слепен шушкав гащеризон след сушене в сушилня

  • 985
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте, след като сложих шушкав гащеризон в сушилнята  му се слепи горният слой шушкав плат.Като го издърпам по-силно се отлепва, но след това отново се залепва.Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем? Дали има начин да се оправи.Слагала съм и други гащеризони, но никога не ми се е случвало.

# 1
  • France
  • Мнения: 165
Бих пробвала да го изпера пак на програма "ръчно пране " и след това да си изсъхне нормално.

# 2
  • Мнения: 2 049
Вижте Символите за пране и сравнете от таблицата тук http://xn--80ajtigh2i.net/wash-car/ . Не всички дрехи могат да се сушат в сушилня!

Последна редакция: нд, 21 яну 2018, 02:18 от arrival

# 3
  • София
  • Мнения: 12 006
Здравейте, след като сложих шушкав гащеризон в сушилнята  му се слепи горният слой шушкав плат.Като го издърпам по-силно се отлепва, но след това отново се залепва.Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем? Дали има начин да се оправи.Слагала съм и други гащеризони, но никога не ми се е случвало.
Предполагам му е дошла вповече температурата на сушене и се е постопил материала. Не знам как е сушен, но такова нещо би следвало да се суши на синтетика, даже на програма "деликатно/бельо" т.е. на възможно по-ниска темп. и то на сушилня с термопомпа. Въпреки това има дрехи, които не издържат на сушене в сушилня. Предвид че вече е съсипан ти предлагам да го изпереш нановно, на деликатна програма с няколко топки за сушилня и да го изсушиш без сушилня. Ако не помогне, то поне няма да му навреди.

Общи условия

Активация на акаунт