"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 35

  • 54 199
  • 751
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 44
Happy - mommy Аз не казвам че имам признаци още е ранно но като мъжа ми си свърши доволно преди усещах как организма ми го изхвърля а този път си остана всичко а за гаденето е найстина аз заради това се усъмних иначе бях забравила кво сме направили

# 721
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Може да се забременее само в няколкото дни преди/по време на овулация. Тези твърдения, че можело и без овулация да се забременее са тотални глупости. Какво ще оплоди сперматозоидът без овулация  Thinking По време на овулация се отделя яйцеклетката, готова за оплождане.

Овулация стандартно настъпва около 14 ден, при 28-дневен цикъл. При по-дълъг цикъл е обикновено по-късно, при по-къс по-рано, варира и тн. Има всякакви изключения, аномалии и тн.. може понякога да е много ранна, непосредсвтено около или след Ц, което води до тази явно масова заблуда, че може и без овулация да се забременее.

За симптомите - няма как 2, 3 дни след секс да има симптоми. Гаденето в този период е много вероятно да се дължи на повишените нива на хормоните след овулация, но това може и без бременност и при бременност да се наблюдава, не е показателно. Реално симптомите идват след закъснението, всичко останало е само внушение. Тест най-рано 2, 3 дни преди очакван цикъл, но най-точно е при закъснение.

Има някакъв базов набор от познания за биологията на женското тяло, които е добре всяка жена да притежава.

# 722
  • Мнения: 305
Имам позната, която забременя, според нея, в последния ден на цикъла си, явно или не е изчислила или е много рядък случай. Но това, което аз не разбирам е, защо трябва да се прави секс по време на цикъл? Без значение в 1-ви или 5-ти ден... Наистина не знам защо някои момичета го правят, за мен е абсолютно противопоказно. Това е стресов момент за организма на жената, в който се изчиства неоплодената яйцеклетка. Трябва да имаме уважение към себе си като жени и към женския си организъм, така да се каже.

# 723
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Може да в била с много късна овулация съответния месец твоята позната. Без овулация няма как да е забременяла.

Имам позната, която забременя, според нея, в последния ден на цикъла си, явно или не е изчислила или е много рядък случай. Но това, което аз не разбирам е, защо трябва да се прави секс по време на цикъл? Без значение в 1-ви или 5-ти ден... Наистина не знам защо някои момичета го правят, за мен е абсолютно противопоказно. Това е стресов момент за организма на жената, в който се изчиства неоплодената яйцеклетка. Трябва да имаме уважение към себе си като жени и към женския си организъм, така да се каже.

# 724
  • Мнения: X
Според мен strawberry има предвид последния ден от менструалното кървене, което означава, че или овулацията и е била ранна, като сперматозоидите са преживяли няколко дни, за да я дочакат; или приятелката и не е изчислила правилно; а, разбира се, може и да е излъгала- случва се доста често, макар и за много хора да е неразбираемо 😊

# 725
  • Мнения: 5 468
Какти писах по-рано, забременяване по време на менструация е възможно, но много рядко. Би могло да стане, ако менструацията е по-дълга, например 7-8 дни, а овулацията е ранна, например 10ти 11ти ден. Тоест, може да се случи, ако се прави секс последния ден на менструацията(7ми-8ми ден) с ранна овулация и оцеляване на сперматозоидите 2-3 дни. Но средата по време на менструация е лоша за сперматозоидите, така че ще им е много трудно да оцелеят. Това всичко е хипотетично и на практика би могло да се случи много много рядко, и то при жени с къс МЦ, защото късия цикъл говори за ранна овулация (например 24-26дни).

По повод овулацията и забременяването, може да се забременее със секс най-рано около 5 дни преди овулация, но за да се случи трябва сперматозоидите да са много издържливи и влагалищната среда да е подходяща(обилна цервикална слуз). В повечето случаи сперматозоидите оцеляват само около 1-2 дни(може и по-малко). Някои жени нямат никаква идея кога горе долу им е овулацията и затова си мислят, че могат да забременеят по всяко време. Grinning

# 726
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Да, може би е имала предвид последен ден от кървенето, просто като чуя последен ден от цикъла и го мисля последен преди М. При всички случаи просто явно овулацията не е била стандартно на 14-ти ден, но не значи, че я е нямало. Не знам защо много хора живеят в такава заблуда, че и без овулация може да се забременее.

# 727
  • Мнения: 88
Момичета това дали е положителен тест.

# 728
  • Мнения: 415
Прилича на такъв. Повтори след някой друг ден с първа урина.

# 729
  • Мнения: 88
Това е със светкавица, мисля че е положителен, но до сега толкова отрицателни съм направила, че не ми се вярва

# 730
  • София
  • Мнения: 11 477
Да, положителен изглежда.

# 731
  • Мнения: 415
Скрит текст:
Това е със светкавица, мисля че е положителен, но до сега толкова отрицателни съм направила, че не ми се вярва
Да! Тук се вижда отлично! Положителен е 😊✌🏼

Последна редакция: нд, 18 фев 2018, 01:32 от Не се сърди, човече

# 732
  • Мнения: 156
Тереза това на кой ден от закъснението ти е ?! И другия ми въпрос е каза че много отриц си на правила сега прави ли преди закъснението или някой от тестовете излизал ли ти е отриц.преди този.Питам за себе си.

# 733
  • Мнения: 5 468
Тереза, положителен е без съмнение. Изчакай 10-15 дни закъснение и отиди на лекар.

# 734
  • Мнения: 88
Първи ден от закъснението ми е. Правих си тест преди 4-5 дена, но нищо. Чак снощи видях втората чертичка, защото имах кафеникаво зацапване вместо цикъл и риших още един да направя.

Общи условия

Активация на акаунт