, когато човек има една настройка, но се появяват препятствия. Прескачайте, събирайте сили и гледайте напред. Предстоят ви още чудни и уникални мигове с бебока. То ще е щастливо и със здрава и обичаща го и гушкаща мама. Ще намерите начин да компенсирате този вид близост, който дава кърменето, с друго занимание с бебето.
Може да се консултирате с консултант по кърмене и там да ви насочат професионално как ще е по-добре да постъпите.
Кърменето е важно, да, но не трябва да е над всичко и на всяка цена. Но ако консултатнт прецени, както и лекуващи лекари, може да запазите минимална лактация и когато се стабилизирате, да възстановите по-големи количества. (Чела съм за осиновителки, които кърмят. Няма невъзможни неща.) Предполагам, че бебчето е захранено, така че няма да има нужда от големи количества и няма да е трудно постижим и този вариант.
Възстановявайте се бързо и дерзайте!
(гушкащ емотикон)

# 558
  • Мнения: X
Дебора, не се обвинявайте, мога да си представя как се чувствате, но горе главата! Погрижете се за своето здраве сега. За бебчо сте направили всичко по силите ви. Много майки кърмят само до 6-ти месец. Някои дори, защото така са искали. За вашето бебе сега е важно да сте до него с всичките си сили, затова гледайте напред!

# 559
  • Мнения: 16 871
Аз, преди да родя въобще не бях въодушевена от кърменето. Беше ми все тая. И когато ми казаха, че трябва да дохранвам толкова навътре го приех, ппосто мисълта, че няма да имам тези моменти ме побъркваха. Някак аз не се чувствам готова да се откажа.

Така че разбирам Hug но 7 месеца е прекрасен старт!

# 560
  • Мнения: 289
Благодаря ви. Странно, но някак имам нужда да получа подкрепа дори във форума. Просто не съм вярвала, че кърменето освен най-добрата храна за бебето, се оказа такъв момент, изпълнен с толкова любов и ще ми липсва. Не съм си представяла, че ще се наложи така принудително и до някъде рано да спра. Но ще се опитам да гледам от положителната страна - че успях да кърмя цели 7 месеца и ще се съсредоточа върху здравословно захранване на бебето ми.

# 561
  • Мнения: 16 871
Въобще не е странно. Аз от тук получих надъхване и подкрепа. Като се обадя на някоя приятелка и й плачех по тел., че бебето не иска да суче, а иска шише - ми се смееха.
Та, разбирам  Hug

# 562
  • Мнения: X
Винаги съм получавала много повече подкрепа от непознати, отколкото от приятели/роднини Simple Smile

# 563
  • Мнения: 16 871
Момичета,

Съвместими ли са с кърменето вагинални глобули за лечение на гъбички /например Гиназол/ и след това глобули с лактобацили?

Пробвах да проверя в e-lactancia,  но е на испански Blush

# 564
  • Мнения: X
За лактобацилите със сигурност знам, че няма да навредят. А предполагам е същото и за другите глобули, защото няма да ги приемаш през устата.

# 565
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 409
Гиназол като бременна съм ползвала, но за кърменето - не знам. Ако имате телефона на някое аг, обадете се да питате!

# 566
  • Мнения: 16 871
Вече ми помогнаха и активната съставка на гиназол излиза в зелено - нисък риск при кърмене от e-lactancia Wink

За лактобацили не съм проверявала.

# 567
  • София
  • Мнения: 2 666
Вече ми помогнаха и активната съставка на гиназол излиза в зелено - нисък риск при кърмене от e-lactancia Wink

За лактобацили не съм проверявала.

Лактобацили съм ползвала няколко месеца докато кърмя.

# 568
  • Мнения: 1 050
Нормално ли е изцедена кърма, която е седяла в хладилника за 12 часа, да се е утаила, отгоре има нещо като по-плътен слой? Не мирише странно, но не я дадох.

# 569
  • Мнения: X
Е че то винаги има слой, аз разклащам преди да я прелея. Ако не мирише лошо, няма проблем.

Общи условия

Активация на акаунт