Последно хранене за деня на 6м. - какво?

  • 541
  • 4
  •   1
Отговори
  • В кошера...
  • Мнения: 527
Здравейте!
Току що видях, че има подобна тема - "3 хранения на ден за 8 месечно бебе", но искам да се оплача и да получа съвет. Мойто детенце май е злоядо, или много ни мъчат зъбите - имаме 1 и 1/2 засега. От 15 дена ще ме побърка - изяжда едвам по 100-120гр. на хранене, но през деня някак се справям, става въпрос за последното хранене. След баня следва шише с АМ, но той изобщо не го иска, като усети, че е млякото и хленчи, докато не излочи 200-300мл. вода???
По цял час го мъча, но не. С бисквити също не иска, кисело също не иска, само вода. Да отбележа, че през деня яде мляко с разни добавки, но с лъжица и то колко ли ни се събира.... По този начин храненията ни стават 3 !?!? В 9, 13, 17ч.  Отказа и млякото през нощта от 5 дена - ако усети, че е мляко- плаче. Не показва никакви признаци на глад преди четвъртия час през деня да е минал и наддава повече от добре - на 6м. и половина е 8 700кг./72см.Утре ще започна да давам в 20.30ч. с лъжицата, но преди баня, и не знам какво да давам по това време с лъжица??? Млякото с бисквити е редичко за лъжица. Дайте идеи?

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Moята беба по това време ми отказа пиенето с шише. Опитах с лъжица, но става много бавно и половината е от вън. За вечеря започнах да правя така: кисело мляко около 120-150гр, 50-100гр вода 1-2 бисквитки "Закуска" 2-3 лъжички АМ(в началото слагах и малко захар). Само така го ядеше и то само с лъжичка. От скоро започнах да давам супата от кухнята с малко сухар и АМ. Това АМ като не ще чисто да го пие, все гледам някъде да й го пробутам.
Опитай с лъжичка. Peace

# 2
  • Мнения: X
Така, както го описваш, вероятно са зъбки. Пробвай да даваш млякото с чашка, но не го насилвай, ако не го иска - не го иска и толкоз. Ако бебето е гладно, ще се събуди да си потърси млякото. Освен това, след баня често децата са жадни, предлагай водичка, сега идват жеги Wink

Не се притеснявай, има такива периоди.

# 3
  • Мнения: 4 564
ние имахме такъв проблем
отказваше категорично мляко ядеше по 50 гр и само когато заспи можеше да го излъжа да хапне в следствие не наддаде нищо за 20дни
оказа се че млякото вече не му е вкусно(а го ядеше 5м)  сега минахме на 4 храниния като той си увеличи грамажа, сменихме марката мляко 
вечер  му давам мляко с натрушени  бисквити и 1 л от любимата му каша вътре и само тогава суче когато е полузаспал иначе иска с лъжица а като се сетя колко трудно се научи

# 4
  • Мнения: 397
Според мен е просто период, в който отказва млякото. Всички деца минават през този период, дори по няколко пъти. След седмица - две ще отмине. Много е малко бебчето, за да се отказва напълно от него.

Общи условия

Активация на акаунт