Виза за САЩ

  • 5 634
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • гр.София
  • Мнения: 465
Здравейте,
на нашето интервю носехме само DS-160, разписки за платените такси, паспортите и по една снимка, която ни върнаха още щом ни приеха  документите за интервю.
Още на интервюто ни казаха, че сме одобрени и на следващия ден получихме мейл, че са ни изпратени паспортите.
Много хора тук и изобщо гравитират около това, че колкото повече документи носят, толкова повече имат шанс за виза, но аз не мисля така.
Успех Ви желая!

# 16
  • Мнения: 3 292
Супер, аз също не смятам да нося нищо друго. Ако дадат добре, ако не, здраве да е, не съм примрял да ходя на живот и смърт при тях.

# 17
  • Софето
  • Мнения: 619
Според мене, документ за доходите ви е задължителен.

# 18
  • Софето
  • Мнения: 619
Здравейте,
на нашето интервю носехме само DS-160, разписки за платените такси, паспортите и по една снимка, която ни върнаха още щом ни приеха  документите за интервю.
Още на интервюто ни казаха, че сме одобрени и на следващия ден получихме мейл, че са ни изпратени паспортите.
Много хора тук и изобщо гравитират около това, че колкото повече документи носят, толкова повече имат шанс за виза, но аз не мисля така.
Успех Ви желая!
За първи път ли кандидатствахте?

# 19
  • Мнения: 3 292
Според мене, документ за доходите ви е задължителен.
Какво значи документ за доходи?

# 20
  • Софето
  • Мнения: 619
Ако сте на трудов договор, работодателя ви издава бележка, в която пише от колко време работите в тази фирма и какво ви е възнаграждението. Или копие от данъчната декларация за миналата година.

# 21
  • Мнения: 3 292
Няма да кандидатствам за ипотека, освен това съм писал във формата колко получавам заплата и от кога съм там. Ако трябваше да нося нещо, не знам защо искат да се пише, нали уж всичко знаят и проверяват.
Като максимум мога да им принтирам последните 3-4 фиша, но не знам има ли смисъл.
 Някъде четох, че някои носят и подписана молба за отпуск, което ми се стори като виц, но явно и такива хора има..
Данъчна декларация нямам.

# 22
  • гр.София
  • Мнения: 465
Здравейте отново,
не са необходими документи за доходи. В декларацията сте посочили къде работите, какъв ви е месечният приход. Това е информация, която лесно може да се провери.
Alexslav, моят съвет е да се придържате към минималния задължителен набор документи. Вие затова сте декларирали в DS-160 всичко, което са попитали. Те могат да си го проверят.
MALENA, беше ни за пръв път. Ако не съм казала преди, сама си подготвих декларациите и за двамата/ имам предвид, че не съм ползвала услугите на посреднически фирми/.И още една скоба- казвала съм, че толкова се вълнувах, че си сбърках номера на паспорта, когато си насрочвах интервю:)
На самото интервю се явихме заедно с мъжа ми и въпросите бяха от декларацията- не помня дали съм писала по- рано: къде работим, каква е целта на пътуването, имаме ли роднини в САЩ и имаме ли други деца.
Беше на български, между другото.

# 23
  • Мнения: 148
е пред мен имаше "една дама",която беше само с паспорт  и я резнаха  като кисела краставичка,от километри си лечеше,че не знае за какво е там и за какво се бори...
А и 160$  са си 160$,аз лично не искам да ми изгорят...
Много хора неглежират доста детайли,НО на едни дават на други не,плюс това в сайта е обяснено като за олигофрени за нужните документи,аз даже нз защо се отварят такива теми...

# 24
  • София
  • Мнения: 337
Никакви документи не им трябват, защото преди датата на интервюто те веча са проверили всичко, което ги интересува и решението е взето. Интервюто е по-скоро проформа.

# 25
  • Мнения: 3 292
е пред мен имаше "една дама",която беше само с паспорт  и я резнаха  като кисела краставичка,от километри си лечеше,че не знае за какво е там и за какво се бори...
А и 160$  са си 160$,аз лично не искам да ми изгорят...
Много хора неглежират доста детайли,НО на едни дават на други не,плюс това в сайта е обяснено като за олигофрени за нужните документи,аз даже нз защо се отварят такива теми...

Всеки ден има хора с откази, но как реши, че ако всички си носят допълнителни измислени документи ще ги пуснат и тези с отказите?
А има и много с допълнителни документи и откази, даже са повече от тези които не носят нищо.

Обикновено хора с ниски доходи, непостоянна работа, без нищо насреща се опитват с разни допълнителни документи да покажат, че са стабилни и че няма да останат, но в повечето случаи всичко е предрешено на 90%.
Ще пиша като ми мине интервюто.

# 26
  • Софето
  • Мнения: 619
А обикновено доста хора, които нямат какво да крият и са със стабилни доходи, взимат си документите от чекмеджето и отиват на интервю 😀.

# 27
  • гр.София
  • Мнения: 465
А обикновено доста хора, които нямат какво да крият и са със стабилни доходи, взимат си документите от чекмеджето и отиват на интервю 😀.

Точно това имам предвид и аз.
Моето пътуване дойде- само след две седмици ще сме в Америка. Надявам се да е само началото на много много пътувания- имам десет години да ходя, да се връщам, пак да ходя...
Alexslav, чакаме да ни кажеш за интервюто.

# 28
  • Мнения: 54 390
Извинявам се за въпроса, но може ли да се работи с такава виза?
Моята прителка замина преди 3 дни за Чикаго и ми е странно, защото целта ѝ е да работи.
Напусна си работата тук. А има и кредит, който плаща. Thinking

# 29
  • Софето
  • Мнения: 619
Не, нямаш право да работиш.

Общи условия

Активация на акаунт