"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 35

  • 54 210
  • 751
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 5 468
Няма как да имаш симптоми толкова рано. Иначе, малко вероятно, но не е изключено забременяването по време на менструация. При дълга менструация и ранна овулация, би могло да се получи забременяване, тъй като сперматозидите могат да оцелеят 2-3 дни. Но, голямото НО е, че средата по време на менструация е враждебна спрямо сперматозоидите и те по-трудно биха оцелели. Сама разбираш, че е важно не че си била в менструация, а на кой ден от МЦ е станало и колко е продължителността му? При едни жени менструацията продължава 3-4 дни, а при други 7-8, т.е. като кажеш, че си била в менструация, това на нас нищо не ни говори. Дай повече информация.
Здравейте преди няколко дена приятелят ми свърши в мен два пъти докато бях в цикъл последен ден защото по принцип знам не не може да св забременее ако не си в овулация но сега разбирам че доста жени са забременели по време на М
Та странното е че са минали няколко дена на мене всеки ден ми се повдига, имам силно обоняние, постоянно ми се лежи и някак си се чувствам бременна колкото и странно да звучи. Има ли възможност да съм?

# 706
  • Мнения: 260
Идва ми на 28 дена този път ми закъсня и ми дойде на 30тия ден продължи 6 дена на шестия ден свърши в мен и след това на следващия ден пак знам че е много опасно не само заради бременност а и заради болести просто имам съмнения че може да съм бременна

# 707
  • Мнения: 6 301
Не си  Peace

# 708
  • Мнения: 5 468
Идва ми на 28 дена този път ми закъсня и ми дойде на 30тия ден продължи 6 дена на шестия ден свърши в мен и след това на следващия ден пак знам че е много опасно не само заради бременност а и заради болести просто имам съмнения че може да съм бременна

В такъв случай не си бременна. При среден цикъл 28 дни, овулацията е около 14ти ден, т.е. е невъзможно да забременееш на 6ти ден от цикъла. Овулацията ти тепърва предстои.

# 709
  • Мнения: 260
Тъй като на мене ми казаха че можело фа се забременее по всяко време но просто когато си в овулация шанса е най голям

# 710
  • Мнения: 5 468
Grinning Може да се забременее само и единствено в дните преди овулация, в деня на овулация и в деня след нея. Очевидно имаш големи пропуски. Не знам на колко години си, но те съветвам да прочетеш повече по темата за да не задаваш такива глупави въпроси.

# 711
  • Австрия
  • Мнения: 2 310
Със сигурност НЕ може да се забременее СЛЕД като овулацията е отминала. Проблемът е в точното установяване на това и оттам сигурността на този метод за предпазване от нежелана бременност. Обаче, Диди, ти недей да разчиташ на твърденията, че в дните точно след менструално течение не може да се забременее т.е. не е това най-добрият начин за контрацепция. Случвало се е и се случва Wink

# 712
  • Мнения: 207
Здравейте, момичета ! Преди няколко дни бях качила снимка с беледи втори чартички на два теста и закъснение от един ден, трябваше да ми дойде на 12.02, днес вече е 5 ден от закъснението. Единствено гърдите ме болят нетипично за мен, заболяха ме от 11.02 и от вчера по-малко ме болят и започвам да се плаша, за това че ме болят по-малко, защото имам вече един спонтанен аборт и не искам и сега да стане пак така. Въпроса ми е колко дни да изчакам , за да отида на преглед, за да може да се види. Благодаря, че ви има само тук мога да споделя !

# 713
  • Мнения: 5 468
След още 5-6 дни може да отидеш на преглед. По-рано не те съветвам, защото няма да се види нищо и ще се притесниш още повече. Аз бих изчакала повече, но за най-нетърпеливите 10 дни закъснение е най-ранния срок за преглед.

# 714
  • Мнения: 44
Здравейте дами понеже не следя нищо искам и аз да попитам нещо преди 10 дена ми свърши МЦ и с мъжа ми правихме както си е за правене на бебе след това имах два дена само зацапване след 5 ден почна да ми се гади след ядене но ми мина това не мера БТ чуствам се странно само нищо друго тест - май е ранно за това нали ?

# 715
  • Мнения: 207
Благодаря , Happy_mommy ще се опитам да изчакам още.  Даже мисля да отида към  28.02 май ще е най добре. Дано всичко е наред.

# 716
# 717
  • Мнения: 260
Кога мога да си направя тест за да проверя, задължително ли е да е след като ми закъснее или може по рано

# 718
  • Мнения: 44
Кога мога да си направя тест за да проверя, задължително ли е да е след като ми закъснее или може по рано
Аз мисля че е най точен след закъснението

# 719
  • Мнения: 5 468
Екатерина, Диди, тест се прави най-рано 12 дни след овулация, т.е. най-рано 3 дни преди датата на менструацията. Но дори тогава може да не отчете, а да има бременност. Още повече, когато не се знае кога е била овулацията, може сметките да не са точни. Затова за най-сигурно се чака закъснение.

Екатерина, кога ти е свършило няма значение. Важно е в кои дни от МЦ сте правили опити, т.е. да са около овулацията. Симптоми малко след зачеване няма как да се усетят. Те са внушение. Ако ти се гади, може да имаш грип.

Диди, ти не виждам за какво ще правиш тест. Не си бременна.

Общи условия

Активация на акаунт